امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Tuesday, 25 June , 2019
امروز : سه شنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۸ - 22 شوال 1440
شناسه خبر : 12852
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, خبرهای گیلان, ورزشی تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵ |

با نهادینه کردن نشاط عمومی جامعه از حالت افسردگی خارج میشود

اولین جلسه شورای ورزش شهرستان رشت به ریاست فرماندار با حضور روستی هیات های ورزشی و نایب رییس و مدیران شهرستان با هدف توسعه ورزش همگانی و استعدادیابی و رسیدگی به مشکلات ورزش استان در سالن اجتماعات فرمانداری رشت برگزار شد.

به گزارش نبض خبر: اولین جلسه شورای ورزش شهرستان رشت به ریاست فرماندار با حضور روسای هیات های ورزشی و نایب رییس و مدیران شهرستان با هدف توسعه ورزش همگانی و استعدادیابی و رسیدگی به مشکلات ورزش استان در سالن اجتماعات فرمانداری رشت برگزار شد.

🔹 دکتر میرشمس مومنی زاده ضمن ابراز خوشحالی از حضور در این جمع ورزشی گفت:اگر بناست که جامعه ای به سمت رشد و کمال حرکت کند باید افراد سالم داشته باشد و تامین کننده یکی از راه های تامین سلامت عمومی ورزش و ارج نهادن به آن است.
🔹 فرماندار رشت افزود:یکی از مشکلات اساسی جامعه ما آسیب های اجتماعی است که راه کاهش آن توجه و اهمیت دادن به ورزش است.
🔹وی عنوان کرد:دانش آموزان و دانشجویان و نوجوانان آینده ساز کشورند و برای رشد و تعالی و توسعه نیازمند امکانات ورزشی و خود ورزش هستند.
🔹 دکتر مومنی زاده ادامه داد:اگر میخواهیم جامعه از حالت افسردگی خارج شود باید نشاط عمومی را نهادینه کنیم زیرا جامعه دچار افسردگی اجتماعی است و اگر خواهان کاهش این امر هستیم و در این راستا اقدامات موثرانجام دهیم باید از ورزش حمایت کنیم و رشته های ورزشی را توسعه دهیم.
🔹 فرماندار رشت با بیان اینکه باید از قهرمانان و ورزشکاران استانی تجلیل شود گفت:ما باید از ظرفیت های بخش خصوصی برای توسعه اماکن ورزشی استفاده کنیم تا فضاهای توسعه یافته بیشتری داشته باشیم.
🔹 دیگر سخنران این مراسم علیرضا انصاری،معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رشت بود وی گفت:بحث اهمیت ورزش بر هیچ کس پوشیده نیست و یکی از موضوعات آشکار گسترش ورزش است که میتوانیم ورزش را پایه توسعه و پیشرفت انسان سالم بدانیم.

🔹 وی اظهار کرد:اگر ما برنامه های متعددی با منابع و امکانات کافی داشته باشیم اما انسان سالم داشته باشیم تا این امر را کنترل کند این فرایند خروجی و نتیجه خوبی نخواهد داشت.
🔹 علیرضا انصاری همچنین اذعان کرد:امروزه ورزش صرفا بعنوان یک ورزش جهت سلامتی پذیرفته نمیشود،ورزش ظرفی است که میتوان از آن محتوای زیادی ارائه داد.
🔹 وی خاطرنشان کرد:سیاست های دولت تدبیر وامید این است ضعف ها و کمبودهایی که در عرصه ورزش وجود داردجبران شود.
🔹 معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رشت یاداور شد:ما در عرصه منابع دولت بخاطر تحریم هایی که اعمال شده دچار محدودیت هایی است و این محدودیت ها برای روسای هیئت ها ملموس تر است.
🔹 وی عنوان کرد:ما میتوانیم برای جلوگیری از اسیب های اجتماعی از طریق ورزش با آن مقابله کنیم و کارکرد های اجتماعی،فرهنگی،دینی را هم از طریق اهرم ورزش به جوانان منتقل کنیم.
🔹کاوه کاوه قدسی سرپرست اداره ورزش و جوانان رشت نیز دیگر سخنران این جلسه بود وی ضمن تشکر از فرمانداری بخاطر میزبانی این مراسم گفت:کمبودی که در دوماه اخیر در شهرستان رشت متوجه آن شدیم کمبود فضای ورزشی است و همچنین عدم اعتبارات کافی و اسپانسر ثابت است.
🔹 وی افزود: ما در رشت ۴۴ هیئت فعال داریم که نیازمند فضای ورزشی و متمرکز و دفتر ورزشی هستیم اما ما میتوانیم با همکاری و یکدلی و با وجود کمبودها به معیار اصلی برسیم.
🔹 سرپرست اداره ورزش و جوانان رشت ادامه داد:ما به نمایندگی از رشت ۱۲ تیم داریم که در لیگ کشوری در حال فعالیت اند.

🔹 در این مراسم همچنین روسای هیئت ها نیز به ایراد سخن پرداختند و خواستار حمایت و توجه مسئولان در امر ورزش شدند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد