امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Wednesday, 19 June , 2019
امروز : چهارشنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۸ - 16 شوال 1440
شناسه خبر : 8137
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱ |

فرماندار رشت: بودجه لازم با توجه به جمعیت رشت اختصاص نمی یابد / در گذشته به صورت حرفه ای به رشت نگاه نشده است

  به گزارش نبض خبر: گروه سیاسی : محمد احمدی فرماندار رشت امروز در جلسه شورای اداری شهرستان رشت که با حضور آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری رشت برگزار شد، گفت: مردم همیشه در صحنه رشت دیروز برگ زرینی دیگری را در تاریخ رشت با حضور حماسی خود در راهپیمایی […]

  به گزارش نبض خبر: گروه سیاسی : محمد احمدی فرماندار رشت امروز در جلسه شورای اداری شهرستان رشت که با حضور آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری رشت برگزار شد، گفت: مردم همیشه در صحنه رشت دیروز برگ زرینی دیگری را در تاریخ رشت با حضور حماسی خود در راهپیمایی روز قدس به نمایش گذاشتند.

وی افزود: ولایت فقیه  از نعمات نظام جمهوری اسلامی است و آیت الله قربانی نماینده سابق ولی فقیه در گیلان نگاه خوبی به موضوعات استان داشتند و خوشبختانه ایت الله فلاحتی نیز این توجه را دارند.

وی افزود: در گذشته به صورت حرفه ای به رشت نگاه نشده و بیشتر در بحث های چانه زنی ورود شده است.

احمدی ادامه داد: در حال حاضر رشت ۱۲ نقطه حاشیه نشین و ۱۶ منطقه پرخطر دارد.

فرماندار تصریح کرد: آسیب های اجتماعی این مناطق را بیش از دیگر مناطق استان تهدید می کند.

وی با اشاره به اینکه ۴۰درصد جعیت استان در شهر رشت سکونت دارند، افزود: متاسفانه متناسب با این جمعیت بودجه لازم به شهرستان اختصاص نمی یابد.

او ادامه داد: خرده مالکی موجب شده که پرداختن به بخش کشاورزی برای کشاورزان ما صرفه اقتصادی نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع کشاوزران کم درآمد هستند و با استرس کارمی کنند.

فرماندار رشت افزود: تجهیزرو نوسازی اراضی شالیزاری می تواند منجر به افزایش درآمد کشاورزان شود این در حالیست که از ۶۴هزار هکتار اراضی شالیزاری رشت فقط ۱۸ هزار هکتار آن تجهیز ک یکپارچه سازی شده است.

وی تصریح کرد: تقریبا در همه زیرساخت ها از جمله راه و آب روستایی ، شهرستان رشت از میانگین کشوری عقب تراست.

وی در ادامه اشتغال را یکی. از مهمترین دغدغه های این شهرستان عنوان کرد و گفت: از بودجه امسال مقرر شده است ۳۱۵میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی پرداخت شود که ۲۲۲میلیارد تومان آن فراگیراست.

وی گفت: همه کارهای ما به پلسازی و جاده سازی ختم نمیشود و یکی از رسالت های ما کار فرهنگی است. لذا دیدار با خانواده شهدا از وظایف مهمی در این بخش است که باید بیشتر انجام شود.

وی افزود: آزادگان و جانبازان کسانی هستند که سلامتی شان را در دفاع از میهن فدا کردن و توجه به ایشان از وظایف مسولین باشد.

وی در پایان با اشاره به زمان ثبت نام دانش آموزان در مدارس استان تاکید کرد: اخذ هر گونه وجوه غیرقانونی ممنوع است و مدیران مدارس مراقب باشند تخلفاتی در این بخش انجام نشود.

سید محمد احمدی فرماندار شهرستان رشت شد

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد