امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Tuesday, 21 May , 2019
امروز : سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۸ - 17 رمضان 1440
شناسه خبر : 10433
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, خبرهای گیلان تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۸ |

آبستراکسیون قهرمانانه ۴ عضو شورای شهر رشت در مقابل شهردار شدن عضو شورا

به گزارش نبض خبر: آبستراکسیون قهرمانانه ۴ عضو شورای شهر رشت در مقابل شهردار شدن عضو شورا در حالیکه فعالان اجتماعی و سیاسی شهر رشت خواستار عدم انتخاب شهردار از بین اعضای شورای شهر هستند اما تعدادی از اعضا بر تصمیم خود برای انتخاب عضو شورا برای سکانداری شهرداری رشت اصرار دارند. مطمئنا همه‌ی ما […]

به گزارش نبض خبر: آبستراکسیون قهرمانانه ۴ عضو شورای شهر رشت در مقابل شهردار شدن عضو شورا

در حالیکه فعالان اجتماعی و سیاسی شهر رشت خواستار عدم انتخاب شهردار از بین اعضای شورای شهر هستند اما تعدادی از اعضا بر تصمیم خود برای انتخاب عضو شورا برای سکانداری شهرداری رشت اصرار دارند.
مطمئنا همه‌ی ما دوست داریم که تکلیف انتخاب شهردار رشت هرچه سریع‌تر مشخص شود تا شهر با برنامه ریزی شهردار بر روی ریل توسعه قرار گیرد اما وقتی شاهد بی توجهی برخی از اعضای شورا به آرای مردم و مطالبات آنها هستیم آنگاه آبستراکسیون نیز می تواند راه حل موقت برای خروج از بحران باشد.

واژه «آبستراکسیون» به عدم حضور عمدیِ گروهی از نمایندگان در هنگام رأی‌گیری و از رسمیت انداختن جلسه اطلاق می شود.

این اولین آبستراکسیون شورای پنجم است و قطعا این اقدام خارج از چارچوب دموکراسی و قانون نیست.

با نگاهی به وضعیت نا بسامان شهر و شهرداران کوتاه مدت رشت میتوان به دغدغه های اعضای شورا رسید. قطعا انتخاب با تاخیر بهترین گزینه بهتر از انتخاب سراسیمه ای است که در مدت کوتاهی به طرح سوال و استیضاح ختم می شود.

بنابراین برعکس اقدامات برخی برای مذموم نشان دادن آبستراکسیون ۴ عضو شورا میتوان آن را یک عمل قهرمانانه دانست. اقدامی که شاید انتخاب شهردار را چند روزی به تعویق انداخت اما می تواند در نهایت خیر و صلاح را برای شهر رشت به ارمغان آورد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد