امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Monday, 21 January , 2019
امروز : دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷ - 15 جماد أول 1440
شناسه خبر : 8155
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۴ |

۵۰ درصد اعتبارات اشتغالزایی روستایی گیلان به حوزه بوم‌گردی اختصاص یافت

به گزارش نبض خبر: جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان گفت: ۵۰ درصد اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی روستایی در استان گیلان به حوزه بوم‌گردی اختصاص یافت. آرش فرزام صفت صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال و بررسی روند اجرایی طرح احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی اظهار داشت: پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر، روستایی و عشایری نقش […]

به گزارش نبض خبر: جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان گفت: ۵۰ درصد اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی روستایی در استان گیلان به حوزه بوم‌گردی اختصاص یافت.

آرش فرزام صفت صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال و بررسی روند اجرایی طرح احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی اظهار داشت: پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر، روستایی و عشایری نقش موثری در افزایش سطح اشتغال استان گیلان دارد.

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با اشاره به اینکه گیلان از ظرفیت‌های طبیعی گسترده‌ای برخوردار است گفت: با توجه به این ظرفیت‌ها طرح بوم‌گردی می‌تواند تاثیر بسزایی در روند توسعه و اشتغالزایی گیلان ایفا کند.

فرزام‌صفت با بیان اینکه شهرستان رودبار در موضوع طرح‌های بوم‌گردی پیشرو و توانمند است خاطرنشان‌ کرد: روستاهای نمونه بوم‌گردى در رودبار عملکرد موفقی در ایجاد اشتغال داشته‌اند و به‌درستی می‌توانند برای شهرستان‌های دیگر به عنوان الگو معرفی شوند.

وی سهم شهرستان رودبار را از محل اعتبارات تسهیلات روستایی و عشایری ۱۲ میلیارد تومان و این سهم را در حوزه اشتغال فراگیر ۲۲ میلیارد تومان عنوان کرد گفت: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به طرح‌های معرفی شده از سوی شهرستان رودبار راضی‌کننده نیست.

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با تاکید بر اینکه طرح‌های معرفی شده این شهرستان زیبنده شهرستان توانمند رودبار نیست افزود: ۵۰ درصد اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی روستایی به حوزه بوم‌گردی اختصاص یافته است.

فرزام‌صفت سهمیه شهرستان رودبار را در حوزه بوم‌گردی ۳۰۰ واحد دانست و با اشاره به اینکه که تاکنون ۱۹ واحد بوم‌گردی در این شهرستان مصوب شده است خاطرنشان‌کرد: نزدیک به ۸۰ پروژه طرح اشتغالزایی در شهرستان رودبار در مرحله  بررسی شهرستانی است.

وی با بیان اینکه تلاش است تا با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های گردشگری در گیلان به ۵ هزار واحد بخش بوم‌گردی در گیلان دست‌ یابیم تصریح کرد: ظرفیت‌های صنعتی، گردشگری، کشاورزی و حوزه‌های تولیدی شهرستان رودبار گسترده است.

فرزام‌صفت با تاکید بر اینکه انتظار است تا دستگاه‌های اجرایی و مدیران عامل بانک‌های استانی و شهرستانی به صورت دلسوزانه و با اهتمام ویژه در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی نقش‌آفرینی کنند گفت: مقوله‌ای مهم‌تر از ایجاد اشتغال در سطح کشور و استان وجود ندارد.

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با اشاره به اینکه تاکنون ۸۵ طرح در حوزه اشتغال روستایی و ۴۵ طرح در حوزه اشتغال فراگیر به بانک‌های عامل استان گیلان معرفی شده است گفت: تسهیلات اشتغالزایی باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به متقاضیان پرداخت شود.

وی با بیان اینکه در راستای افزایش اشتغال در گیلان باید متحد شویم خاطرنشان کرد: به منظور تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مدیران بانک‌های عامل استان گیلان به صورت روزانه موظف به پیگیری و ارائه گزارش روند پرداخت این تسهیلات هستند.

 

50 درصد اعتبارات اشتغالزایی روستایی گیلان به حوزه بوم‌گردی اختصاص یافت

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد