امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Thursday, 22 April , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 11 رمضان 1442
شناسه خبر : 28369
  پرینتخانه » اخبار, اخبار گیلان, خبرهای گیلان, منطقه آزاد انزلی

بهره برداری حداکثری از میزبانی همایش بین‌المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا در منطقه آزاد انزلی

نبض خبر؛ نشست بررسی سازوکارهای بهره برداری حداکثری از همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه کشورمان که به میزبانی این منطقه در اواخر مهرماه سال جاری برگزار می شود به ریاست دکتر محمد ولی روزبهان رییس هیئت مدیره مدیر عامل سازمان برگزار شد. رئیس هیئت مدیره […]

نبض خبر؛ نشست بررسی سازوکارهای بهره برداری حداکثری از همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه کشورمان که به میزبانی این منطقه در اواخر مهرماه سال جاری برگزار می شود به ریاست دکتر محمد ولی روزبهان رییس هیئت مدیره مدیر عامل سازمان برگزار شد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این نشست با ارائه تحلیلی از مزیت‌های عضویت کشورمان در اتحادیه اقتصادی اوراسیا به منظور توسعه همکاری های منطقه ای ایران، اظهار داشت: علی رغم افزایش ۲۰ درصدی روابط اقتصادی کشورمان با اعضای اتحادیه، و ظرفیت‌های موجود و مزایا و معافیت‌های اعمال شده برای بهره‌مندی صادرکنندگان و بازرگانان کشورمان متأسفانه هنوز در دستیابی به اهداف و منافع ناشی از عضویت در این اتحادیه همکاری منطقه ای موفقیت قابل توجهی به دست نیامده است.

وی به بررسی فرصت‌های صادراتی و عرضه محصولات تولیدی داخلی به کشورهای منطقه به ویژه روسیه پرداخت و با اشاره به اینکه حجم روابط اقتصادی دو کشور با مناسبات سیاسی ایران و روسیه قابل مقایسه نیست، تصریح کرد: ارتقاء سطح آگاهی های عمومی و تخصصی فعالین اقتصادی داخلی و سرمایه‌گذاران کشورهای همسایه از ظرفیت ها و توانمندی های منطقه آزاد انزلی در توسعه روابط با اتحادیه اقتصادی اوراسیا مهمترین دستور کار و دستاورد این همایش علمی پژوهشی بین المللی است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی مشارکت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، انجمن ژئوپلتیک ایران و دانشگاه ها و موسسات پژوهشی مطرح کشور در برگزاری این همایش بین المللی را فرصتی برای معرفی توانمندی های مختلف صادراتی استانی و ملی عنوان کرد و افزود: علاوه بر برگزاری کارگاه های تخصصی، برپایی نمایشگاه های عرضه تولیدات داخلی و کشورهای منطقه می تواند زمینه آشنایی بیشتر فعالین اقتصادی با فرصت های ارتباطی منطقه آزاد انزلی با کشورهای عضو اتحادیه و تبادل نظر در خصوص راهکارهای بهره‌برداری از مزایای تبادل کالا در بستر اتحادیه مزبور را فرآهم آورد.

در پایان این نشست تشکیل کمیته های مختلف اجرایی همایش مزبور با حضور معاونت ها و مدیریت های سازمان و همراهی نهادهای استانی و ملی مورد تصویب قرار گرفت.

گفتنی است همایش بین‌المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپولیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه‌ای، ۲۳ و ۲۴ مهرماه سال جاری به میزبانی منطقه آزاد انزلی برپا می شود.

انتهای پیام/http://Nabzkhabar.ir

| منبع خبر : منطقه ازاد انزلی
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد