امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Thursday, 2 July , 2020
امروز : پنج شنبه, ۱۲ تیر , ۱۳۹۹ - 12 ذو القعدة 1441
شناسه خبر : 27371
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اخبار گیلان

پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه های آبخیزداری گیلان

معاون فنی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی گیلان، متوسط پیشرفت فیزیکی پروژه های آبخیزداری استان گیلان را ۹۰ درصد دانست و گفت: پروژه های آبخیزداری سال گذشته در سطح ۱۱ شهرستان و امسال در شش شهرستان اجرایی خواهد شد.

پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه های آبخیزداری گیلان

به گزارش نبض خبر

فریور نقوی، با بیان اینکه سال ۹۸ از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ۲۱ میلیارد تومان اعتبار به پروژه های آبخیزداری استان گیلان تخصیص یافت، اظهار کرد: با توجه به پیگیری های استان و ظرفیت های موجود این اعتبار به ۲۷ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی متوسط پیشرفت فیزیکی پروژه های آبخیزداری استان گیلان را ۹۰ درصد دانست و یادآور شد: بخش قابل توجهی از پروژه های آبخیزداری قبل از پایان سال ۹۸ تکمیل شده است و تا پایان سال مالی این پروژه ها به بهره برداری خواهند رسید.

معاون فنی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، از تصویب اعتبار ۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی از محل صندوق توجه ملی برای پروژه های آبخیزداری امسال خبر داد و گفت: در حال حاضر اقدام به تعریف پروژه های سال جاری کردیم.

فریور نقوی با بیان اینکه پروژه های آبخیزداری نقش مهمی در حفظ و تقویت پوشش گیاهی، تضمین آب تحت الارضی، تثبیت خاک و اراضی، پیشگیری از رانش و سیل و… دارند، خاطرنشان کرد: پروژه های آبخیزداری سال گذشته در سطح ۱۱ شهرستان اجرایی شده است.

وی از اجرای پروژه های آبخیزداری جدید در شش شهرستان گیلان طی سال جاری خبر داد و عنوان کرد: خوشبختانه با تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات صندوق توسعه ملی مواجه هستیم و تاکنون برای ۸۰ درصد این اعتبارات کارسازی صورت گرفته است.

معاون اداره کل منابع طبیعی گیلان، پروژه های آبخیزداری را شامل عملیات های بیولوژیکی مانند بذرپاشی و بوته کاری و مکانیکی مانند محصورسازی، سازه های بتنی، گابیون، بندهای چپری و سنگی و… دانست و اضافه کرد: برای نخستین بار در دو شهرستان فومن و صومعه سرا اقدام به احداث دو بند سرشاخه گیر کردیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد