امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Sunday, 19 May , 2019
امروز : یکشنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۳۹۸ - 15 رمضان 1440
شناسه خبر : 9033
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۶ |

قانون برای زن و مرد یکی است/ وزارت آموزش و پرورش باید درباره علت حذف حق عائله مندی معلمان زن مجرد به مجلس توضیح دهد

به گزارش نبض خبر: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش باید درباره حذف حق عائله مندی معلمان زن مجرد به مجلس پاسخ دهد. زهرا ساعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره حذف حق عائله مندی معلمان زن مجرد از سوی وزارت آموزش و پرورش اظهارکرد: باتوجه به تصمیم وزارت آموزش و‌ […]

به گزارش نبض خبر: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش باید درباره حذف حق عائله مندی معلمان زن مجرد به مجلس پاسخ دهد.

زهرا ساعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره حذف حق عائله مندی معلمان زن مجرد از سوی وزارت آموزش و پرورش اظهارکرد: باتوجه به تصمیم وزارت آموزش و‌ پرورش در راستای حذف این حق عائله مندی تنها از معلمان زن مجرد کمیسیون اجتماعی در جلسه اخیر کمیسیون این موضوع را بررسی و تذکرات لازم را به وزارتخانه و وزیر مربوطه ابلاغ کرد.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از معلمان مجرد به خصوص زنان به نوعی خودسرپرست هستند و پدر و مادر و بعضا اعضای خانواده هایشان را تحت تکلف دارند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: قطعا حذف حق عائله مندی معلمان زن مجرد نوعی تضعیف حقوق زنان محسوب می شوذ از این رو ما درصدد هستیم با انجام کار کارشناسی دقیق در این راستا با حضور مسئولین وزارت آموزش و‌ پروش وارد عمل شویم.

ساعی درباره اینکه اگر قرار به حذف حق عائله مندی برای افراد مجرد از سوی وزارت آموزش و پرورش بوده است چرا این موضوع تنها برای معلمان زن مجرد صورت گرفته است گفت: قطعا این تصمیم غیرقابل است چرا که ما آماری در اختیار داریم که بسیاری از معلمان زن مجرد از پدر و مادر خود و حتی خواهران و برادرانشان مراقبت و نگهداری می کنند و این مصوبه وزارت آموزش و پرورش اجحاف در حق و حقوق آنها محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: قانون باید برای همه یکسان و زن و مرد ندارد از این رو اگر آموزش و پرورش قرار است تصمیمی را اتخاذ کند نباید تفاوتی را برای نوع جنسیت افراد در نظربگیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره اینکه چرا آموزش و پرورش این اقدام را انجام داده است اظهارکرد: قطعا خود وزیر و معاونیش باید در این باره پاسخگو باشند اما چیزی که به ما مربوط است این است که قطعا ما اعتراض خود را در این راستا انجام خواهیم داد چرا که این موضوع با منطق ما همخوانی ندارد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد