00010 copy

ارتقاء کیفیت و ارزش محصولات گیلان برای رونق بیشتر صادرات / ضرورت فعالیت شبانه‌روزی گمرک در راستای تحقق اهداف صادراتی

 به گزارش نبض خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در جلسه مشترک شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان؛ به ثبت رکورد 10 سال گذشته سهم بخش کشاورزی در صادرات سال 1399 اشاره و اظهار کرد: در بازدید هفته گذشته از پایانه مرزی آستارا با همراهی وزیر راه و شهرسازی و معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان، بر ضرورت افزایش ظرفیت این بخش تأکید شد.

وی با اشاره به تلاش های مثبت صورت گرفته طی ماه های اخیر در حوزه گمرک آستارا ، ابراز امیدواری کرد که با تکمیل این حوزه و نیز راه آهن رشت – آستارا در ادامه اتصال به بنادر کاسپین و انزلی، شاهد افزایش میزان صادرات از این مسیر باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان به درخواست متقاضیانی برای سرمایه گذاری در احداث پایانه محصولات کشاورزی اشاره و خاطرنشان کرد: کیفیت و ارزش محصولات صادراتی از گیلان، ارتقاء یافته و با استانداردسازی بیشتر، می توانیم شاهد رونق این فرآیند باشیم.

وی با اشاره به سیر صعودی و مطلوب حجم صادرات غیرنفتی از بنادر انزلی، آستارا و کاسپین علیرغم شرایط سخت تحریمی گفت: باتوجه به ظرفیت بالای گیلان، امکان دستیابی به هدفگذاری 720 میلیون دلاری صادرات در سال جاری وجود دارد و آمار ثبت شده دو ماه اخیر نیز بیانگر این مدعاست.

استاندار گیلان همچنین بر لزوم فعالیت شبانه روزی بخش گمرک و قرنطینه در مرز آستارا برای تحقق اهداف تعیین شده تأکید کرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت بالای صنایع دستی استان می تواند سهم بسزایی در توسعه صادرات غیرنفتی داشته باشد، گفت: 85 هنر صنایع دستی هنرمندان گیلانی به ویژه بانوان پرتلاش، به ثبت رسیده که باتوجه به استقبال نمونه‌های ارسالی به کشورهای دیگر، بستر صادرات برای بسیاری از آن ها فراهم است.

دکتر زارع چادر شب بافی قاسم آباد گیلان را محور معرفی صنایع دستی استان در اقصی نقاط دنیا دانست و ادامه داد: این صنایع پرافتخار و محصولات زیبا به عنوان میراث اجداد و نیاکان ما ، نیازمند حمایت و توسعه هستند و امکان صادرات 150 تا 200 میلیون دلار در سال های نخست را دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین به قرارداشتن در آستانه برگزاری انتخابات به عنوان مهمترین رویداد سیاسی-اجتماعی سال جاری و ضرورت مشارکت گسترده و باشکوه آحاد مردم در 28 خرداد باتوجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب و دلسوزان نظام و ملت اشاره و اضافه کرد: بخش خصوصی همواره در راستای اهداف نظام، انقلاب و عزت ملت بزرگ و در جهت تحقق شعارهای اقتصادی هر سال ، گام برداشته و انتظار می رود در 28 خرداد نیز سنگ تمام بگذارند.

در این جلسه چالش ها و مسائل مالیاتی کارگزاران گمرکی و صدور گواهی قرنطینه کالاهای صادراتی از مبدأ تولید، بررسی و گزارش ناظر گمرکات گیلان از وضعیت تجارت خارجی استان و نیز گزارش مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان درخصوص پتانسیل صادراتی صنایع دستی گیلان ارائه شد. ارتقاء کیفیت محصولات گیلان

ارتقاء کیفیت محصولات گیلان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
  • اخبار مرتبط
  • تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.