امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Monday, 21 January , 2019
امروز : دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷ - 15 جماد أول 1440
شناسه خبر : 8060
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, مدیریت شهری تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵ |

توسط سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت برگزار شد

نشست هم اندیشی با ngo ها و فعالان زیست محیطی با موضوع تفکیک زباله از مبدا و ارائه برنامه های اجرایی و آموزشی نشست هم اندیشی با ngo ها فعال در حوزه تفکیک زباله از مبدا ، فعالان حوزه محیط زیست و نیروهای شاغل در مراکز اطلاع رسانی آموزش و دریافت پسماند خشک توسط سازمان […]

نشست هم اندیشی با ngo ها و فعالان زیست محیطی با موضوع تفکیک زباله از مبدا و ارائه برنامه های اجرایی و آموزشی

نشست هم اندیشی با ngo ها فعال در حوزه تفکیک زباله از مبدا ، فعالان حوزه محیط زیست و نیروهای شاغل در مراکز اطلاع رسانی آموزش و دریافت پسماند خشک توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت برگزار شد.

افشین پورعلی از مسئولین سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت و مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه اینکه تک تک حاضران در این نشست در خط مقدم فرهنگ سازی و بسترسازی برای مدیریت پسماند شهر رشت هستند اظهار داشت: شرط موفقیت در هر کاری در ابتدا این است که به آن کار ایمان داشته باشیم .
وی ارزش و جایگاه حفاظت از محیط زیست را غیر قابل وصف دانست و گفت: در استان گیلان روزانه ۲ هزار تن زباله تولید می شود این در حالی است که بیش از ۷۰ درصد زمین های استان مستعد هستند و قابلیت دفن زباله را ندارند.
وی توجه به مدیریت بحران را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: عدم برنامه ریزی درست در مدیریت زباله آسیبها را دوچندان می کند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به این شرایط هر گونه تلاشی که در جهت کاهش و تبدیل پسماند صورت گیرد دارای اهمیت است.
پورعلی افزود: هر کدام از عزیزان در کانکس های سازمان در کنار وظایف کاری وظیفه اخلاقی نیز بر عهده دارند چرا که همه ما نسبت به آن چیزی که به ما به امانت سپرده شده است، مسئولیت داریم و نحوه برخورد ادبیات کلامی و رفتاری شما عزیزان فعال در کانکسها بسیار حائز اهمیت است.
وی با اشاره به حجم بالای تولید زباله در رشت تصریح کرد: باید تهمیدات لازم برای کاهش پسماند به دفن گاهها اندیشیده شود .
پور علی ایجاد و تقویت روحیه مطالبه گری در بین شهروندان را لازم و ضروری دانست و افزود: عدم مطالبه گری به استان ما آسیبهای زیادی زده است آموزش باید در راس کارها باشد چرا که آموزش باعث می شود کارها به صورت عادت درآیند.
وی آموزش شهروندان جهت همراهی برای کاهش ورودی پسماند به مناطق دفن را مورد تاکید قرار داد و گفت:در حال حاضر مناطق دفن ما به شدت تحت فشار هستند.
پور علی در ادامه اظهار داشت: از هفته آینده طرح بزرگی با همکاری ۵ ngo در رشت اجرایی می شود که طی آن تراکتهای آموزشی تفکیک از مبدا در ۵ منطقه دربین تک تک خانوارها پخش می شود تا تمامی شهروندان بار دیگر با فرهنگ تفکیک از مبدا آشنا شوند
در ادامه نشست پیرامون لزوم ایجاد زنجیره ای به هم پیوسته از سازمانها و ارگانهای مسئول در مدیریت پسماند ؛ گفت وگو شد.
لزوم ایجادمراکز اطلاع رسانی آموزش و دریافت پسماند خشک در ۵۵ محله رشت از جمله موارد بود که در این نشست بر آن تاکید شد .

 

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد