آخرین خبرها

حفظ و احیای صنعت گردشگری گیلان مرهون تلاش مدبرانه زنان است

به گزارش پایگاه تحلیلی و خبری نبض خبر :

استاندار گیلان زنان را عاملی موثر در حفظ و احیای صنعت گردشگری خواند و بیان داشت: گردشگری به ویژه گردشگری روستایی با حضور مدبرانه زنان گره خورده است.

در آستانه فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت زهرا(س) ، همایش دهیاران زن  با حضور قریب به ۱۵۰ تن از زنان شاغل در این جایگاه برگزار شد.

محمدعلی نجفی استاندار گیلان در این نشست با اشاره به توانمندی‌های زنان گیلان به ویژه نقش زنان سخت‌کوش در بعد مدیریتی و اجرایی، اظهار داشت: باید از این توانمندی و کارایی در جهت اقتصاد مقاومتی بهره مند شد و به عنوان شاخصی برای استان به آن توجه نمود.

وی با بیان اینکه باید در حوزه بانوان سرمایه‌گذاری اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی با رویکردی متفاوت صورت گیرد،تصریح کرد: دولت تدبیر و امید بر توانمندی‌ و کارایی زنان توجه ویژه ای دارد، چنانکه در بسیاری از پست های مهم، زنان فعال و خوش سابقه به تصدی رسیده اند .

استاندار گیلان بر سهم متعادل بانوان در بهره‌برداری از ثروت تولیدی خانوار تأکید کرد و افزود: لازم است تا نقش و سهم واقعی زنان در توسعه دیده شود.

این مسئول با اشاره به اینکه حیات و نشاط سرزمینی در گرو حفظ محیط زیست و صیانت از مواهب طبیعیست؛ فعالیت های لجام گسیخته ی بشر را سبب ناپایداری محیط خواند که در صورت تکرار و تشدید گردشگری را که تحقق توسعه پایدار است با چالش مواجه می سازد. ” به نقل از اداره کل میراث فرهنگی گیلان”

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید