امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Friday, 23 October , 2020
امروز : جمعه, ۲ آبان , ۱۳۹۹ - 7 ربيع أول 1442
شناسه خبر : 30092
  پرینتخانه » اجتماعی

سلسله دیدارهای “غنیمت شمار” در گیلان برگزار شد

به همت اولین فرهنگسرای گردشگری کشور و به انگیزه روز جهانی گردشگری، سلسله دیدارهای “غنیمت شمار” با هدف ملاقات و نکوداشت مفاخر و اهالی فرهنگ و هنر گیلان زمین برگزار شد.

نبض خبر: در اولین برنامه از سلسله دیدارهای “غنمیت شمار” با نکوداشت و دعوت از استاد فرامرز دعایی، هنرمند، خواننده و ترانه سرای نامی گیلان با حضور هنرمندان و کنشگران حوزه گردشگری با میزبانی اقامتگاه بومگردی سرای فخر برگزار گردید. در این نشست دکتر جواد هادی زاده موسس و مدیرعامل اولین فرهنگسرای گردشگری کشور هدف از اجرای این سلسله دیدارها را پاسداشت و نکوداشت بزرگان و مفاخر فرهنگی و هنری و علمی سرزمین گیلان دانست که میبایست سالها تلاش و فعالیت آنان را غنیمت شمرد و فرصت دیدار و گپ و گفت صمیمانه را با ایشان فراهم نمود.

در دیدار اول که با حضور حمیدرضا آذرپور معاون گردشگری گیلان همراه بود، وی توجه و نکوداشت بزرگان فرهنگی گیلان را که برای اعتلای زبان و فرهنگ این دیار سالها تلاش داشتند و صدایشان برای مردم این دیار جاودانه و خاطره انگیز است بسیار پر اهمیت دانست و اظهار داشت که فرهنگسرای گردشگری با برگزاری این سلسله دیدارها مانند همیشه دست به فعالیتی اثرگذار و ماندگار زده است تا قدر و شان این بزرگان تجلیل شود.

بیژن رحمتی لرد، رییس اداره افرینشهای هنری فرهنگسرای گردشگری در این مراسم ضمن یاداوری خاطرات و آهنگهای ماندگار استاد دعایی اذعان داشت، فرامرز دعایی از چهره های اثرگذار زمان خود در زمینه ساخت و اجرای ترانه های احساسی بوده است که توانست مخاطبان بیشماری را جذب نماید و ترانه های وی همچنان در یادها و خاطرات ماندگار است.

دکتر طاهره صابری رییس شورای سیاستگذاری فرهنگسرای گردشگری در حاشیه این دیدار ابراز داشت، برنامه ها و فعالیت های فرهنگسرای گردشگری با رویکرد محتوایی آن هوای تازه گردشگری ایران است که بدنبال اثرگذاری فرهنگی و علمی در میان مخاطبان هدف از جمله فعالان و کنشگران حوزه گردشگری است و سلسله دیدارهای غنیمت شمار میتواند فرصتی برای غنیمت شمردن این جریان باشد و توجه به مفاخر و چهره های اثرگذار فرهنگی و علمی در واقع توجه به هویت استان گیلان است.

سلسله دیدارهای غنیمت شمار به صورت ماهانه قرار است با دعوت و گپ و گفت صمیمانه با مفاخر گیلان توسط فرهنگسرای گردشگری برگزار شود.

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد