امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Thursday, 23 May , 2019
امروز : پنج شنبه, ۲ خرداد , ۱۳۹۸ - 19 رمضان 1440
شناسه خبر : 12668
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱ |

قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۸ چه کسانی هستند؟

«آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان برای هشتمین سال، به عنوان قدرتمندترین زن جهان معرفی شده است.

به گزارش نبض خبر: نشریه فوربس فهرست ۱۰۰ زن قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد که در این فهرست «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان برای هشتمین سال، به عنوان قدرتمندترین زن جهان معرفی شده است.

این نشریه با معرفی فهرست مذکور نوشت: در حالی که آینده آنگلا مرکل مشخص نیست و او از نامزدی در انتخابات سال ۲۰۲۱ برای صدراعظمی آلمان انصراف داده است، تأثیری که وی از سال ۲۰۰۰ تاکنون به عنوان رهبر اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان و همچنین از سال ۲۰۰۵ به عنوان صدراعظم این کشور داشته، غیرقابل انکار است.

آنگلا مرکل

در رتبه دوم این فهرست «ترزا می»، نخست وزیر انگلیس قرار دارد که در ۲ سال گذشته در مذاکره با اتحادیه اروپا تلاشهای زیادی برای خارج کردن انگلیس از این اتحادیه انجام داده است. در رتبه سوم، «کریستین لاگارد»، رئیس صندوق بین المللی پول قرار گرفته است. لاگارد در فهرست قدرتمندترین زنان جهان در سال گذشته میلادی در رتبه هشتم قرار گرفته بود.

ترزا می

کریستین لاگارد

«مری بارا»، مدیرعامل اجرایی شرکت جنرال موتورز، «ابیگیل جانسون»، مدیرعامل اجرایی شرکت سرمایه گذاری فیدلیتی، «ملیندا گیتس»، همسر بیل گیتس و مدیر سابق برخی از محصولات شرکت مایکروسافت، «سوزان وویچیتسکی»، مدیرعامل کنونی یوتیوب به ترتیب رتبه های چهارم تا هفتم این فهرست را از آن خود کردند. در رتبه های هشتم تا دهم هم به ترتیب «آنا پاتریسیا بوتین»، رئیس هیئت مدیره گروه بانکداری سانتاندر، «مریلین هیوسن»، مدیرعامل اجرایی شرکت لاکهید مارتین و «جینی رومتی»، رئیس هیئت مدیره شرکت آی بی ام قرار گرفته اند.

در این فهرست «اپرا وینفری»، مجری و تهیه کننده مشهور تلویزیون آمریکا و جهان در رتبه بیستم قرار گرفته است. ملکه «الیزابت دوم» انگلیس جایگاه بیست و سوم را از آن خود کرده است و جایگاه بعدی به «ایوانکا ترامپ» دختر رییس‌جمهوری آمریکا اختصاص یافت. و «فدریکا موگرینی»، سیاستمدار ایتالیایی و نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی هم در رتبه شصت و هفتم این فهرست قرار دارد.

اپرا وینفری

ملکه الیزابت دوم

در زیر فهرست ۱۰ زن قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۸ آورده شده است:

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد