00010 copy

نشست تخصصی دانشجویان مقطع دکترا اقتصاد دانشگاه تهران با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی

نشست تخصصی دانشجویان مقطع دکترا اقتصاد دانشگاه تهران با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی

نبض خبر : جمعی از متخصصین و دانشجویان مقطع دکتری اقتصاد دانشگاه تهران به منظور بررسی ظرفیت های منطقه آزاد انزلی در ابعاد مختلف در نشست صمیمی با مدیرعامل سازمان دیدار و پیرامون مسائل اقتصادی گفتگو کردند.

مهندس علی اوسط اکبری مقدم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این نشست با اشاره به ظرفیت های منطقه آزاد انزلی بیان کرد : منطقه آزاد انزلی به لحاظ قرارگیری در موقعیت استراتژیک ، همسایگی با کشورهای حاشیه دریای خزر همچنین دسترسی به بازار بزرگ اوراسیا در حوزه تجارت بین الملل، لجستیک و گردشگری مزیتهای منحصر به فردی داشته که منجر به رشد شاخص های اقتصادی در منطقه شده است.

وی در ادامه به فعالیت دو بندر در محدوده منطقه آزاد انزلی اشاره به خاطر نشان کرد: از دیگر مزیت های این منطقه بهره گیری از دو بندر بزرگ، بندر قدیمی انزلی و بندر نوین کاسپین بوده که نقش مهمی در تامین کالای اساسی کشور داشته و این منطقه را به عنوان هاب داد و ستد کالاهای استراتژیک تبدیل کرده است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی پیوند دانشگاه و مراکز صنعتی را یکی از راه های برون رفت از مشکلات دانست و تاکید کرد: یکی از مهمترین مواردی که میتوان با کمک متخصصین حوزه اقتصاد بررسی و راهکارهای جدیدی برای آن تدوین نمود لجستیک و تجارت بین الملل بوده و در این زمینه سازمان منطقه آزاد انزلی از پیشنهادات متخصصین این امر استقبال می‌کند.

گفتنی است در ادامه این برنامه،هیئت دانشگاه تهران از واحد‌های دانش بنیان شهرک صنعتی منطقه و زیرساخت‌های مجتمع بندری کاسپین و ظرفیت های گردشگری منطقه بازدید به عمل آوردند و معاونین اقتصادی و بندری سازمان نسبت به تشریح مزیتهای قانونی و پتانسیل های موجود پرداختند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
  • اخبار مرتبط
  • تبادل نظر