امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Sunday, 19 May , 2019
امروز : یکشنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۳۹۸ - 15 رمضان 1440
شناسه خبر : 11284
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, خبرهای گیلان, مدیریت شهری تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۸ |

در جلسه شورا بررسی شد: لایحه کمک به تیم های ورزشی داماش و سپیدرود

به گزارش نبض خبر: در جلسه شورا لایحه کمک به تیم های ورزشی داماش و سپیدرود بررسی شد. رئیس شورا گفت: از شورای چهارم مدیریت شهری همواره به تیم های ورزشی کمک کرده است. سپس لایحه حمایت از تیم های سپیدرود به مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان در صحن شورا اعلام وصول شد. همچنین لایحه کمک […]

به گزارش نبض خبر: در جلسه شورا لایحه کمک به تیم های ورزشی داماش و سپیدرود بررسی شد.
رئیس شورا گفت: از شورای چهارم مدیریت شهری همواره به تیم های ورزشی کمک کرده است.
سپس لایحه حمایت از تیم های سپیدرود به مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان در صحن شورا اعلام وصول شد. همچنین لایحه کمک ۵۰۰ میلیون تومانی برای داماش نیز اعلام وصول گردید.
رئیس شورا با اشاره به مدیریت این تیم از سوی یک عضو شورای شهر رشت، گفت: در مورد کمک به هر دو تیم، از سازمان بازرسی استعلام شده است ولی هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم. اگرچه عضو شورا مالکیت را واگذار کرده اند.
اسماعیل حاجی پور در این باره گفت: حرف های زیادی دارم که پس از پاسخ بازرسی با مردم در میان می گذارم.
عضو شورا ضمن گلایه از استاندار گفت: مسئولان به این تیم ها کمک نکردند، اگر هم نمی گذارند، نمک به زخم نگذارند. استاندار حتی پاسخ نامه را نمی دهد!
حاجی پور افزود: از شورای چهارم و پنجم تشکر می کنم که تاکنون از این تیم ها کمک مادی و معنوی کرده اند. این تیم ها عشق و برتری این شهر است.
حاجی پور تاکید کرد: جانم را فدای تیم رشت و شادی جوانان این شهر میکنم. بنده برای سرپا ماندن داماش خانه و ماشین خودم را دادم اما شائبه های سیاسی بدجوری در این شهر اثرات منفی داشته است. آقایان اگر دست ما را نمی گیرند، پای ما را نگیرند. بنده تاکنون برای کمک مالی به داماش از حساب شهرداری، دفاعیه ای نداشته ام.
فرهام زاهد نیز پیرامون این لایحه گفت: نیمه سال به اتمام رسیده است. در بودجه امسال ۲ میلیارد تومان برای حمایت از تیم های ورزشی مصوب شده است اما مالکیت داماش مهم است یا جایگاه داماش که در جایگاه ۴ تیم برتر کشور قرار گرفته مهم است؟!
عضو شورا افزود: این تیم سرمایه اجتماعی این شهر است. پیروزی این تیم شادی مردم را بهمراه دارد. انتقال تیم ها به دیگر شهرها در گذشته، هیچ گونه آورده اجتماعی نداشته است.
اگر امروز این تیم ها به صدر جدول قرار گرفته اند، وظیفه تک تک ما مسئولان است که اجازه ندهیم این تیم ها سقوط کنند. اینکه کمک ناچیز به یک تیم را در بروکراسی اداری قرار دهیم، خسران ببار می آورد. تیم داری کار سخت و پرهزینه ای است.
زاهد یادآور شد: مالک تیم داماش آقای الطافی است نه آقای حاجی پور فارغ از مالکیت، حمایت از این تیم ها وظیفه ماست و اگر بتوانیم یک قدم کوچک برداریم، نباید دریغ کرد.
عضو شورا افزود: در یک روز بارانی هزار نفر برای تشویق یک تیم به ورزشگاه می آیند ولی هیچ مسئولی نیامد.
اکنون که تیم ها نیاز به کمک دارند باید بفکر این تیم ها بود.
بهراد ذاکری نیز گفت: در زمینه ورزش باید شفاف صحبت کنیم. چرا کمک در مورد ورزش محلات و قهرمانی مغفول مانده است.
عضو شورا افزود: اگرچه شهرداری مشکل مالی دارد ولی اگر در شهرداری مبالغ قراردادها واقعی بسته شود، می توان به همه رشته های ورزشی کمک کرد. تمام ورزشکاران فرزندان این شهر هستند.
وی همچنین گفت: آیا استاندار تنها باید برای قهرمانی دست تکان دهند و در زمان استقبال باید باشند؟! همین پرسش در مورد نمایندگان مجلس هم هست که تنها طرح و وعده های عملی شده می دهند.
ذاکری با اشاره به طرحی که در آغاز ورود به استاندار ارسال نموده، افزود: یک نفر به استاندار تذکر دهد که جواب عضو شورا که نماینده مردم این شهر است، پاسخ دهد.
وی تاکید کرد: اگر مشکل حقوقی در مورد حضور اشخاص هست، بی تردید می توان این مشکل حقوقی را هم با عدم حضور ایشان برطرف کرد.
رئیس شورا هم یادآور شد: هر سال و هر فصل شورا به ورزشکاران و رویدادهای فرهنگی کمک کرده است. شورا و شهرداری برای خود رسالت اجتماعی تعریف کرده و به کمک دیگر دستگاه ها آمده است.
علوی افزود: با این حال در جایگاه رئیس شورا وظیفه خود دانستم موانع شائبه دار حل شده و وظیفه قانونی پیگیری گردد.
احمد رمضانپور نیز فقدان دایی شیرزاد را تسلیت گفت و اظهار نمود: پیرامون دو فوریت این لایحه باید بیشتر توجه کرد. هزینه های لجستیک تیم ها بسیار سنگین است.
عضو شورا افزود: با توجه به برد داماش و سپیدرود، باید برای ماندگاری آنها در لیگ برتر کمک کرد.
وی افزود: با توجه به هزینه های لجستیک و شرایط سخت، تقاضا دارم اعضا به دوفوریت لایحه رای دهند و در حین تصویب مشروط به نظر سازمان بازرسی باشد.
در پایان و پس از رای گیری، دوفوریت لایحه مصوب نشد و برای بررسی بیشتر به کمیسیون ها ارجاع گردید و مقرر شد در این مدت، پیگیری حقوقی نیز صورت گیرد.
همچنین لایحه کمک برای خرید ماشین آلات آتش نشانی اعلام وصول شد.
در این لایحه پیشنهادی، بخشی از کد بودجه بازگشایی معابر به این امر اختصاص یافته است.
رئیس شورا تاکید کرد: با توجه به قرارداد خرید و نوسانات ارز، جریمه دیرکرد آورده میشود.
ذاکری دراین باره گفت: باید بررسی شود چرا قرارداد به نحوی بسته شده که جریمه تاخیر در قرارداد بسیار سنگین قید شده است. قطعا شهرداری شرایط مالی خود را می دانست. باید این موضوع رسیدگی شود. این جریمه پولی است که باید به رشته های ورزشی داده شود.
حجت جذب نیز گفت: اگر امروز هم این اعتبار تامین نشود با افزایش نرخ دلار، خرید جدید بهای گزاف تری خواهد داشت. چاره ای برای خرید نداریم.
عضو شورا پیشنهاد داد، این جابجایی کد بودجه از ردیف دیگری غیر از بازگشایی صورت گیرد.
رضا رسولی نیز گفت: بنده با اصل موضوع مخالف نیستم ولی بررسی این قرارداد و کد بودجه ای که قرار است، جابجا شود، برای ما یک مسئولیت است. در مورد کلیات اطلاعات داریم ولی لازم است در مورد جزییات هم مطلع باشیم.
دو فوریت این لایحه رای نیاورد و مقرر شد در کمیسیونها بررسی گردد.
لایحه جابجایی دکه ها تا متراژ ۵۰ متر به اختیار شهرداری با یک فوریت اعلام وصول شد.
همچنین لایحه مرمت ساختمان منطقه یک و ساخت نمازخانه در این منطقه بصورت عادی به کمیسیونها ارجاع شد.
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد