امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Monday, 22 April , 2019
امروز : دوشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۸ - 17 شعبان 1440
شناسه خبر : 6363
  پرینتخانه » تبلیغات تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴ |

امادگی مشارکت با سرمایه گذار یا فروش اختراع ۰۹۱۵۳۳۵۰۷۹۸ نام اختراع: ساخت مصنوعات سبک با استفاده از ضایعات پلاستیکی هدف از این پژوهش تولید فراورده ای معدنی با کاربرد ساختمانی – صنعتی که با محیط زیست سازگار باشد . مواد تشکیل دهنده این محصول از مخلوط ضایعات پلاستیکی و خاک معدنی فراوری شده پرلیت می […]

امادگی مشارکت با سرمایه گذار یا فروش اختراع ۰۹۱۵۳۳۵۰۷۹۸
نام اختراع: ساخت مصنوعات سبک با استفاده از ضایعات پلاستیکی

هدف از این پژوهش تولید فراورده ای معدنی با کاربرد ساختمانی – صنعتی که با محیط زیست سازگار باشد . مواد تشکیل دهنده این محصول از مخلوط ضایعات پلاستیکی و خاک معدنی فراوری شده پرلیت می باشد یعنی ضایعات پلاستیکی در محفظه ای خالی از هوا ذوب گردیده سپس با خاک معدنی پرلیت که شامل سه نوع نخودی- شکری و آردی با کاربرد متفاوت برای ساختمان و صنعت به کار برده می شود یعنی عملا خمیر بدست امده از این فن آوری را در قالب های مورد استفاده کاربر شکل می گیرد. نتایج نشان می دهد که کامپوزیت حاصل جذب آب کمتر ، سرعت اشتعال کمتر ، سختی بالاتری نسبت به چوب و کائوچوب و ام دی اف به دلیل وجود خاک معدنی پرلیت که خود یک خاموش کننده است دارد می تواند در سازه های فضای باز مورد استفاده قرار گیرد.

کامپوزیت پرلیت پلاست به عنوان یک محصول جدید در سطح دنیا و به عنوان یک جایگزین برای چوب پلاست – چوب- ام دی اف و کائو چو با دارا بودن خواص فیزیکی و مکانیکی مشابه چوب پلاست در کاربرد های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و می توند جایگزین بسیار مناسبی از محصولات با کاربردهای ویژه مثل فضاهای باز و موارد مربوط به ساختمان سازی و صنعت باشد.

استفاده از مواد افزودنی  مانند تعدیل در ضربه ، نرم کننده ه ها و یا روان کننده ها و همچنین ترکیب ان ها با مواد دیگری برای کنترل خاصیت انعطاف پذیری کامپوزیت اجازه می دهد.

 در نقاط مختلف جهان می توان پلاستیک را از محل دفع زباله جمع آورد و محصولی با دوام و کاربردی تبدیل نمود. از محل جمع آوری مواد پلاستیکی ، مزایای زیست محیطی دیگری نیز می توان بدست آورد و بازیافت مجدد آن نیز باز یکی از مزایای این محصول باشد. که باز محیط زیست عاری از زباله می گردد.

مزایای دیگر این محصول استفاده از خاک معدنی پرلیت که در کشور عزیز ما به وفور وجود دارد که در دیگر محصولات مشابه نیاز به مواد غیر معدنی مانند درخت، گیاه و آب است که برتری این محصول را به محصولات مشابه گویا می کند. درصد جذب آب نمونه ی آماده شده به مدت ۳۶ ساعت غوطه ور شده پس از خشک شدن دوباره وزن شده و هیچ گونه افزایش وزنی و تورمی در آن مشاهده نگردیده است.

پرلیت پلاست می تواند جایگاه خاصی را در صنایع مختلف داشته باشد در این فناوری می توان به خواص فیزیکی و شیمیایی خاصی دست یافت که محصولاتی با کیفیت عالی و قیمتی بسیار مناسب عرضه نماییم.

کامپوزیت های ساخته شده خود مجددا قابل بازیافت می باشند که این امر در مصرف بهینه چوب و آب در راستای حمایت همه جانبه از محیط زیست خواهد بود. ویژگی عمده این محصول جایگزین شدن آن به جای چوب و سایر محصولات مشابه که از ابعاد مختلف بسیار دارای ویژگی و اهمیت حیاتی برای صنایع و حمایت همه جانبه از محیط زیست می باشد.

ویژگی های آن عبارت است از:

  1. جایگزین چوب که از ارزش بالایی برای صنعت در رشته های گوناگون ارزش بالایی داشته و حفظ محیط زیست و جلوگیری از قطع بی رویه ی درخت بدون استفاده از ضایعات چوب که می تواند در صنایع دیگر مانند کاغذ و دیگر محصولات که نیاز به چوب است.
  2. در دسترس بودن صددرصد مواد اولیه در داخل کشور به قیمت ارزان بیش از ۵۰% نسبت به موارد مشابه
  3. بازیافت مجدد محصول در چرخه تولید به عنوان یک صنعت بازیافت که محیط زیست را کاملا تهدید می کند.
  4. کاهش آلودگی زیست محیطی

علاوه بر موارد مذکور موارد دیگری را می توان مطرح کرد که عبارتند از  : استحکام خوب ، سبک بودن، ضد موریانه، دیر اشتعال بودن، عایق مناسب حرارتی و صوتی، مقاوم در برابر فرسایش، ضد آب، ضد خورندگی وپوسیدگی  پرلیت پلاست را مناسب ترین جایگزین برای دیگر مواد اولیه و آلیاژ های مشابه مبدل ساخته است.

با بازیافت زباله های پلاستیکی از هدر رفت سرمایه در محل دفع جلوگیری کرد. و می توان از ورود حدود ۳۰% به محل دفع که اثرات بسیار مخرب زیست محیطی است جلوگیری کرده و قابلیت تجزیه طبیعی هم ندارد جلوگیری به عمل آورد به دلیل استفاده از  دستگاه هایی که از ورود اکسیژن به داخل عاری از هر گونه بو و گاز خارج شده محیطی عاری از هر گونه آلودگی می توانیم داشته باشیم.

برای تولید نمونه اولیه این محصول نزدیک به دوسال است که به روشهای مختلف و با مواد گوناگون جهت بررسی استحکام و نوع طرح بندی اقدام کرده ام.این محصول متاسفانه با وجود پیگیریهای زیاد بدلیل نبود سرمایه هنوز تجاری سازی نشده است. چنین محصولی در دنیا هنوز تولید نشده است ولی بدلیل استفاده از مواد ارزان قیمت مسلما موجب درآمدزایی برای کشورمان خواهد شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد