امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Monday, 13 July , 2020
امروز : دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹ - 23 ذو القعدة 1441
شناسه خبر : 839
  پرینتخانه » اخبار, مدیریت شهری

اگر در بحث استیضاح های شهردار گامی برداشتم،به خاطر احساس تکلیفم بوده است

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی نبض خبر: سید امیرحسین علوی با اشاره به جریانات اخیر شورا و شهرداری شهر رشت اظهار کرد: “سید محمد علی ثابت قدم” دوست و همنام برادر بنده است و من ایشان را در حوزه اجرایی دوست دارم و خیلی اوقات حس میکنم در اجرا کسی هست که انگار خودم […]

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی نبض خبر: سید امیرحسین علوی با اشاره به جریانات اخیر شورا و شهرداری شهر رشت اظهار کرد: “سید محمد علی ثابت قدم” دوست و همنام برادر بنده است و من ایشان را در حوزه اجرایی دوست دارم و خیلی اوقات حس میکنم در اجرا کسی هست که انگار خودم هستم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه اگر در بحث استیضاح های ایشان گامی برداشتم، به خاطر احساس تکلیفم بوده است، خاطرنشان کرد: بنده در هر دوبار رای به قانع نشدن دادم؛ حتی در استیضاح اخیر از یک هفته قبلش می دانستم که این استیضاح رای نمی آورد ولی به دلیل وطیفه ای که بر گردن داشتم این کار را انجام دادم و با صراحت عرض میکنم این اتفاقی که افتاد، یک اتفاقِ دانسته بود.

وقتی از تذکرات نتیجه ای نمیگیریم از ابزار استیضاح استفاده می کنیم

وی با بیان اینکه ابزار نظارت شورا چیست، ابراز نمود: بنده ناظر شورا در کمیسیون مناقصات شهرداری هستم و میروم آنجا می نشینم و در صورت مشاهده تخلفات، تذکر می دهم. اما زمانی که می بینم آقایان در یک تخلفی اصرار دارند، طبق قانون ابزار بنده جز سوال و استیضاح چیزی نیست. هم ما و هم خیلی از افرادی که رای موافق دادند، همواره به تخلفات موجود اعتراض می کردند اما وقتی از این تذکرات نتیجه ای نمیگیریم از ابزار استیضاح استفاده می کنیم.

علوی با اشاره به اینکه عده ای به بنده می گویند شما در شهردار شدن ایشان نقش کلیدی داشتید، پس چرا هم اکنون مخالفتی می کنید، افزود: بله بنده این را می پذیرم به جرات هم می گویم آقای ثابت قدم را در بحث شهردار شدن کمک کردم و ایشان هم این قضیه را از هرکسی بهتر می داند و اگر هم اینکار را کردم، با مشورت و تایید بزرگان زیادی که مورد اعتماد بنده هستند انجام دادم. بنده در این استیضاح، تکلیفم را روشن کردم و بارها درخصوص اشکالات موجود، با شخص آقای ثابت قدم صحبت کردم؛ چون عادت ندارم مسائل و مشکلات را به فضای رسانه بکشانم که بعد به بنده بگویند سند و مدرک افشا کنم، به همین دلیل سعی می کردم به نوع دیگری در حل مشکلات تلاش نمایم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت با تاکید بر اینکه ذهن و تفکر مردم دارای قداستی است که هیچ کس حق خدشه دار کردن آن را ندارد، گفت: وقتی در نظام جمهوری اسلامی کار می کنیم حق نداریم از اعتماد مردم سوء استفاده کنیم و به نگاه مردم آسیب بزنیم و بنا به فرموده مقام معظم رهبری هیچ کس حق ندارد نا امیدی به مردم تزریق کند.

وی با بیان اینکه گفتمان بنده گفتمان فنی است، اذعان داشت: اگر می گویم شهرداری وارد ورطه بدهکاری عمیق شده است، برایش مستندات دارم و حسابهای مالی شهرداری گویای این موارد می باشد. اگر تاکید می کنم در بحث های کاری، ضرورت و یا عدم ضرورت بعضی پروژه ها و نحوه واگذاری آنان باید دقت زیادی شود، برای صیانت و حفاظت از حق مردم است.

به حمایت از جوانان مذهبی و هیاتی شهرداری افتخار می کنم 

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه بنده بارها گفته ام که نوکر مردم و سرباز نظام هستم، اظهار کرد: نمی دانم اتهام ما چیست؟! بعضی وقتها ما را به “شیک پوشی” متهم می کنند و گاهی اوقات هم به حمایت از جوانان مذهبی و هیاتی شهرداری! اگر اتهام های بنده این نوع موارد است، صراحتا اعلام می کنم که به این اتهامات افتخار می کنم و می بالم. اعتقادم این است که یک مسلمان به فرموده ائمه اطهار(ع) بایستی آراسته باشد و باید تمکن و توان اقتصادی داشته باشد تا بتواند برای اعتلای اسلام، میهن و کمک به همنوعانش استفاده کند.

علوی با اشاره به اینکه اعتقاد زیادی به کادر سازی در حوزه جوانان مذهبی، توانمند و تحصیل کرده ی این شهر و این سیستم دارم، افزود: این را در راستای رسالت شخصی زندگی خودم تعریف کردم و برایش حاضرم تمام دارایی هایم را هزینه کنم وگرنه بنده که نیازی نداشتم وارد مجموعه شورا و شهرداری شوم که برخی امروز بگویند فلانی “تمامیت خواه” است. اگر آن روزی که برادرزاده شان را حمایت کردم که پست بگیرد، تمامیت خواه نبودم و امروز که می گویم توانش همینقدر است و باید بیشتر تجربه کسب کند، آنوقت می شوم تمامیت خواه!

نباید با تقلید از غرب، شهرمان را به سمت سکولاریزه شدن پیش ببریم

وی با بیان اینکه در تفکرات سیاسی و مکتبی با شهردار رشت تعارض دارم، گفت: اگر ما می خواهیم مظاهر تمدن غرب را در شهرمان پیاده کنیم، باید در چارچوب و لوای اسلام باشد. نباید صرف تمدن غرب را بیاوریم و شهرمان را به سمت سکولاریزه شدن پیش ببریم. تا شهریور سال آینده به شرط حیات در مجموعه شورای شهر رشت حضور دارم. اگر یک روز هم به پایان مسئولیتم مانده باشد، جلوی هر حرکتی در این راستا را می گیرم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت تاکید کرد: چرا اگر قرار است برای روز رشت، شوی خیابانی انجام دهیم اشکالی ندارد، اما اگر قرار است برنامه های مذهبی، هیاتی و ارزشی انجام دهیم باید کنسل شود؟! آن مدیر بیخود می کند اگر چنین کاری کند. اگر بنده و آقای ثابت قدم شریک اقتصادی باشیم، باهم مشکلی نداریم ولی اگر قرار باشد شریک تفکری باشیم، بسیار مشکل داریم. بنده نسبت به انجام این قضایا هشدار می دهم و تا زمانی که اصلاح نشود، شیوه بنده همین است.

نگاه بنده چپ، راست، اصلاح طلب یا اصولگرا نیست

وی با بیان اینکه چطور یک عضو شورا می گوید مشکلات شهرداری را می بینم ولی چونکه پرچمدار استیضاح فلانی هست، موافق استیضاح نیستم، خاطرنشان کرد: این با کجای نگاه اسلامی ما مطابقت دارد؟!

علوی ادامه داد: جوانها امروز در عرصه های مختلف باید ورود کنند؛ چون شجاعت، صداقت و ایمانشان به آنها کمک می کند درست تصمیم بگیرند و اصلا هم نگاه بنده این نیست که آن جوان باید چپ، راست، اصلاح طلب یا اصولگرا باشد. بارها گفته ام که اگر بنده به درد این سیستم و شورا نمی خورم، واضح و روشن به بنده بگویید که بروم دنبال کسب و کار خودم؛ مگر من بیکار بودم و در خیابان دور می زدم!؟ بنده حتی سه سال و نیم است که به مجموعه کاری خودم نتوانستم سر بزنم.

مزایده ۲ میلیاردی که شهرداری می خواست ۴۰۰ میلیون بفروشد!

عضو شورای اسلامی شهر رشت همچنین در ادامه ابراز نمود: به من می گویند کار تبلیغاتی می کنی. بله بنده کار تبلیغاتی می کنم، کار تبلیغاتی من آنجایی بود که با جرات و یک تنه، جلوی قراردادهای بی فایده شهرداری را گرفتم.

علوی با بیان اینکه معاونت عمرانی شهرداری رشت که در سال حدود ۵ میلیارد تومان درآمد مستقیم دارد، اخیرا مزایده ای داشته که می خواستند تبلیغاتی که بالای ۲ میلیارد تومان ارزش داشت را ۴۰۰ میلیون تومان بفروشند، گفت: اما بنده همانطور که سازمان بازرسی و مدیران شهرداری می دانند، شخصا جلوی این کار را گرفتم.

منبع:گیلانستان

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد