امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Sunday, 26 May , 2019
امروز : یکشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۸ - 22 رمضان 1440
شناسه خبر : 14737
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷ |

زد و خورد رئیس امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی ( شعبه یک رشت ) با مراجعین

در اقدامی عجیب برخی از کارمندان این واحد بجای پا در میانی برای حل موضوع مراتب را با توهین و تهدید ادامه دادند!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نبض خبر : انتقادات شدید مراجعین به سازمان تامین اجتماعی که بعضا به علت نداشتن ساز و کار مناسب در بروکراسی سازمانی این اداره و برخی کم کاری های فردی چه از سوی کارمندان و چه از سوی مراجعین به وجود می آید به امری بی بدیل در بدنه کاری این سازمان بدل گشته، روزانه تعداد زیادی از مراجعین بدون دریافت پاسخ قانع کننده از سوی برخی از کارمندان به مقامات بالاتر در آن اداره پناه میبرند تا شاید مشکلشان حل گردد.
در این میان باید پذیرفت برخی از اختلاف نظر ها ناشی از سن و سال بالا و یا اشتباهاتی است که ناخواسته توسط مخاطبان این سازمان به وجود می آید. اما آنچه امروز مورد بحث قرار گرفته عدم پاسخگویی نه تنها در سطح کارمندان بلکه در سطح مدیران سازمان تامین اجتماعی می باشد
آنان با اطمینان خاطر از حفظ جایگاه خود مرز های جسارت را در نوردیده و با پرخاشگری و توهین با مردم برخورد میکنند!
در مورد گزارش شده به این پایگاه خبری وقتی یکی از مراجعان از سیستم پرداخت غیر حضوری ( که به دلیل کاهش مصرف سوخت ، کاهش ترافیک درون شهری و … مورد حمایت و تشویق کلیه دولت ها ست ) انتقاد نمود و پس از بارها مراجعه حضوری به شعبه یک سازمان تامین اجتماعی شهرستان رشت کارمندان در بخش های مختلف نتوانستند وی را متقاعد نمایند نزد رئیس امور بیمه شدگان رفت تا مراتب را از او پیگیری نماید پس از توضیحات ، گزیده ای از پاسخ رئیس امور بیمه شدگان :

– ما پرینت حساب شما را قبول نداریم
– ما ادعاهای شما را قبول نداریم
– کسی شمارو مجبور نکرده که خود را بیمه کنید اگر ناراضی هستید دیگر پرداخت نکنید !
– اگر برای پیگیری حقتان از این اداره متضرر میشود به سازمان هیچ ارتباطی ندارد و این مشکل شما ست

این مقام پس اعتراض مراجعه کننده نسبت موارد عنوان شده پس از بالا بردن صدای خود کتش را کند تا با مرد حدود ۷۰ ساله و واجب الکرامت وارد درگیری فیزیکی شود که با مقاومت فرزند آن فرد روبرو شد!
در اقدامی عجیب برخی از کارمندان این واحد بجای پا در میانی برای حل موضوع مراتب را با توهین و تهدید ادامه دادند!
پس از احضار پلیس جهت رسیدگی؛ معاون سازمان به دنبال پیگیری موضوع پا در میانی نمود و در کمال آرامش سعی کرد موضوع را حل نماید هرچند دیگر کار از کار گذشته بود و استرس مضر و خطرناک وارد شده بود.
این اتفاق هر چند در نهایت نتوانست رضایت مرد بازنشسته را تامین نماید اما در بر گیرنده مسائلی بود که شاید خلاء قانونی و ضعف سازمان های نظارتی را یادآور شود :
۱- کارمندان و مدیران سازمان تامین اجتماعی به هیچ عنوان نگران توبیخ نیستند چرا که الظاهر تنبیه های موجود برای کادر رسمی فقط در صورت بروز مشکلات اداری تعریف شده و شامل شرایط خاص است که به هیچ عنوان عامل باز دارنده ای محسوب نمیشود! پس یک مدیر و یا یک کارمند در صورت توهین به مراجعه کنندگان و یا انجام اقدامات چاله میدانی باز هم می تواند بدون کوچکترین مشکلی به فعالیت خود در اداره ادامه دهد!
۲- در شعبه ۱ رشت سازمان تامین اجتماعی، واقع در سبزمیدان هیچ دفتر بازرسی و یا نماینده حراست وجود ندارد و در صورت بروز هر گونه مشکل معاونت سازمان وارد عمل خواهد شد که غالبا با کلامی نرم تر از دیگران سعی در دفاع از پرسنل خود می نماید،این در حالی است که مقام معاونت وظایفی بسیار مهم تر از دخالت در این مسائل را در چارت سازمانی خود در بر دارد.
۳- در صورت اختلاف نظر بین سازمان تامین اجتماعی و مراجعان تیمی که توسط سازمان تامین اجتماعی گرد هم میایند با عنوان کردن مسائل به ظاهر قانونی سعی در احقاق حق سازمان خواهند داشت!
پس می توان گفت سازمان تامین اجتماعی که شعارش ” تامین اجتماعی نیاز امروز پشتوانه فردا ست” عملا قوانینی دارد که با شعارش در تضاد است .
حال این سوال مطرح است آیا تکریم مراجعان و خدمت به مردم که همواره از سفارشات مقام معظم رهبری به مسئولان بوده، سر لوحه کار مسئولان این سازمان قرار گرفته است ؟
آیا رفتار پشت میز نشینان در سازمان تامین اجتماعی در شان مدیران حکوت اسلامی است ؟؟
به راستی برای کسانی که به اسم خدمت و با دریافت حقوق چندین میلیونی از ملت؛ با رفتار خود باعث بد بینی و سیاه نمایی اوضاع کشور میشوند هیچ تنبیهی وجود ندارد ؟؟
آیا می توان از سازمان تامین اجتماعی به عنوان یه ساختار مستقل و غیر پاسخگو به دولت و دستگاه های نظارتی نام برد ؟

در ادامه نبض خبر نظر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان نظارتی را در این خصوص جویا خواهد شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد