آخرین خبرها

جلسه توجیحی طرح بصیرت عاشورائی شهرستان تالش برگزار شد

پایگاه خبری و تحلیلی نبض خبر : به نقل روابط عمومی اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان تالش ، با حضور امام جمعه ، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ، رئیس اداره تبلیغات اسلامی ، هئیت امناء و خادمین بقاع و مساجد شهرستان تالش ، جلسه توجیهی برگزاری هرچه بهتر طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در مسجد قاسمیه شهرستان تالش برگزار شد .

در این مراسم حسن مندعلیزاده ، رئیس اوقاف و امور خیریه تالش ضمن تسلیت ایام ماه محرم و خوش آمدگویی به حاضران این جلسه ، گفت : شهرستان تالش دارای ۲۶۵ مسجد می باشد که برنامه ها و مراسمات مختلف فرهنگی درآن اجرا می گردد .

وی همچنین افزود : خادمین و هئیت امناء مساجد وظیفه سنگینی بر عهده دارند که یک مورد آن جذب جوانان و نوجوانان به این سنگرهای فرهنگی است .

در ادامه حجت الاسلام ملائکی رئیس اداره تبلیغات اسلامی تالش هم در مورد وظایف هیئت امناء ، گفت : هیئت امناء مسئول است که همیشه در مسجد حضور داشته باشد نه فقط در دهه محرم ، مسجد از ما شکایت می کند ، اگر شخصی می خواهد فقط اسم اش جز هیئت امناء باشد خطرناک است .

ملائکی افزود : کار شما هنر است و خیلی ارزش دارد زیرا بدون اینکه حقوق و مزایایی دریافت کنید همواره برنامه ها و سنگینی اداره مساجد جزو دغدغه های زندگی شما است . هیئت امناء یک گروه یک تیم است ، نباید یک نفر تک روی کند باید در تصمیم گیری همه ارکان مسجد همه حضور داشته باشند .

رئیس تبلیغات اسلامی تالش در پایان گفت : مداحان باید در این ایام با بصیرت از واقعه عاشورا ذکر مصیبت بخوانند ، امام حسین(ع) معرفت و بصیرت می خواهد .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید