امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Monday, 21 January , 2019
امروز : دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷ - 15 جماد أول 1440
شناسه خبر : 7998
  پرینتخانه » اخبار, مدیریت شهری تاریخ انتشار : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹ |

رسولی عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا تراموا اجرایی شود/ خرید سهم بانک شهر از کارهای بنیادین شورا و شهرداری بوده است

رضا رسولی در چهل و دومین جلسه شورای شهر رشت آرام سازی فضای ملتهب سال گذشته را گامی موثر در مدیریت شهری رشت دانست و خواستار تلاش مضاعف برای جلب رضایت مردم شد. رضا رسولی در صحن علنی شورای اسلامی رشت با تبریک هفته روابط عمومی به فعالان این عرصه و روز اهدای عضو اظهار […]

رضا رسولی در چهل و دومین جلسه شورای شهر رشت آرام سازی فضای ملتهب سال گذشته را گامی موثر در مدیریت شهری رشت دانست و خواستار تلاش مضاعف برای جلب رضایت مردم شد.

رضا رسولی در صحن علنی شورای اسلامی رشت با تبریک هفته روابط عمومی به فعالان این عرصه و روز اهدای عضو اظهار داشت: بر روح تمام کسانی که با مرگ جسمانی خود زندگی را به بسیاری از افراد هدیه کردند درود می فرستم.

وی با بیان اینکه مجموعه شورا و مدیریت شهری رشت تمایلات رسانه ای ندارند افزود: هر چه مردم کارکرد ما را ببینند بهتر است و باید کارها ملموس باشد و این مسئله بسیار بهتر از انجام کارهای تبلیغاتی است.

رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی رشت با تاکید بر اینکه در دوره گذشته شورا و شهرداری بسیار رسانه ای بود گفت: ذائقه مدیریت شهری امروز باعث شد که شورای پنجم و مدیریت شهری مظلوم واقع شود و مردم در جریان اتفاقات در ۹ ماه  استقرار شورای پنجم  به طور کامل قرار نگیرند.

رسولی با اشاره به رفتارها و سیاستهای شورای پنجم تصریح کرد: طرح شفاف سازی فضا را تکمیل تر می کند.

وی با اشاره به سیاستهای مالی و اقتصادی شورا اظهار داشت: این سیاستها باعث شد که راهکارها و گشایش هایی برای شهرداری اتفاق بیفتد تا کارها پیش رود .

وی با تاکید بر اینکه فقدان زیرساختهای اقتصادی پویا و فعال یکی از مشکلات شهر رشت است افزود: در شورای چهارم با یک سیاست گذاری درست و با زمان انقضای مشخص، بودجه غیر نقدی وارد ساختار شهرداری شد.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی رشت افزود: بخشی از مطالبات شهرداری از مردم به صورت ملک وارد شهرداری شد و یک چرخه عمرانی در شهر رخ داد.

وی تصریح کرد: متاسفانه بخشی از تعهداتی که برای شهر در پایان دوره گذشته ایجاد شد مقداری از مرز شجاعت گذشت و باعث شد تا ما یک تلاش مضاعف داشته باشیم تا چاله چوله های سال گذشته را پر کنیم.

رسولی خاطرنشان کرد: سیاستهایی در افزایش دریافتی های نقدی شهرداری با حسن تدبیر کمیسیون بودجه اتخاذ شد و نیز جلوی یک روال عجیب تهاتر که به روال غیر کنترل رسیده بود گرفته شد.

وی با بیان اینکه بالانس عرضه و تقاضا باید به درستی کنترل شود خلاف این امر نگران کننده است اظهار داشت: خروجی نرخ گذاری ها و تشویق مردم به پرداخت بدهی ها منجر به این شد که در شش ماه گذشته ۱۸۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از بدهی های عمرانی شهر رشت را پرداخت کنیم که ۲۵ درصد از کل بدهی های در حوزه عمرانی است.

وی با اشاره به شرایط کل شهرداری های کشور و عقب افتادگی ها در حوزه اقتصادی تصریح کرد: آرام سازی فضای ملتهب سال گذشته گامی موثر است تا گام های بعدی را محکم تر برداریم.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت تاکید کرد: بخش پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان به روال خوبی رسیده است و تفاوت و عدم تعادل فاحشی که زمانی بین کارکنان و مدیران وجود داست کاهش یافته و پرداختها منطقی تر شده و فضای بهتری در شهرداری حاکم است.

وی افزود: شاید یکی دیگر از اتفاقات خوبی که در شورای پنجم شکل گرفت مدل مدیریت مشارکت محور با شکل دهی اتاق شکوفایی و اتفاقاتی از این دست است که اگر این ساختار به درستی مدیریت شود آورده های خوبی خواهد داشت.

رسولی خرید سهم بانک شهر را یکی دیگر از کارهای بنیادین شورا و شهرداری دانست و تصریح کرد: ما نهمین شهری هستیم که سهام بانک شهر را دارد.

وی در همین رابطه تصریح کرد: بانک شهر پشتیبان شهرداریها است و می تواند به راحتی به شهرداری ها خدمات بدهند که طبیعتا ما باید از آن بهره مند شویم و ما امروز ۳.۵ درصد سهام بانک شهر را داریم که کارهای دفتر خانه ای آن انجام شده است و این باعث می شود بسیاری از شرکتهای اقماری بانک شهر ورود کنند.

وی با اشاره به نگرانی هایی که در طرح جامع برای تراموا وجود داشت خاطرنشان کرد: با یک مدل مدیریتی خوب توانستیم از بالا به پایین حرکت کنیم و ردیف بودجه مشخصی برای قطار شهری رشت ایجاد کنیم و این امروز ابزاری برای نمایندگان شهر رشت و استان گیلان است تا فشارهای لازم را بیاورند و ما نیز باید تلاش کنیم تا تراموا اجرایی شود و تاکنون ۵۰ درصد مسیر را برای داشتن تراموا طی کرده ایم.

وی در همین رابطه گفت: ۱۵ میلیارد بودجه امسال را با همراهی می توانیم به ۱۵۰ میلیارد تومان تبدیل کنیم.

وی با اشاره به خرید اتوبوس و ورود آنها به ناوگان حمل و نقل عمومی خاطرنشان کرد: از تعداد اتوبوسی که یکسال و اندی در شهر قزوین کاملا بلاتکلیف بود ۳۰ عدد را طبق صورت جلسه دریافت می کنیم و جمع این تعداد رکوردی در حمل و نقل عمومی است.

وی با اشاره به اخذ پروانه کارخانه آسفالت اظهار داشت: طرح برنامه عملیاتی ارتقای کیفیت آسفالت تصویب شد .

رسولی در پایان خاطرنشان کرد: همه ما تلاش می کنیم تحرک و تلاش خود را مضاعف کنیم انتظار مردم از ما بیشتر است و باید تمام تلاش خود را در جلب رضایت مردم به کار گیریم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد