امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Sunday, 26 May , 2019
امروز : یکشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۸ - 22 رمضان 1440
شناسه خبر : 3250
  پرینتخانه » اخبار, مدیریت و اقتصاد تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۶ |

کاهش ۳۰۴ واحدی شاخص کل

شاخص کل بورس در اولین روز معاملاتی ۳۰۴ واحد کاهش یافت و در سطح ۸۵ هزار و ۵۱۴ واحد ایستاد. شاخص کل در حالی روز گذشته کاهش یافت که انتشار گزارش های ۶ ماهه در هفته گذشته، انتظارات تعدادی از فعالان بازار سرمایه را برآورده نکرد. حجم معاملات نیز در مقایسه با روز چهارشنبه هفته […]

شاخص کل بورس در اولین روز معاملاتی ۳۰۴ واحد کاهش یافت و در سطح ۸۵ هزار و ۵۱۴ واحد ایستاد. شاخص کل در حالی روز گذشته کاهش یافت که انتشار گزارش های ۶ ماهه در هفته گذشته، انتظارات تعدادی از فعالان بازار سرمایه را برآورده نکرد.

حجم معاملات نیز در مقایسه با روز چهارشنبه هفته گذشته، با ۱٫۷ درصد کاهش همراه بود و به ۸۰۳ میلیون سهم رسید. اما ارزش معاملات با افزایش ۱۱ درصدی روبرو شد و به مبلغ ۳ هزار و ۴۱۳ میلیارد ریال رسید. همچنین تعداد مبادلات نیز افزایش ۸۶ درصدی را تجربه کرد و به رقم ۱۲۱ هزار و ۲۲۳ نوبت رسید. همچنین حجم معاملات خرد نیز در مقایسه با روزماقبل معاملاتی با افزایش ۲۵ درصدی همراه بود.

همراه با کاهش شاخص کل، بقیه شاخص ها نیز نزولی بودند. روز گذشته شاخص قیمت(وزنی-ارزشی) با ۹۸ واحد کاهش به ۲۷ هزار و ۶۳۰ واحد، شاخص کل (هم وزن) با ۱۳۱ واحد کاهش به ۱۷ هزار و ۸۷۶ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) با ۹۹ واحد کاهش به سطح ۱۳ هزار و ۵۲۳ واحد و شاخص آزاد شناور در روز گذشته با ۴۸۰ واحد کاهش به ۹۲ هزار و ۸۷۸ واحد رسید. شاخص بازار اول نیز با ۲۹۹ واحد کاهش به ۵۹ هزار و ۲۰۶ واحد رسید، همچنین  شاخص بازار دوم نیز با ۲۱۰ واحد کاهش مواجه شد و به ۱۹۰ هزار و ۲۰۵ واحد رسید.

بیشترین دفعات معامله در بازار روز گذشته، به ترتیب متعلق به های وب با ۶۸۱۹۰ نوبت، تولیدی چدن سازان با ۸۹۴۶ نوبت، سایپا با ۲۶۶۷ نوبت، سرمایه گذاری خوارزمی با ۱۸۰۴ نوبت، پالایش نفت تهران با ۱۲۸۹ نوبت، پارس خودرو با ۱۲۵۰ نوبت و زامیاد با ۱۱۶۲ نوبت بود. سایپا با  ۲۶۶۷ نوبت، در حالی رتبه سوم بالاترین دفعات داد و ستد را در روز گذشته کسب کرد که با سرمایه ۳۹ هزار میلیارد ریالی و سهم شناور ۲۴ درصدی، سود هر سهم را ۱۴۱ ریال گزارش کرده است.

پربیننده ترین سهام در بازار روز گذشته به ترتیب متعلق به بانک ملت، ایران خودرو، های وب، پالایش نفت تهران، تولیدی چدن سازان، سایپا و آلومینیوم ایران بودند. بانک ملت با سرمایه ۵۰ هزار میلیارد ریالی در حالی روز گذشته با قیمت ۹۸۷ ریال مورد داد و ستد قرار گرفت که سود هر سهم را ۱۳۳ ریال پیش بینی کرده است.

در شاخص های صنعت محصولات چرمی، اطلاعات و ارتباطات تاثیر مثبت در شاخص داشت و در نقطه مقابل کانی غیر فلزی، فرآورده های نفتی، کاشی و سرامیک، سایر معادن، ذغال سنگ و خودرو تاثیر کاهشی در شاخص صنایع داشتند.

برترین گروه های صنعت با در نظر گرفتن ارزش معاملات متعلق به اطلاعات و ارتباطات با ۱۰۷۴ میلیارد ریال، خودرو با ۱۶۲ میلیارد ریال، سرمایه گذاری ها با ۱۱۸ میلیارد ریال، محصولات فلزی با ۱۰۵ میلیارد ریال، فلزات اساسی با ۹۹ میلیارد ریال، فرآورده های نفتی با ۹۱ میلیارد ریال و شیمیایی با ۶۲ میلیارد ریال بودند.

در بازار روز گذشته، همراه اول با ۵۷ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ۲۳ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با ۲۲ واحد، های وب با ۱۷ واحد، سرمایه گذاری خوارزمی با ۱۱ واحد و ملی صنایع مس ایران با ۱۰ واحد، بیشترین تاثیرات مثبت را بر شاخص کل داشتند. همراه اول با ۵۷ واحد، تاثیر مثبت و کسب رتبه اول در رشد شاخص کل بورس در روز گذشته در حالی شاهد معامله ۲۶۹ هزار سهم بود که این شرکت با سهم شناور ۹ درصدی، سود هر سهم را ۳۲۳۰ ریال گزارش کرده است.

اما در نقطه مقابل در بازار روز گذشته، پالایش نفت تهران با ۴۴٫۸ واحد، سایپا با ۴۴ واحد، ایران خودرو با ۴۱ واحد، فولاد مبارکه اصفهان با ۳۵ واحد، پالایش نفت بندرعباس با ۳۲ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر با ۳۰ واحد، بیشترین تاثیرات منفی را بر شاخص کل داشتند. معدنی و صنعتی گل گهر با ۳۰ واحد و کسب رتبه ششم، کاهشی بر شاخص کل بورس در روز گذشته در حالی شاهد معامله ۵٫۴ میلیون سهم  بود که این شرکت با سرمایه ۳۰ هزار میلیارد ریالی و سهم شناور ۱۸ درصدی،سود هر سهم را ۳۹۶ ریال گزارش کرده است.

بیشترین ارزش معاملات در بازار روز گذشته متعلق به داده گستر عصر نوین با ۱۰۷۴ میلیارد ریال، تولیدی چدن سازان با ۱۰۵ میلیارد ریال، سرمایه گذاری خوارزمی با ۸۵ میلیارد ریال، سایپا با ۴۸ میلیارد ریال، پالایش نفت تهران با ۴۵ میلیارد ریال و فولاد مبارکه اصفهان با ۴۱ میلیارد ریال بود، داده گستر عصر نوین با ۱۰۷۴ میلیارد ریال و کسب رتبه اول بالاترین ارزش معاملات و با حجم معاملات ۲۳۴ میلیون سهمی، سود هر سهم را ۳۸۶ ریال اعلام کرده است.

بیشترین حجم معاملات در بازار روز گذشته مربوط به های وب با ۲۳۴ میلیون سهم، سرمایه گذاری خوارزمی با ۹۳ میلیون سهم، سایپا با ۴۲ میلیون سهم، تولیدی چدن سازان با ۳۳ میلیون سهم، فولاد مبارکه اصفهان با ۲۰ میلیون سهم و لیزینگ رایان سایپا۲ با ۱۹ میلیون سهم بود، فولاد مبارکه اصفهان با ۲۰ میلیون سهم در حالی رتبه پنجم بیشترین حجم معامله را بدست آورد که با سرمایه ۷۵ هزار میلیارد ریالی و سهم شناور ۲۳ درصدی، سود هر سهم را ۳۰۲ ریال گزارش کرده است.

بیشترین افزایش قیمت پایانی در بازار روز گذشته به ترتیب مربوط به بین المللی محصولات پارس با ۴٫۵ درصد، سرمایه گذاری شاهد با ۴٫۴ درصد، تولید محور خودرو با ۴٫۳ درصد، سرمایه گذاری خوارزمی با ۴ درصد، های وب با ۳٫۹ درصد و قند ثابت خراسان با ۳ درصد بود، بین المللی محصولات پارس با ۴٫۵ درصد و کسب رتبه اول بالاترین ارزش معاملات و با حجم معاملات ۱٫۴ میلیون سهم شناور ۲۲ درصدی، سود هر سهم را ۴ ریال اعلام کرده است.

بیشترین کاهش قیمت پایانی در بازار روز گذشته به ترتیب مربوط به موتورسازان تراکتورسازی ایران با ۴٫۸ درصد، کشت و صنعت پیاذر با ۴٫۷ درصد، کمک فنرایندامین با ۴٫۷ درصد، فنرسازی زر با ۴٫۶ درصد، فرآورده های نسوز آذر با ۴٫۵۹ درصد و سرمایه گذاری صنعت بیمه با ۴٫۵ درصد بودند، موتورسازان تراکتورسازی ایران با ۴٫۸ درصد با کسب رتبه اول، بیشترین کاهش قیمت پایانی در روز گذشته و حجم معامله۲۹۴ هزار سهمی، با سرمایه ۲۰۴ میلیارد ریالی و سهم شناور ۱۲ درصدی، برای هر سهم را ۴۳ ریال زیان پیش بینی کرده است.

برترین تقاضای با در نظر گرفتن ارزش معاملات مربوط به سازه پویش با ۷٫۷ میلیارد ریال، تولید محور خودرو با ۲٫۸ میلیارد ریال، پالایش نفت تبریز با ۲٫۳ میلیارد ریال، پتروشیمی فارابی با ۱٫۴ میلیارد ریال، سیمان درود با ۱٫۳ میلیارد ریال و بین المللی محصولات پارس با ۰٫۸۶ میلیارد ریال، برترین تقاضاها را بدست آوردند، سازه پویش با ۷٫۷ میلیارد ریال، در حالی با قیمت ۲۱۲۳۸ ریال مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفت که با سرمایه۱۰۰ میلیارد ریالی و سهام شناور ۸ درصدی، سود هر سهم را ۲۹۶۸ ریال گزارش کرده است.

روز گذشته نماد معاملاتی شرکت های گروه مپنا(رمپنا) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیات مدیره،تولیدی و صنعتی درخشان تهران(پدرخش) با توجه به حد نصاب نرسیدن مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده با محدودیت نوسان قیمت بازگشایی شدند.

همچنین روز گذشته نماد معاملاتی حق تقدم استفاده نشده شرکت توسعه صنایع بهشهر(وبشهرح)با توجه به پایان مهلت پذیره نویسی متوقف شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد