آخرین خبرها

جشنواره بادام زمینی در شهرک صنعتی نقره ده آستانه اشرفیه برگزار شد

پایگاه خبری و تحلیلی نبض خبر : ششمین جشنواره بادام زمینی در شهرک صنعتی نقره ده و روستای محسن آباد بندرکیاشهر از توابع این شهرستان برگزار شود.

 به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان ، ششمین جشنواره بادام زمینی در شهرک صنعتی نقره ده آستانه اشرفیه با هدف آشنایی با نحوه فرآوری سنتی و صنعتی بادام زمینی ، معرفی مراحل کاشت،داشت و برداشت بادام زمینی و همچنین توجه به لزوم راه اندازی یک ایستگاه تحقیقاتی در خصوص بادام زمینی برگزار شود.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در خصوص برنامه های اجرایی این جشنواره بیان داشت : تجلیل از بادام کاران نمونه ، اجرای نمایش های آئینی ، برگزاری مسابقات فرهنگی ،اجرای موسیقی سنتی و محلی از دیگر برنامه های این جشنواره بود.

وی در ادامه افزود : در این جشنواره حدود ۲۵ غرفه به منظور معرفی محصولات متنوع کشاورزی راه اندازی و میهمانان ضمن بازدید از توانمندیهای بخش کشاورزی با مراحل مختلف فرآوری محصول بادام زمینی آشنا شدند.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت : جشنواره بادام زمینی به مدت ۲ روز برگزار گردید که اولین روز برگزاری این جشنواره در بیست و سوم شهریورماه در روستای محسن آباد بندرکیاشهر و دومین روز برگزاری آن نیز در بیست و پنجم شهریورماه در کارخانه زرگیل واقع در شهرک نقره ده بندرکیاشهر برگزار گردید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید