امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 25 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 36345
  پرینتخانه » اخبار, اخبار گیلان, خبرهای گیلان, شهرداری, شهرداری رشت

بخشنامه سلامت اداری ، شفافیت و مقابله با فساد توسط شهردار رشت ابلاغ شد

نظر به اهمیت اجرای فرمان ۸ ماده‌ای مقام معظم رهبری و با استناد به بند ۲۴ سیاستهای کلی نظام اداری، همچنین ابلاغیه اصول دوازده‌گانه نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد در دولت سیزدهم، بخشنامه سلامت اداری، شفافیت و مقابله با فساد توسط شهردار رشت ابلاغ شد.

به گزارش نبض خبر : نظر به اهمیت اجرای فرمان ۸ ماده‌ای مقام معظم رهبری و با استناد به بند ۲۴ سیاستهای کلی نظام اداری، همچنین ابلاغیه اصول دوازده‌گانه نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد در دولت سیزدهم، بخشنامه سلامت اداری، شفافیت و مقابله با فساد توسط شهردار رشت ابلاغ شد.

 

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت – سید امیر حسین علوی شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ بخشنامه سلامت اداری، شفافیت و مقابله با فساد را در بندها و سرفصلهای مختلف صادر و بر اجرای آن توسط معاونان، مدیران مناطق پنجگانه و روسای سازمان‌های شهرداری تاکید کرد.

 

شهردار رشت در همین راستا با بیان اینکه مبارزه با فساد از سرفصلهای مهم برنامه ارائه شده وی به شورای اسلامی شهر رشت بوده است، عنوان کرد: بدون شک بی‌توجهی به فرمان ۸ ماده‌ای مقام معظم رهبری هزینه‌های زیادی را به بخشهای مختلف کشور تحمیل کرده است. بنابراین باید از یکجا جلوی خسارتها گرفته و امکان شفافیت و سلامت اداری فراهم شود.

 

علوی از سنجش و ارزیابی عملکرد مدیران مطابق با بخشنامه سلامت اداری و شفافیت و مقابله با فساد خبر داد و گفت: کلیه معاونان، مدیران مناطق پنج گانه و روسای سازمانها ضمن توجه لازم به این ابلاغیه باید اقدامات موثر برای هر یک از موارد اعلامی در واحد تحت مدیریت خود و نظارت مستمر بر اجرای بندهای بخشنامه را لحاظ نمایند.

 

سیاست گذاری در حوزه ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد، پیگیری اجرای کامل هوشمندسازی، شناسایی گلوگاه‌های فساد، کارآمد نمودن نظام حسابرسی، کنترل و جلوگیری از اقدامات تبعیض آمیز، ارتباط با نهادهای نظارتی و سازمانهای مرتبط در ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد، اقدام موثر در راستای سلامت و شفافیت در برگزاری معاملات، مناقصات و مزایده ها، جلوگیری از فساد در صدور مجوزها، برخورد قاطع با سوء استفاده کنندگان از مقام و موقعیت شغلی، صرفه‌ جویی و ساده زیستی، امانتداری در حفظ بیت المال، تکریم ارباب رجوع و افزایش وجدان کاری از مهمترین بندهای بخشنامه سلامت اداری، شفافیت و مقابله با فساد شهردار رشت محسوب می‌شود.

 

 

تعداد بازدید:۳۲منبع خبرمدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشتایمیل نویسنده[email protected]اپراتور خبرسیده زهرا رضوی

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای بخشنامه سلامت اداری ، شفافیت و مقابله با فساد توسط شهردار رشت ابلاغ شد بسته هستند

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد