امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Thursday, 22 April , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 11 رمضان 1442
شناسه خبر : 30523
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اخبار گیلان, خبرهای گیلان, علوم پزشکی گیلان

تشدید نظارت های بهداشتی بر مشاغل و اصناف گیلان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر تشدید نظارت های بهداشتی بر اماکن عمومی، ادارات، مشاغل و اصناف با هدف پیشگیری از افزایش موارد ابتلا به کرونا ، خبر داد.

به گزارش نبض خبر؛دکتر ابتین حیدرزاده در این خصوص گفت : با توجه به روند افزایشی مبتلایان به بیماری کرونا در گیلان ، نظارت های بهداشتی بر اماکن عمومی، ادارات و تمامی مشاغل و اصناف استان که به نحوی به عموم مردم خدمات ارایه می دهند، تشدید  می شود . تشدید نظارت های بهداشتی

وی در این بازدیدها مشارکت نمایندگانی از  اداره اماکن، بسیج اصناف و دیگر ارگان های نظارتی را لازم دانست و افزود: در راستای نظارت دقیق بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا در سطح استان ، بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد خوردنی و آشامیدنی، اماکن عمومی، ادارات و … از سوی بازرسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اول آبان ماه سال جاری آغاز و در حال انجام است. تشدید نظارت های بهداشتی

دکتر حیدر زاده ادامه داد : در این خصوص بازرسان بهداشت محیط به همراه سایر ارگان های نظارتی سطح استان در طی بازرسی های مشترک در شب های اخیر( اول و سوم آبانماه سالجاری) طی  بازدید از ۷۰ مورد اماکن عمومی ، مراکز تهیه و توزیع مواد خوردنی و آشامیدنی در سطح شهرستان رشت اقدام نموده و نتیجه این بازرسی ها ، تعطیلی موقت پنج واحد صنفی متخلف و نمونه برداری ۱۳ مورد از مواد غذایی مشکوک و همچنین معدوم نمودن حدود ۷۰ کیلو گرم مواد غذایی فاسد بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه با تاکید بر اینکه در طی این بازدید ها بسیاری از اماکنی که مرتکب تخلفات بهداشتی بودند با تذکر بازرسان، در بازرسی های بعدی نسبت به رفع  تخلفات خود اقدام نمودند.

وی رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی در برخی از مشاغل و اصناف ( به علت  ازدحام جمعیت ) را یکی از دلایل مهم افزایش موارد ابتلا به کرونا و در نتیجه مرگ ناشی از این ویروس خطرناک عنوان کرد.

دکتر حیدرزاده ادامه  داد : مردم فهیم استان باید بیماری کووید ۱۹ را جدی بگیرند و در برابر آن احساس خطر نمایند ، زیرا  این بیماری در مقابل هرگونه سهل انگاری و بی توجهی، زنجیره انتقال خود را گسترش می دهد.

معاون بهداشتی دانشگاه شست و شوی مداوم دست ها، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک را بهترین راهکار برای پیشگیری از بیماری کرونا عنوان کرد.

وی در پایان با اشاره به فعالیت مراکز (۱۶ و ۲۴ ساعته ) درمان سرپایی کرونا در گیلان به عنوان یکی از نقاط قوت دانشگاه، بر برنامه ریزیجهت  تقویت این مراکز در سطح استان تاکید کرد و نقش این مراکز را در شناسایی سریع بیماران مشکوک و مبتلا به کووید مهم خواند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد