امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Monday, 21 January , 2019
امروز : دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷ - 15 جماد أول 1440
شناسه خبر : 1295
  پرینتخانه » اخبار, خبرهای گیلان تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۲:۰۷ |

گیلان، استانی پیشتاز در جذب گردشگران نوروزی

به گزارش پایگاه تحلیلی و خبری نبض خبر : گیلان، استانی پیشتاز در جذب گردشگران نوروزی۹۶ : دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان با بیان این که گیلان با بهره مندی از تمامی شاخصه های جذب گردشگر در پذیرش مسافر نوروزی پیشتاز است، بر لزوم توجه بیشتر بر خدمات رسانی به گردشگران و امنیت افزایی […]

به گزارش پایگاه تحلیلی و خبری نبض خبر :

گیلان، استانی پیشتاز در جذب گردشگران نوروزی۹۶ :

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان با بیان این که گیلان با بهره مندی از تمامی شاخصه های جذب گردشگر در پذیرش مسافر نوروزی پیشتاز است، بر لزوم توجه بیشتر بر خدمات رسانی به گردشگران و امنیت افزایی استان تاکید نمود.

ظهر امروز جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان با محوریت نوروز۹۶ به ریاست حجت شعبان پور معاون امور عمرانی استانداری گیلان برگزار شد.

در این نشست که با حضور تمامی اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر استان برگزار شد، رضا علیزاده با ابراز خرسندی از آمادگی گیلان برای میزبانی از گردشگران نوروزی به تشریح فعالیت های انجام شده پرداخت.

وی با بیان اینکه نشست های متعددی در ۱۶ شهرستان استان برای هماهنگی در اجرای فعالیت های نوروزی برگزار شد و احکام اعضای ستاد ابلاغ گردیده؛ تقسیم فعالیت ها تحت عنوان کمیته کاری ۱۰گانه را گامی در جهت اجرای سیاستگزاری و برنامه ریزی های مدون خواند.

این مسئول به همکاری شایسته فرمانداران در اجرای سیاست های ستاد اجرایی خدمات سفر اشاره نمود و اذعان داشت: شناسایی نقاط ضعف و قوت جای جای گیلان برای میزبانی از گردشگران با دقت هرچه تمام تر صورت گرفته و به منظور حسن انجام کار گروه های بازرسی متشکل از چند دستگاه نظارتی و انتظامی تشکیل گردید.

علیزاده بیان داشت: تاکنون ۲۰۰۰مورد بازرسی از واحدهای اقامتی و پذیرایی و دفاتر صورت گرفته و نظارت بر اصناف بصورت مستمر در حال انجام است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان از فراهم بودن امکان اقامت برای قریب به۷۶۵ هزار نفر در نوروز ۹۶ خبر داد و گفت:۱۳۰ کیوسک ، پایگاه اطلاع رسانی و راهنمای مسافر در سطح استان آماده ارائه خدمات به گردشگران نوروزی هستند و بیش از ۹۰۰هزار انواع بروشور و اقلام چاپی راهنمای گردشگری را توزیع می نمایند.

وی؛ نوروز را فرصت مطلوبی برای نمایش داشته های فرهنگی و تاریخی گیلان در کنار طبیعت منحصربفرد گیلان قلمداد کرد و افزود: برنامه ریزی های لازم برای اجرای جشن های سنتی، جشنواره های بومی محلی، مسابقات فرهنگی و نیز معرفی صنایع دستی گیلان از طریق برپایی بازارچه های محلی و غرفه های عرضه صنایع دستی در ۶۰نقطه از استان تدوین شده است.

علیزاده با بیان اینکه در بحث آمار بازدید از موزه ها و بناهای تاریخی در نوروز۹۵ نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ افزایشی در حدود۶۹درصد را شاهد بوده ایم؛ به روند رو به رشد اقامت گردشگران نوروزی در گیلان اشاره نمود و خاطرنشان کرد: رشد ۷٫۵درصدی در این حوزه نشان از تلاش مضاعف و اثرگذار عوامل سفر در گیلان است. “به نقل از اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان”

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد