امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Sunday, 26 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ - 19 صفر 1443
شناسه خبر : 34776
  پرینتخانه » اخبار, اخبار گیلان, استانداری, خبرهای گیلان

رعایت توصیه‌های بهداشتی در عرصه فردی و اجتماعی، راه مقابله با موج پنجم بیماری / ضرورت اجرای دقیق مصوبات ستاد کرونا در شهرهای قرمز و نارنجی

استاندار و رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا گیلان با تأکید بر ضرورت اجرای دقیق مصوبات ستاد کرونا در شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی و نظارت بر حسن انجام این مهم گفت: آگاهی‌بخشی‌های عمومی و انجام فعالیت‌های فرهنگی اقناعی، برای افزایش سطح مراعات پروتکل‌ها در دستور کار باشد.

 به گزارش نبض خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع ظهر امروز (شنبه) در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با تسلیت سالروز شهادت امام محمدباقر (ع) ، تبریک پیشاپیش عید سعید قربان و نیز هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی و قدردانی از تلاش‌های فعالان این بخش در همراهی با این ستاد اظهار داشت: امروز در حالی شهرستان های دارای وضعیت قرمز کرونایی گیلان ثابت مانده؛ که با اضافه شدن تالش، بر شمار یکی از شهرستان های دارای وضعیت نارنجی استان افزوده شده است. راه مقابله با موج پنجم کرونا

وی با یادآوری برگزاری جلسه هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه در پنجشنبه هفته گذشته ، به تقویت چشمگیر زیرساخت های درمانی و امکانات بیمارستانی استان طی سال های اخیر به‌ویژه دو سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: در دوران شیوع کرونا، هیچ بیماری از دریافت خدمات پزشکی محروم نماند.

استاندار گیلان ادامه داد: قرارداد انجام دو پروژه مهم احداث بیمارستان جایگزین پورسینا و تکمیل دانشکده پزشکی، اقدام مهم دیگری در استمرار انجام پروژه های عمرانی عرصه سلامت بود و البته پایگاه های اورژانس شهری هم باید اضافه شوند.

وی با بیان اینکه رعایت دقیق توصیه های بهداشتی هم وظیفه ای ملی و هم اقدامی لازم برای حفظ سلامت عمومی است، اضافه کرد: لازمست از کادر پرتلاش درمان و مدافعان عرصه سلامت که با جدیتی ستودنی، جلوه های ماندگاری از ایثار و فداکاری را به نمایش گذاشتند نیز مجدداً قدردانی کنم.

دکتر زارع بار دیگر بر ضرورت توجه همگان به اجرای پروتکل های بهداشتی در عرصه فردی و اجتماعی و افزایش سطح مراعات توصیه ها به میانگین کشوری و حتی بالاتر از آن، تاکید کرد و گفت: نظارت جدی تر بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اماکن، اصناف و ادارات مورد انتظار است.

استاندار گیلان ادامه داد: مقررات بهداشتی و مصوبات ستاد ملی کرونا باید در شهرهای قرمز و نارنجی، به طور کامل اجرا و همچنین پایش ها در این زمینه با دقت در دستور کار باشد.

وی یادآور شد: تجربه موفق مقاطع مختلف زمانی طی ۱۷ ماه گذشته نشان می دهد با افزایش آگاهی‌های عمومی از خطرات عادی انگاری و نقش کم توجهی ها به توصیه های بهداشتی در افزایش همه گیری بیماری، توانسته ایم با همکاری خوب شهروندان، بر مشکلات فائق آییم.

وی با بیان اینکه برخی موسسه ها همچون بانک ها و مردم بعضی شهرستان های استان از دستورالعمل ها مراعات بیشتری داشته اند، ادامه داد: صداوسیما و کمیته رسانه و فضای مجازی، با تولید محتوا و انتشار آن، هشدارهای لازم را به هم استانی ها اعلام دارند.

دکتر زارع اضافه کرد:  با در نظر داشتن آمارهای اعلامی از سوی دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان، باید آگاهی بخشی های عمومی از علائم سویه های جدید ویروس، لزوم جدی انگاشتن آن و مراجعه سریع به پزشک استمرار داشته باشد.

وی همچنین گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا متناسب با وضعیت کرونایی کشور و مناسبت های پیش رو از جمله اعیاد غدیر و قربان و ماه محرم، تصمیماتی اتخاذ کرد از جمله اینکه مصوبات سال گذشته برای برگزاری مراسم مناسبت ها تمدید شد.

استاندار گیلان همچنین بیان داشت: زمان مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان که تا پایان تیرماه بود، یک ماه اضافه و تا پایان مردادماه، تمدید شد.

وی به فرمانداران نیز تأکید کرد که همکاری های لازم برای انجام واکسیناسیون گسترده را داشته باشند.

در این جلسه هریک از رئیسان کارگروه‌های ستاد مدیریت کرونای گیلان گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه کردند.

راه مقابله با موج پنجم کرونا

راه مقابله با موج پنجم کرونا

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد