امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Thursday, 2 July , 2020
امروز : پنج شنبه, ۱۲ تیر , ۱۳۹۹ - 12 ذو القعدة 1441
شناسه خبر : 1100
  پرینتخانه » اخبار, خبرهای گیلان

کارخانه داران هرچه سریع تر مطالبات باقی مانده چایکاران را پرداخت کنند

به گزارش پایگاه تحلیلی وخبری نبض خبر : کارخانه داران هرچه سریع تر مطالبات باقی مانده چایکاران را پرداخت کنند، دهمین شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال ۹۵ به ریاست استاندار و دبیری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران در سالن شهید انصاری استانداری گیلان تشکیل شد. […]

به گزارش پایگاه تحلیلی وخبری نبض خبر :

کارخانه داران هرچه سریع تر مطالبات باقی مانده چایکاران را پرداخت کنند، دهمین شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال ۹۵ به ریاست استاندار و دبیری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران در سالن شهید انصاری استانداری گیلان تشکیل شد.

در ابتدای جلسه رئیس سازمان و دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سخنانی ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) به بیان دستورات جلسه پرداخت و گفت: نحوه توزیع اعتبارات تملک و دارایی در سطح استان یکی از مباحثی بوده که در جلسات گذشته نمایندگان محترم و فرمانداران برآن تأکید داشتند. لذا یکی از دستورات جلسه امروز به بررسی شاخص‌های پیشنهادی توزیع اعتبارات اختصاص یافت.

کیوان محمّدی افزود: مدیران بخشی می‌توانند اگر دیدگاهی در خصوص توزیع اعتبارات استانی دارند آن را پیش از جلسه آینده شورای برنامه‌ریزی به سازمان برنامه و بودجه استان گیلان انعکاس دهند.

در ادامه محمّدرضا فرمند رئیس گروه برنامه‌ریزی، آمایش و بهره‌وری سازمان برنامه و بودجه استان گیلان به ارائه توضیحاتی در خصوص بررسی نحوه توزیع اعتبارات استانی طی برنامه‌های توسعه گذشته، عملکرد اعتبارات مبادله شده طی سال‌های ۸۸ تا ۹۵ و موارد قانونی توزیع اعتبارات بر اساس مفاد قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور  پرداخت.

سپس فرمانداران شهرستان‌های رشت، صومعه‌سرا و لاهیجان به بیان پیشنهاد‌های خود در خصوص نحوه توزیع اعتبارات پرداختند.

در ادامه استاندار گیلان در سخنانی بر ضرورت پرداخت مطالبات کارکنان تمامی دستگاهها تاکید کرد و افزود : با توجه به قرار گرفتن در ایام پایانی سال تمامی دستگاهها باید حقوق، مزایا و رفاهیات کارکنان عزیز  در بخشهای مختلف دولتی، نیمه دولتی، نهادهای عمومی، صنایع، کشاورزی و گردشگری را پرداخت کنند.

دکتر محمد علی نجفی تاکید کرد: باید با پرداخت مطالبات کارکنان شریف دستگاههای مختلف شرایطی فراهم شود تا این عزیزان با حداقل مشکلات ایام پایانی سال را سپری کنند . 

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امسال یارانه ۱۰۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده توسط دولت در بخش چای با پیشنهاد استان به ۱۴۵ میلیارد تومان افزایش یافت  افزود: الحمدا… کل این مبلغ  قریب به ۳ ماه گذشته  توسط دولت پرداخت شد.

وی با بیان اینکه در حدود ۴ تا ۵ درصد از چایکاران عزیز هنوز تمام مطالبات  خود را از تعداد محدودی کارخانجات چای دریافت نکردند گفت : سازمان چای و کارخانجات چای باید در این بخش با جدیت ورود پیدا کنند .

وی بر ضرورت پرداخت تمامی مطالبات چایکاران توسط کارخانجات چای تا پیش از پایان سال تاکید کرد و افزود: دولت حتی یک ریال بابت این بخش بدهکار نبوده و تنها تعداد محدودی از کارخانه داران بدهکار چایکاران هستند که باید هر چه سریعتر مطالبات این عزیزان  را پرداخت کنند .

وی با قدردانی از همراهی خوب بیشتر کارخانجات چای اظهار داشت: برخی از این عزیزان حتی زودتر از موعد مطالبات چایکاران را پرداخت کردند و تعداد محدودی از این کارخانجات مطالبات چایکار را پرداخت نکردند که باید هر چه سریعتر اقدام کنند .

استاندار گیلان اختیار استانداران در اعتبارات را  در حدود  ۵٫۶ درصد عنوان کرد و افزود : عمده این اعتبارات در مرکز و بصورت ملی در نظر گرفته می شود.

وی فرمانداران سراسر استان را همراه و علاقمند به توسعه شهرستان ها و استان دانست و افزود : الحمدا… این عزیزان برای تمامی پروژه هایی که تعریف می شود وقت گذاشته و دغدغه توسعه شهرستان و استان را دارند .

دکتر نجفی  با بیان اینکه بدون نظر فرمانداران نباید هیچ انتصاب و نقل و انتقالی در شهرستان ها صورت پذیرد افزود: مشورت گرفتن از نمایندگان و ائمه جمعه هنر فرماندار است و انجام هماهنگی لازم موجب موفق تر شدن فرماندار خواهد شد .

وی با بیان اینکه مدیران کل ، جایگاه فرمانداران را حفظ کنند افزود : اگر احترام و ارتباط نباشد با چالش مواجه خواهید شد .

وی فرمانداران را رییس شورای تامین شهرستان  عنوان کرد و افزود : چه کسی امین تر از امین دولت در شهرستان‌ها است. ” به نقل برنامه ریزی و بودجه “

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد