امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Tuesday, 21 May , 2019
امروز : سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۸ - 17 رمضان 1440
شناسه خبر : 10400
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶ |

تهران آلوده ترین شهر به بدافزار استخراج ارز دیجیتال است

به گزارش نبض خبر: مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخداد های رایانه ای کشور ضمن هشدار درباره افزایش حمله های بدافزاری اعلام کرد: بدافزار استخراج رمز ارز کوین هایو(COIN HIVE) منبع جدید تهدیدات امنیتی به شمار می رود و تهران آلوده ترین شهر ایران به آن است.  در حوزه «استخراج ارزهای دیجیتال»، به تراکنش […]

به گزارش نبض خبر: مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخداد های رایانه ای کشور ضمن هشدار درباره افزایش حمله های بدافزاری اعلام کرد: بدافزار استخراج رمز ارز کوین هایو(COIN HIVE) منبع جدید تهدیدات امنیتی به شمار می رود و تهران آلوده ترین شهر ایران به آن است.

 در حوزه «استخراج ارزهای دیجیتال»، به تراکنش های ارزهای دیجیتال که در بسته های داده جمع می شوند، بلاک می گویند؛ پردازش به موقع این بلاک ها برای صحت انجام فرآیند تراکنش ضروری است و از آنجا که هیچ نهاد مرکزی وجود ندارد که بتواند همه فرآیند پردازش را به درستی انجام دهد، کامپیوتر ها این مسئولیت را به عهده می گیرند به این کار استخراج گفته می شود .
در همین پیوند و براساس گزارش مرکز ماهر، سال ۲۰۱۷ بدافزارهای شناسایی شده استخراج رمز ارز رشدی معادل هشت هزار و ۵۰۰درصد داشته و پیش بینی می شود یکی از چالش های امنیتی در سال های پیش رو، گسترش صعودی بدافزار های استخراج رمز ارز باشد.
گزارش مرکز ماهر اضافه می کند:‫کوین هایو(Coin Hive)، یک نرم افزار استخراج رمز ‫ارز بر پایه «جاوا اسکریپت»، مبتنی بر مرورگر ارائه می دهد؛ استفاده آسان از کتابخانه های جاوا اسکریپت به صاحبان وب سایت این اجازه را می دهد تا با سوء استفاده از بازدیدکنندگان بتوانند از این روش به کسب درآمد بپردازند.
گزارش مرکز ماهر ادامه می دهد:حملات و بدافزارها در سال ۲۰۱۷ متمرکز بر ‫باج فزارها بوده و گسترش روز افزون رمز ارزها و افزایش قیمت آنها منبع جدید تهدیدات امنیتی و غیره منتظره است.
مرکز ماهر در گزارش خود استفاده از آنتی ویروس معتبر، استفاده از افزونه های مسدود کننده رمز ارز در مرورگر و مسدود کردن دستی دامنه های آلوده را از راهکارهای پیشگیری از این آسیب پذیری اعلام کرد.
گزارش مرکز ماهر تاکید دارد: بیشترین میزان سوء استفاده از ضعف امنیتی مسیریاب (روترهای) میکروتیک، استخراج رمزارز با استفاده از تکنولوژی کوین هایو است و این حمله باعث استفاده بیش از حد از پردازنده میکروتیک شده بنابراین دستگاه قادر به عملکرد صحیح نخواهد بود.
مرکز ماهر تهران را با تعداد ۶۰۶ آلودگی در ردیف اول بیشترین آلودگی به این بد افزار اعلام کرده و اصفهان نیز با تعداد ۲۴۴ آلودگی در مقام دوم قرار گرفته است.
براساس گزارش مرکز ماهر شهرهای تبریزبا تعداد۱۴۴ آلودگی، بوشهر با تعداد ۸۸ آلودگی و خوی با ۴۰ آلودگی در ردیف های بعدی شهرهای با بیشترین آلودگی قرار گرفته است.
مرکز ماهر چهارسرویس دهنده دارای بیشترین آلودگی را پیشگامان توسعه ارتباطات، مخابرات فارس، پیشگامان هرمزگان و آسمان فرازسپاهان معرفی کرده است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد