امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Sunday, 26 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ - 19 صفر 1443
شناسه خبر : 34842
  پرینتخانه » اخبار, اخبار گیلان, استانداری, خبرهای گیلان

بازدید وزیر راه و شهرسازی و استاندار گیلان از روند تکمیل پروژه آزادراه و راه آهن

وزیر راه و شهرسازی و استاندار گیلان، امروز (شنبه) از روند تکمیل باقیمانده پروژه آزادراه رشت - قزوین در محدوده رودبار و منجیل و نیز عملیات اجرایی راه آهن رشت- کاسپین بازدید کردند.
به گزارش نبض خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان ؛ مهندس محمد اسلامی و دکتر ارسلان زارع از عملیات اجرایی تکمیل باقیمانده پروژه آزادراه رشت قزوین در محدوده منجیل و رودبار بازدید کردند.
آزادراه رشت قزوین ۱۳۸ کیلومتر طول دارد که ۱۲۹ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است؛ بخش‌های باقی مانده این محور، حدفاصل منجیل تا رودبار به طول ۱۱.۳ کیلومتر یکی از مهمترین گلوگاه‌های ترافیکی در این آزادراه محسوب می‌شود که از این میزان ۳.۱ کیلومتر در سال ۹۵ به بهره برداری رسید و ۸.۲ کیلومتر آن در قالب دو قطعه به طول ۳.۳ و ۴.۹ کیلومتر و بهره مندی از ۷ دستگاه پل به طول ۱۶۸۷ متر و ۴ دستگاه تونل به طول ۲۸۳۱ متر ، از زمستان سال ۹۷ آغاز و با جدیت درحال اجراست.
همچنین وزیر راه و شهرسازی و استاندار گیلان از قطعه ۶ و ۷ پروژه راه آهن قزوین- رشت – کاسپین – انزلی بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت این طرح قرار گرفتند.
راه آهن رشت – کاسپین – انزلی به طول حدود ۳۶ کیلومتر در دو قطعه در حال اجراست که قطعه اول به طول ۱۷ کیلومتر و قطعه دوم به طول حدود ۱۸ کیلومتر است.
راه آهن رشت – کاسپین – انزلی از مهم ترین پروژه های ریلی کشور است که می تواند کشورهای شمالی و اروپایی را به شبه قاره هند متصل کند و با راه اندازی آن ۱۰ میلیون تن بر ظرفیت حمل و نقل کشور افزوده می‌شود.
مهندس اسلامی و دکتر زارع از کتابخانه مرکزی رشت نیز بازدید کرده و از نزدیک در جریان تکمیل این پروژه فرهنگی قرار گرفتند.
کتابخانه مرکزی رشت در زمینی به مساحت هشت هزار و ۲۰۰ متر و با امکاناتی همچون سالن اجتماعات با ظرفیت ۲۵۰ نفر، سالن سخنرانی ۷۰ نفره، بخش مطالعه نابینایان و کودکان، بازارچه فروش نشریات، کتاب‌ها و نمایشگاه محصولات هنری، مخازن کتاب های خطی و نفیس، گالری نمایشگاهی، اتاق‌های مطالعه گروهی و انفرادی و جستجوی رایانه ای در حال ساخت و تکمیل است.
احداث این مجموعه فرهنگی از سال ۱۳۸۳ آغاز شده و با تلاش های صورت گرفته طی سال های اخیر و حمایت های دولت، هم اینک پیشرفت بیش‌از ۹۰ درصدی دارد.
روند تکمیل پروژه آزادراه و راه‌آهن روند تکمیل پروژه آزادراه و راه‌آهن
روند تکمیل پروژه آزادراه و راه‌آهن
روند تکمیل پروژه آزادراه و راه‌آهن
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد