امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Monday, 21 January , 2019
امروز : دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷ - 15 جماد أول 1440
شناسه خبر : 580
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۸ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۵ |

واکنش رئیس جمهوری به نامه اصغر فرهادی

روز گذشته روزنامه «شهروند» با انتشار گزارش تکان دهنده «زندگی در گور» تاثیرات بسیاری بر روی جامعه گذاشت و باعث شد اصغر فرهادی کارگردان اسکاری سینمای ایران خطاب به حسن روحانی نامه‌ای در این مورد بنویسد و به گلایه از مسئولینی که سی و چند سال در راس مدیریت کشور هستند پرداختند. اما با گذشت […]

روز گذشته روزنامه «شهروند» با انتشار گزارش تکان دهنده «زندگی در گور» تاثیرات بسیاری بر روی جامعه گذاشت و باعث شد اصغر فرهادی کارگردان اسکاری سینمای ایران خطاب به حسن روحانی نامه‌ای در این مورد بنویسد و به گلایه از مسئولینی که سی و چند سال در راس مدیریت کشور هستند پرداختند. اما با گذشت کمتر از ۲۴ ساعت از انتشار این نامه، حسن روحانی در واکنش به گلایه‌های اصغر فرهادی گفته است: گور خوابی از فقر، برای مردم و دولت قابل تحمل نیست.

بعد از انتشار گزارش بسیار تلخ «زندگی در گور» که با واکنش بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و هنری مواجه شد، اصغر فرهادی در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی به این موضوع واکنش نشان داد و در بخش‌هایی نامه خود خطاب به رییس جمهور نوشت: «انگ سیاه‌نمایی فراری‌ست رو به جلو از سوی مسئولان برای عدم پذیرش مسئولیت سیاهی‌ها.  این است شهر نوید داده شده؟ این است شهر آرمان‌ها؟»

حسن روحانی صبح امروز در نشست تخصصی جامعه نظارت و بازرسی کل کشور با اشاره به اختلاس‌هایی که در دولت قبل به وجود آمد، در واکنش به نامه کارگردان برنده اسکار، گفت: «من دیروز از یکی از هنرمندان نامه ای را خواندم که بسیار دردناک بود. شنیده بودیم بعضی ها از فقر کارتن خواب می شوند یا زیر پل ها می خوابند اما قبر خواب را کمترشنیده بودیم. این هنرمند در نامه نوشته بود وقتی این موضوع را دیدیم بغض در گلویم و شرمساری در سیمایم ایجاد شد.»

روحانی در ادامه واکنش خود به این گزارش تکان دهنده، اضافه کرد: «چه کسی می تواند در جامعه بزرگی مثل ایران به این عظمت، دین فرهنگ و با عشق به خاندان رسالت ببیند عده ای از هم نوعانش آسیب اجتماعی دیدند و به خاطر بی پناهی به قبر پناه برده اند. قبلا زنده به گور می گفتند، اما الان طرف برای اینکه سرما را تحمل کند خودش را در گور می کند. چه کسی می تواند در جامعه‌ای بزرگ مثل ایران با این عظمت، دین، فرهنگ، عشق به خاندان رسالت زندگی کند و با این مسائل واکنش نشان ندهد. گور خوابی از فقر، برای مردم و دولت قابل تحمل نیست.»

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد