امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Tuesday, 16 July , 2019
امروز : سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸ - 14 ذو القعدة 1440
شناسه خبر : 12020
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, جالب و خواندنی تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴ |

کشف حقایقی جدید از اهرام مصر

اهرام مصر یکی از نمادهای تمدن این کشور و از عجایب هفت گانه دنیا است که هنوز اسرار آنها برای دانشمندان باستان شناس معما است.

به گزارش نبض خبر: برای برخی از ما اهرام مصر چیزی جز جاذبه گردشگری نیست و بیشتر از این درموردشان نمی دانیم. با پیشرفت علم و گسترش تحقیقات درباره این اهرام اسرار جدیدی کشف شده و به تعداد پرسش های گذشته درباره آنها افزوده است.اهرام مصر

اهرام مصر

امروز قصد داریم به بررسی اسرار تازه کشف شده این اهرام بپردازیم.

۱- اتاق های پنهان در هرم بزرگ جیزه

در سال ۱۹۹۳ ربات خزنده Upuaut 2 دری کوچک در شفت جنوبی هرم کشف کرد. پشت در فضایی خالی وجود داشت و بعدها یک درب دیگر نیز پیدا شد.

در سال ۲۰۱۰ رباتی مدرن به نام Djedi عکس هایی از پشت درب اول گرفت که نشان دهنده دستگیره هایی مسی و نقاشی با خاک قرمز بود.

علاوه بر این، با وجود اینکه به مدت ۹ سال کسی به داخل شفت نرفته بود در عکس های جدید جای خراش هایی تازه روی دیوار پدیدار شد!

۲- سن واقعی هرم بزرگ چند است؟

لوح سنگی که قرن ۱۹ در جیزه پیدا شد می گوید خوفو دستور داده مجسمه ابوالهول بازسازی شود نه اینکه ساخته شود. شیارهای روی بدنه ابوالهول نشان می دهد ساخت آن مربوط می شود به ۸۰۰۰ سال پیش. با توجه به بازسازی شدن این مجسمه در سال ساخته شدن آن همچنان شک است.

۳- رمز و راز حرارتی هرم بزرگ

تحقیقات اندازه گیری حرارت مادون قرمز که در سال ۲۰۱۶ انجام گرفت حفره های غیر قابل توضیحی را پایین و نزدیک به قله هرم بزرگ نشان می دهد. حدس زده می شود چاله های کوچکتر یا اتاق هایی هستند که هنوز کشف نشده اند و یا راه های زیر زمینی. وزارت آثار باستنی مصر هنوز در اینباره نظری نداده است.

۴- تکنولوژی ساخت هرم

ژوزف داویدویتس شیمیدان می گوید بلوک های اهرام درست بالای یکدیگر ساخته شده اند و این می تواند توضیح مناسبی برای وزن و نبود شکاف بین آنها باشد. با این حال زمین شناسان و دیرینه شناسان می گویند بلوک ها از سنگ های رسوبی پردازش شده هستند که نظریه داویدویتس را نفی می کند. تا به حال فرضیه ای دیگر داده نشده.

۵- نفرین مقبره توت عنخ آمون

هاوارد کارتر طی بررسی خود از اهرام در سال ۱۹۲۲ پلاکی پیدا کرد با این پیام:مجازاتی وخیم به دنبال باز کردن معبده مهر و موم شده خواهد آمد. کارتر خود این پیام را باور نکرد اما تا سال ۱۹۳۰ گزارش شد ۲۲ نفر از کسانی که هنگام باز کردن معبد حضور داشتند و همچنین اعضای خانواده شان مرده اند.

هنوز توضیح ثابت شده ای درباره نفرین وجود ندارد تنها تئوری که تا به حال در این مورد بیان شده سم های روی دیواره های معبد و تابوت است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد