امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Saturday, 19 September , 2020
امروز : شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹ - 2 صفر 1442
شناسه خبر : 23626
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار

طبق بررسی های مرکز پژوهش‌های مجلس جزو فاسدترین استان در دستگاه‌های اداری است !

عاشری برخورد با مفاسد را اولویت کارهای خود در بدو ورود به مجلس عنوان کرد و بیان داشت : ۹۰ درصد کارهایی که در کشور انجام می‌شود غیر کارشناسی است.

به گزارش نبض خبر، رضا عاشری کاندیدای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان رشت در نشستی با اصحاب رسانه با بیان اینکه خبرنگاران باید برای مردم روشنگری کنند تا فرد اصلح معرفی شود اظهار داشت: بسیاری از افراد متخصص و با سواد که نامزد انتخابات مجلس هستند از امکانات چندانی برای معرفی خود برخوردار نیستند.

وی با تاکید بر اینکه در ببیشتر انتخابات افرادی که تمکن مالی داشتند یا به گونه ای سرشناس بودند در میدان رقابت پیروز شدند گفت: من دو نفر از افراد اصلح را که حتی هزینه رسانه را هم ندارند به طرفداران خود اعلام می کنم تا کسی که می خواهد به من رای بدهد به این دو نفر اصلح هم رای بدهد من به دلیل فعالیتهای قبلی خود دوستان خوبی در رسانه دارم که بسیاری بدون چشم داشت برای من فعالیت کردند .

عاشری با این توضیح که تصمیم داشتم که اگر وارد عرصه نمایندگی شوم از شورا شروع کنم، افزود: آگاه بودم که در پنج بخش کسی من را نمی‌شناسد اما بعد از ثبت نام دیدم همان دوستانی که تشویقم کردند از اطراف رشت هستند و سبب شد در اطراف هم از من استقبال شود .

عاشری با بیان اینکه می دانم که صراحت بیان کار دست من خواهد داد گفت: ۱۰ سال است که وضعیت شهر رشت را چندان تغییر نیافته و یکسان می بینیم ؛ آن کسی که تخصص دارد فریاد می زند ولی جایی در کشور ندارد

وی با تاکید بر اینکه درد را در شهر رشت لمس می کنم تصریح کرد: حتی در شهر رشت آسفالت مناسب نداریم نماینده وظیفه اش آسفالت نیست ولی جایی که مسئولان کم کاری کنند باید ورود کند.

کاندیدای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شهرسازی مناسب در مرکز و در حاشیه شهر نداریم افزود: این در حالی است که ظرفیت‌های مناسبی مثل تالاب عینک داریم اما تاکنون هیچ اقدامی نشده است .ااز ظزفیتهای شهر استفاده نمی شود کارهای مطالعاتی برای سرمایه گذاری انجام شد ولی سرمایه گذار را فراری دادند.

وی با اظهار تاسف از اینکه استان گیلان از طبق بررسی های مرکز پژوهش‌های مجلس جزو فاسدترین استان در دستگاه‌های اداری است خاطرنشان کرد: زمانی که در شهرداری بودم و مسئولیت داشتم شهرداری طلبکاری داشت که فردی گردن کلفت بود و حاضر به پرداخت بدهی خود نبود؛ چون در صنعت واردات خودرو بود از این فرصت استفاده کردم و با ایشان قرار ملاقات گذاشتم و از او خواستم که یک سری خودروهای سبک و سنگین در زمینه برفروبی و خودروهای دیگر خدماتی جای بدهی خود به شهرداری بدهد اما متاسفانه با این قرارداد نه قبل از آقای نصرتی و نه بعد از نصرتی هرگز موافقت نشد و تنها علتش این بود که این قرارداد به نفع هیچکس نبود و چون تنها به نفع شهر بود کسی حاضر نشد آن را امضا کند.

عاشری ابطال شورای شهر غیر کارآمد را مورد تاکید قرار دادو اظهار داشت: از نظر من شورا باید منحل شود و اگر این امر را یک مطالبه عمومی بدانم قطعاً بعد از ورود به مجلس پیگیری خواهم کرد زیرا شورا و فرهنگ شورایی هنوز در کشور ما به خوبی اجرا نشده است.

وی عملکرد دولت در خضوص سیاستهای کلان را ضعیف خواند و افزود: این ضعیف بودن صدردصد نیست، یکسری کارها انجام شده است ولنگاری در خرج‌ کردها در دولت اجمدی نژاد وجود داشت که در زمان دکتر نوبخت بسته شد و جلوی آن گرفته شد.

وی با بیان اینکه حرف جوانان در این کشور خریدار ندارد، تاکید کرد: جوانانی را می‌شناسم که همیشه معترض هستند چرا پیرمردها باید در رأس مدیریتی قرار بگیرند و باید کنار برود اما زمان انتخابات همان جوان‌ها با چند تومان پول و وعده‌های واهی به دنبال همان پیرمردها می‌رود.

وی با اشاره به شفاف سازی اموال کاندیداها گفت : من این کار را انجام دادم و اکنون به سوال از کجا آوردی پاسخ می دهم ؛ پدرم سال ۶۵ شهید شد و ۲۰۰ هزار تومان پول خون پدرم را دولت به مادرم داد، مادرم ملکی را در پل بوسار خرید و تا سال ۹۱ در انجا بودیم و بعد از آن ملک را با مشارکت چهار طبقه و ۸ واحد ساخته شد که ۳ واحد آن به ما تعلق داشت و آن سه واحد را فروختیم و سال ۹۲ بابت پول بازنشستگی پدرم ۱۰۰ میلیون تومان به ما داده شد و پدربزرگ هم نیز ۱۰۰ میلیون ارثیه به ما داد که در مجموع با فروش سه واحد ۸۰۰ میلیون پول داشتیم که ۱۰۸ میلیون آن را ماشین خریدم و مابقی را یک واحد اپارتمان در خیابان معلم پیش خرید کردم و زمینی پشت مجتمع آزادگان دارم که این ملک‌ها امروز ارزش افزوده پیدا کرده است.

مدیر اسبق منطقه ۵ شهرداری رشت افزود: من شفافیت دارم و هر آنچه که در زندگی دارم را باید مردم بدانند. خیلی از کاندیداها که ادعای حزب اللهی و انقلابی دارند ولی هرگز تن به شفافیت نمی‌دهند.

وی تاکید کرد: پول در زمان امام حسین همه چیز را عوض کرد امروز نیر هم اینگونه است ؛کسی که هزینه میلیاردی می کند تا به مجلس راه یابد می خواهد برود تا دزدی کند .هرکسی که وعده می‌دهد برای رشت چنان می‌کنم، دروغ می‌گوید چون هنوز بودجه ۹۹ مصوب نشده است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد