00010 copy

برای کاهش وزن باید در چه زمانی از شبانه‌روز ورزش کنیم؟

برای کاهش وزن باید در چه زمانی از شبانه‌روز ورزش کنیم؟

نبض خبر: داده‌های تحقیقاتی یک مطالعه روی بیش از پنج هزار نفر در ایالات‌متحده نشان می‌دهد بین ساعات 7 تا 9 صبح، بهترین زمان ورزش با هدف کاهش وزن است.در این مطالعه محققان داده‌های مربوط به 5285 نفر را مورد بررسی قرار دادند و می‌گویند اگر می‌خواهید وزن کم کنید، بهتر است برنامه خود را طوری تنظیم کنید که صبح‌ها بین ساعات 7 تا 9 ورزش کنید. داده‌های مربوط به این مطالعه نشان می‌دهد افرادی که بعد از تایم کاری به باشگاه‌ می‌روند و هدف آن‌ها از ورزش‌کردن کاهش وزن است، بهتر است در برنامه ورزشی خود بازنگری کنند و آن را به ساعات صبح تغییر دهند.

بهترین زمان ورزش

اگر می‌خواهید وزن کم کنید، صبح‌ها ورزش کنید

یک مطالعه در ایالات‌متحده روی 5285 بزرگسال نشان می‌دهد ورزش‌کردن بین ساعات 7 تا 9 صبح، بهترین زمان برای کاهش وزن است. در این مطالعه، افرادی که صبح‌ها و عصرها ورزش می‌کردند، باهم مقایسه شدند. نتایج نشان می‌دهد آن دسته از افرادی که صبح‌ها ورزش می‌کنند، نسبت به افرادی که ظهر یا عصر را به ورزش‌کردن اختصاص می‌دهند، شاخص توده بدنی (BMI) کمتر و دور کمر کمتری دارند.

دانشمندان می‌گویند ورزش صبحگاهی می‌تواند گزینه مناسب‌تری برای ورزش‌کردن افراد دارای اضافه وزن باشد.

دکتر «ربکا کروکوفسکی»، روانشناس بالینی دانشگاه ویرجینیا می‌گوید این تحقیقات جدید به‌صورت کاربردی نشان می‌دهد چه زمانی برای گرفتن نتیجه بهتر، مناسب‌تر است. او اضافه می‌کند صبح‌ها قبل از چک‌کردن تماس‌های تلفنی، ایمیل‌ها و پیام‌ها زمان مناسبی برای ورزش‌کردن است.

او معتقد است برخی موارد مانند میزان خواب شب و کیفیت خواب نیز می‌تواند روی تناسب اندام تأثیر بسزایی داشته باشد. از سوی دیگر، فرهنگ زود از خواب بیدارشدن کمک می‌کند سیستم بیولوژیکی بدن در وضعیت مناسبی قرار گیرد.

مطالعات نشان می‌دهد افرادی که زودتر از خواب بیدار می‌شوند، ریتم‌های شبانه‌روزی یا ساعت‌ بدن بهتری دارند. کیفیت خواب آن‌ها بهتر است و همه این موارد به کاهش وزن و تناسب اندام کمک می‌کند.

منبع‌: دیجیاتو

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
  • اخبار مرتبط
  • تبادل نظر