امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Sunday, 26 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ - 19 صفر 1443
شناسه خبر : 34594
  پرینتخانه » اخبار, اخبار گیلان, استانداری, خبرهای گیلان

آغاز بهره‌برداری همزمان ۱۱۹ پروژه عمرانی و تولیدی جهاد کشاورزی گیلان با سرمایه‌گذاری ۵۸ میلیارد تومان

بهره برداری همزمان ۱۱۹ پروژه عمرانی و تولیدی جهاد کشاورزی گیلان با سرمایه‌ گذاری افزون بر ۵۸ میلیارد تومان، عصر امروز (شنبه) با حضور استاندار گیلان و معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور، در شهرستان آستانه اشرفیه آغاز شد.

 به گزارش نبض خبر به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با حضور دکتر ارسلان زارع استاندار و دکتر مهدی جمالی نژاد معاون وزیر کشور،  بهره برداری همزمان ۱۱۹ پروژه عمرانی-تولیدی حوزه کشاورزی گیلان، با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۸ میلیارد تومان به صورت همزمان در روستای درگاه شهرستان آستانه اشرفیه آغاز شد. بهره‌برداری پروژه های عمرانی

از این تعداد پروژه‌ها که در ۱۱۲ روستای گیلان اجرایی شده، ۱۱۱ پروژه جزء پروژه‌های عمرانی با مجموع اعتبار ۴۱ میلیارد و ۶۶۲ میلیون تومان و هشت پروژه‌ تولیدی-خدماتی با هزینه ۱۶ میلیارد و ۳۶۱ میلیون تومان و اشتغالزایی مستقیم برای ۳۵ نفر به مرحله اجرا در آمده که در مجموع ، ۹ هزار و ۸۴۱ خانوار از آن بهره‌مند می‌شوند.

نماینده عالی دولت در گیلان در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه عمده این طرح‌ها شامل تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری و در راستای ارتقاء بازده و بهره‌وری انواع محصولات کشاورزی به‌ویژه برنج است، گفت: برنج ، از محصولات راهبردی کشورمان است که تلاش می‌شود تا میزان وابستگی به واردات به حداقل برسد.

دکتر زارع به سهم قابل توجه گیلان در تأمین برنج مورد نیاز کشور به عنوان یکی از کالاهای اساسی اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی، عملیات مکانیزاسیون اعم از کاشت، داشت و برداشت را آسان‌تر و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

وی با اشاره به حمایت مالی دولت از اجرای این طرح در اراضی شالیزاری و مقرون به صرفه تر شدن فرآیند کشاورزی افزود: با این اقدام زمینه ارتقاء سطح درآمد و معیشت کشاورزان نیز بیشتر فراهم می‌شود. بهره‌برداری پروژه های عمرانی

بهره‌برداری پروژه های عمرانی

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد