امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Monday, 21 January , 2019
امروز : دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷ - 15 جماد أول 1440
شناسه خبر : 970
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگ و هنر تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۲ |

نشست کتاب خوان در مدرسه شهید شعبانی رحیم آباد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نبض خبر : به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان، در این نشست که به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهید محمدیان در مدرسه شهید شعبانی رحیم آباد برگزار شد دانش آموزان مقطع ابتدایی ۷عنوان کتاب در موضوعات مختلف را با دیگر علاقمندان به اشتراک گذاشتند که در ادامه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نبض خبر :

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان، در این نشست که به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهید محمدیان در مدرسه شهید شعبانی رحیم آباد برگزار شد دانش آموزان مقطع ابتدایی ۷عنوان کتاب در موضوعات مختلف را با دیگر علاقمندان به اشتراک گذاشتند که در ادامه به بخشهایی از آنها می پردازیم:
«آشنایی با قرآن کریم»، نوشته فرزانه زنبقی، ناشر: لک لک/ ارائه دهنده: زینب قربانی(دانش آموز و عضو کتابخانه)
‏ مجموعه «آشنایی با قرآن کریم »شامل ۳۰جلد است که در هر جلد از آن، یکی از جزء‌های قرآن کریم برای نوجوانان شرح و ترجمه می‌شود .در زیر هر عنوان که به آیه یا آیاتی خاص اشاره دارد، شرح خلاصه‌ای آورده شده که با توجه با مخاطبان، مفهوم آن ، قصه‌های مربوط به قرآن و ماجراها و حوادثی است که سبب نزول آیات بر پیامبر اکرم (ص) بوده است .
«داستان سیل آن سال »، نوشته محمدرضا سرشار ، انتشارات: پیام آزادی / ارائه دهنده: فاطمه  گل محمدی (دانش آموز و عضو کتابخانه)
این کتاب به داستان نوجوانی پیامبر و حوادثی که قبل از بعثت پیامبر بر ایشان رخ داده است به زبانی عامیانه و مناسب سن کودکان و نوجوانان پرداخته است.
«یکصد و چهارده نکته درباره نماز»، نوشته محسن قرائتی ، انتشارات:طرح اقامه نماز/ ارائه دهنده: سارینا ظفری(دانش آموز و عضو کتابخانه)
این کتاب شامل پیام حضرت آیت اللّه خامنه ای به اوّلین اجلاس ((اقامه نماز))؛ نماز در تمام ادیان بوده است؛ نماز پر تنوّع ترین عبادت است؛ نماز اوّل وقت وسط جنگ؛ آنجا که خواب از مناجات بهتر است؛ نماز در جلو چشم مردم نه در خفا؛ توجّه به نماز فرزندان و ذرّیه؛ نماز ، اوّلین واجب بعد از ایمان به خدا؛ نماز ، مقدّم بر کسب و کار؛ نذر برای نماز؛ نماز در حکومت علوی؛ دعوت عملی به نماز؛ نماز ، جهاد ، شهادت؛ ترک نماز و دوزخ؛ نماز ، کلید قبولی تمام عبادات؛ نماز ، اوّلین کلام و آخرین وصیّت؛ نماز  و غیره است . که بصورت ساده و کاربردی برای خواننندگان نوشته شده است.
«ریشه های بداخلاقی و درمان آن»، نوشته اصغر علیزاده رودسری ، انتشارات واصف لاهیجی/ ارائه دهنده: مریم قربانی (دانش اموز و عضو کتابخانه)
این کتاب در موضوع اخلاق  اسلامی و بداخلاقی و درمان آن نوشته شده است که به صورت سوال و جواب به خصوصیات انسان و رفتارهای خوب و  بد آن برای رسیدن به خدا  پرداخته است. و در قطع جیبی چاپ شده است.
«گلی برای آخرین پیامبر»، نوشته مهری ماهوتی، انتشارات مدرسه برهان/ ارائه دهنده: متینا زکی پور  (دانش اموز و عضو کتابخانه)
این کتاب به زندگی بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه اشاره دارد. در بخشهایی از این کتاب می خوانیم«حضرت فاطمه درلحظاتی به دنیا آمد که حضرت خدیجه از جانب قوم خودش به دلیل ازدواج با حضرت محمد طرد شده بود و ان موقع بود  که رسولانی از جانب پروردگار برای یاری خدیجه فرستاده شدند تا فرشته کوچک خدیجه به دنیا بیاید»
«ستارگان دنباله دار و سیارکها»، نوشته یان گراهام،مترجم مجید عمیق, انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان/ ارائه دهنده: سیده آلما رضوی(دانش آموز و عضو کتابخانه)
این کتاب از مجموعه کاوش در فضا به موارد زیر اختصاص یافته است سنگ های آسمانی, ستارگان دنباله دار ـ یخ در فضا,برخورد سنگ های آسمانی با کره زمین و … با تصاویر رنگی و بزرگ و زیبا برای آشنایی کودکان و نوجوانان با فضا نوشته شده است.
«امام مهدی (عج)»، نوشته حسین فتاحی, انتشارات قدیانی,کتابهای بنفشه/ ارائه دهنده: زینب نقی پور (دانش آموز و عضو کتابخانه)
این کتاب از مجموعه ۱۴ قصه ,۱۴ معصوم نوشته حسین فتاحی است برای کودکان و نوجوانان نوشته شده است. از بارزترین ویژگی های این داستان ها می توان به زبان ساده ای اشاره کرد که در آنها به کار رفته و به دلیل همین سادگی، داستان ها برای کودکان دبستانی قابل درک و جذاب شده اند. کتاب «امام مهدی(عج)» به بیان زندگینامه امام , و داستانهایی از ایشان بر اساس روایات و احادیث پرداخته است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد