00010 copy

تشکیل قرارگاه استانی اصلاح ساختار اقتصادی مقابله با گران‌فروشی / مشارکت و پشتیبانی آحاد جامعه، ضامن اجرای موفق مردمی‌کردن اقتصاد است / عزم جدی و قاطع برای برخورد با تهدیدکنندگان سفره و سلامت مردم

تشکیل قرارگاه استانی اصلاح ساختار اقتصادی مقابله با گران‌فروشی / مشارکت و پشتیبانی آحاد جامعه، ضامن اجرای موفق مردمی‌کردن اقتصاد است / عزم جدی و قاطع برای برخورد با تهدیدکنندگان سفره و سلامت مردم

نبض خبر : دکتراسدالله عباسی سه‌شنبه شب در گفت وگوی زنده تلویزیونی با مردم استان که ازطریق شبکه باران انجام شد؛ با بیان اینکه وضعیت اقتصادی کشور، شرایط تحریم و تورم نیاز به جراحی اقتصادی داشت، افزود: ایجاد توازن و شفاف سازی در پرداخت یارانه ها، نیاز کشور بود و دولت به این کار شجاعانه ورود کرد.

وی با اشاره به اینکه برای تحقق رشد هشت درصدی باید اقتصاد را مردمی کنیم، ادامه داد: باید از نظر ساختاری ریشه فساد را قطع کنیم و اصلاح ساختاری انجام دهیم تا فساد در بدنه سیستم اداری رخ ندهد.

استاندار گیلان با اشاره به عزم دولت سیزدهم برای اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها در راستای انجام اصلاحات اقتصادی در کشور اظهار داشت: تا پیش از این؛ پرداخت یارانه‌ها که از سوی دولت انجام می‌شد، برای مردم ملموس نبود و شاهد گرانی ها ، قاچاق کالاها و صادرات معکوس بودیم.

وی پرداخت یارانه به مصرف‌کننده و مردم را یکی از وجوه اجرای این طرح مهم دانست و ادامه داد: با این اقدام، از رانت جلوگیری شده و اقتصاد، مردمی می شود.

استاندار گیلان اجرای عادلانه سازی توزیع یارانه ها را یکی از موضوعاتی دانست که پیوسته از سوی دولت ها نسبت به آن بی توجهی می شد و افزود: رئیس جمهوری شب گذشته در گفت وگو با مردم، تصریح کرد که برای این منظور، آبرو گذاشتیم و بر این مبنا، وقتی جهاد آبرو مطرح می شود؛ با استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت ها برای توزیع هرچه بهتر منابع و ثروت ملی بین آحاد مردم اهتمام می ورزم.

وی  با اشاره به واریز مبلغ نقدی به حساب سرپرستان خانوار بر حسب دهک‌های تعیین شده بیان داشت: پیشتر در حالیکه دولت ارز ترجیحی را در اختیار تاجران برای وارد کردن کالاهای اساسی مردم قرار می داد؛ شاهد واردات اقلامی بودیم که هیچ تناسبی با مصرف اساسی مردم نداشت و در چنین شرایطی؛ دولت تصمیم گرفت مبلغ یارانه در اختیار مردم قرار گیرد.

وی همچنین به اختصاص یارانه در بخش آرد و نان اشاره و اضافه کرد: با فراهم سازی زیرساخت های صدور کالابرگ الکترونیکی، مردم با دستیابی به حقوق واقعی خود می توانند نسبت به خرید نان با کیفیت اقدام کنند ضمن آنکه از قاچاق آرد هم جلوگیری و از بروز تخلف هم ممانعت می شود.

دکتر عباسی با یادآوری تصریح رئیس جمهوری مبنی بر عدم افزایش قیمت نان های سنتی، دارو و حامل های انرژی تا پایان سال جاری گفت: پرداخت یارانه این اقلام از سوی دولت برای بهره مندی آحاد مردم ادامه دارد  و نظارت بر قیمت این اقلام، در بخش دارو از سوی بیمه ها مورد رصد و پایش قرار می گیرد،  نظارت بر کیفیت نان و حتی زمان بازگشایی نانوایی‌ها هم در سیستم پرداخت جدید یارانه آرد در نظر گرفته می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه نظارت و گزارش‌های مردمی برای بهبود شرایط فعلی بسیار کمک کننده است، تصریح کرد: هدف ما تقویت تولید داخلی، شفافیت و مبارزه با فساد است.

وی با بیان اینکه سامانه ۱۲۴ اداره‌کل صمت و ۱۳۵ تعزیرات حکومتی آماده دریافت شکایات مردمی است، افزود: سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم برای کسانی که یارانه دریافت نکرده اند و در این خصوص شکایتی دارند، تعبیه شده است.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه استانی اصلاح ساختار اقتصادی مقابله با گران‌فروشی گفت: تعزیرات حکومتی اختیار دارد در محل جرم، حکم صادر کند تا با کسانی که با جان و مال مردم بازی می‌کنند، برخورد شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه نیازمند پشتیبانی مردم برای موفقیت در برنامه‌های پیش رو هستیم، به توانایی پرداخت ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش به تولیدکنندگان و واردکنندگان اشاره و اضافه کرد: هفت هزار میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رئیس جمهوری به گیلان، به استان اختصاص یافته که می‌توانیم در اختیار تولید کنندگان قرار دهیم و افق آینده، بسیار روشن است.

دکتر عباسی پتانسیل های استان در بخش های مختلف را مورد اشاره قرار داد و با تصریح اینکه باید تولیدکننده، به انجام تولید در جهت شکوفایی اقتصاد دلگرم باشد، گفت: تولید؛ ایجادکننده زنجیره ارزش است و این زنجیره، منجر به اشتغالزایی، بالا رفتن بهره وری، افزایش درآمد، کاهش فاصله طبقانی و زدودن فقر می شود.

وی عزم قوای سه گانه و همه نهادهای حاکمیتی و انقلابی برای اصلاح وضعیت اقتصادی را جزم دانست و افزود: اطمینان دارم با مشارکت و پشتیبانی مردم، نسبت به اجرای این مهم، موفق خواهیم بود.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
  • اخبار مرتبط
  • تبادل نظر