امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Tuesday, 25 June , 2019
امروز : سه شنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۸ - 22 شوال 1440
شناسه خبر : 8456
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, خبرهای گیلان, فرهنگ و هنر تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱ |

ششمین نشست کتابخوان کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت

 به گزارش نبض خبر: نشست کتاب خوان ۱۲ تیرماه در کتابخانه خاتم الانبیاء (ص)،متفاوت تر از سایر نشست های کتاب خوان بود.بدون هماهنگی از قبل از مادران و زنان خانه دار فرهیخته حاضر در کتابخانه خواستیم هر کدام کتابی را که تاکنون از کتابخانه به امانت گرفتند و فکر می کنند می شود با دیگران به اشتراک گذاشت از قفسه بردارند و […]

 به گزارش نبض خبر: نشست کتاب خوان ۱۲ تیرماه در کتابخانه خاتم الانبیاء (ص)،متفاوت تر از سایر نشست های کتاب خوان بود.بدون هماهنگی از قبل از مادران و زنان خانه دار فرهیخته حاضر در کتابخانه خواستیم هر کدام کتابی را که تاکنون از کتابخانه به امانت گرفتند و فکر می کنند می شود با دیگران به اشتراک گذاشت از قفسه بردارند و به یکدیگر معرفی نمایند.

برای این فرایند زمانی به آن ها دادیم تا در میان قفسه ها چرخی بزنند و دیداری با کتاب های به انتظار نشسته در قفسه ها داشته باشند. پس از مدتی هر کدام کتابی در دست آمدند و گفتند این کتاب را قبلاً خوانده ام و می خواهم معرفی کنم. شاید باور نکنید این زیباترین و بهترین نشستی بود که همکاران کتابدار ما در کتابخانه پس از سال ها برگزاری نشست کتاب خوان تجربه کردند پس از پایان برنامه معرفی کتاب های خوانده شده همه بانوان فرهیخته شرکت کننده خواستار اجرای این برنامه فرهنگی بسیار ارزنده به طور مستمر از طرف کتابخانه بودند.

قبل از شروع این نشست به مادران و زنان فهیم عضو این کتابخانه گفتیم که الگوی فرزندان والدین و به خصوص مادران هستند و اگر می خواهید فرزندی اهل کتاب و مطالعه داشته باشید اول باید خود کتاب خوان شوید و هدف ما از برگزاری نشست کتاب خوان در کتابخانه برقراری دوستی با کتاب است و در نتیجه بالا بردن فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی می باشد.در ادامه هشت نفر کتاب های خوانده شده خود را به حاضرین معرفی کردند.

حمیرا یعقوبی

مسئول کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص)

 

*لطفا پدر و مادر خوبی باشید * نویسنده:محمود نامنی    * معرفی‌کننده: سید زینب سیدزاده

* ناشر: نامن،آسیم  * سال نشر: ۱۳۹۲     *موضوع:روانشناسی

«لطفا پدر و مادر خوبی باشید» نوشته‌ی محمود نامنی و صدیقه شجاعی نامنی است که در حوزه‌ی تربیت فرزند نگاشته شده است که به شرح چگونگی تربیت فرزند از نوزادی تا بیست‌ و‌یک سالگی می‌پردازد. در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: «کودک دو ساله‌ی شما در مقابل جا‌به‌جایی و چیدمان اسباب‌بازی‌هایش و یا آوردن یک تخت‌خواب جدید بسیار حساس است. پس، لطفا اسباب‌بازی‌ها را با نظر او چیدمان کنید و در صورت آوردن تخت خواب یکی دو شب فرصت دهید تا کودک با آن فاصله بگیرد و هرگز او را وادار نکنید که از همان شب اول روی آن بخوابد./ زمان خاصی را در طول روز یا شب به کودک اختصاص دهید، او از این کار شما لذت می‌برد و احساس امنیت می‌کند.»

*تربیت بدون فریاد* نویسنده: هال ادوارد رانکل * معرفی‌کننده: طیبه خوش وقت ناشر    صابرین   * سال نشر:   ۱۳۸۹  *موضوع:روانشناسی

این مجموعه به والدین کمک می‌کند فرزندان خود را مطابق با نیازهای متنوع و فزاینده جامعه امروز پرورش دهند. امروزه روش بزرگ کردن فرزند با گذشته فرق کرده است و از جهات فراوانی نیز مشکل‌تر شده است. کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان، والدین امروز را مخاطب قرار می‌دهد و به مشکلات کنونی آن‌ها پاسخ می‌گوید.

*مجموعه دانستنی های علمی:خزندگان و پرندگان * نویسنده: جواد رمضانی   * معرفی‌کننده: سیدزهرا معصومی ناشر:  صیانت * سال نشر: ۱۳۹۱           *موضوع:علمی

این کتاب در مورد شناخت پرندگان و خزندگان می باشد

*خود مقدس شما  * نویسنده: وین دایر   معرفی‌کننده: فرزانه حقیقی * ناشر: نسل نواندیش * سال نشر:  ۱۳۷۹ *موضوع:روانشناسی

نقطه شروع برای پیدا کردن خودتان آن است که بدانید دنیا و دخالت‌های ما در آن اتفاقی نیست. همه آنچه در دنیاست سرشار از آگاهی و دارای نام است و به همین علت است که سیاره‌ها دور مدار می‌گردند؛ کهکشان‌ها در جای خود باقی می مانند، گیاهان جوانه می‌زنند، گل‌ها باز می‌شوند و شما نفس می‌کشید، راه می‌روید و فکر می‌کنید. هوشیاری نهانی در هر چیز و هر کجا وجود دارد. نمی‌توانید آن را دربر بگیرید یا ببینید و استشمام کنید اما می دانید نیروی خارجی که مواد و دنیای مادی را کنترل می‌کند محدود است.

*مبانی طراحی لباس  * نویسنده اعظم عابدینی   معرفی‌کننده:خدیجه صادق نژاد* ناشر:  کتاب آبان  * سال نشر: ۱۳۹۱ *موضوع:طراحی

زیبایی نخستین ویژگی‌ای است که در مورد هنر به ذهن خطور می‌کند. هنر کوششی از طرف هنرمند برای آفرینش است. هنر کیفیت ذهن انسان در برابر محسوسات و پدیده‌هاست. هنر امر محسوس را روحانی و امر روحانی را محسوس جلوه می‌دهد. اگر ذهن آدمی بخواهد مطلق را در صورت محسوس به حد کمال دریابد، باید از طبیعت بالاتر رود و خود اعیان زیبا بیافریند. مبانی هنرهای تجسمی الفبای زیباشناسی است.

*حمله مغولان به ایران * نویسنده: سجاد دادفر معرفی‌کننده:هنگامه فلاحتی* ناشر:   مدرسه* سال نشر: ۱۳۸۸ *موضوع:تاریخ

این کتاب درباره تاریخ حمله مغول و ایلخانان به ایران به زبان ساده برای آشنایی با سرگذشت سرزمین و مهین عزیزمان ایران می باشد.

*چگونه به کودکان خود “نه” بگوییم    * نویسنده:  ویل ویلکاف   معرفی‌کننده: حدیث متولی* ناشر: وزیر   * سال نشر:    ۱۳۹۴    *موضوع:روانشناسی

اساسی‌ترین کلید موفقیت در پرورش کودکان آموختن «نه» به آن‌هاست.آموختن «نه یعنی نه» به فرزندتان، اولین قدم حیات برای نظم بخشیدن به رفتار او و درواقع اساسی‌ترین کلید موفقیت در پرورش فرزند است.

*امیدی به بهار نیست  * نویسنده نیلوفر لاری   معرفی‌کننده: مریم افسر* ناشر: البرز  * سال نشر:    ۱۳۸۶   *موضوع:داستان

این کتاب رمان عاشقانه ایرانی امیدی به بهار نیست زندگی دختری را روایت می کند که بعد از مرگ پدر خود و برای کمک به مادر دست کارهای بزند تا بتواند کمک به مادر و ……

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد