امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Wednesday, 19 June , 2019
امروز : چهارشنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۸ - 16 شوال 1440
شناسه خبر : 827
  پرینتخانه » اخبار, مدیریت شهری تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵ |

گزارش زنده از جلسه استضیاح شهردار/ثابت قدم می رود یا می ماند؟

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی نبض خبر:اسماعیل حاجی پور به عنوان موافق در خصوص دفاعیات ثابت قدم گفت: بودجه باید بر اساس نه ماه سال جاری و سه ماه آخر سال گذشته و معمولا با ۲۰ درصد افزایش بسته شود، این اتفاقات نیفتاده است! ما کمتر از ۴۰ درصد تحقق بودجه داشته ایم، آقای […]

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی نبض خبر:اسماعیل حاجی پور به عنوان موافق در خصوص دفاعیات ثابت قدم گفت: بودجه باید بر اساس نه ماه سال جاری و سه ماه آخر سال گذشته و معمولا با ۲۰ درصد افزایش بسته شود، این اتفاقات نیفتاده است! ما کمتر از ۴۰ درصد تحقق بودجه داشته ایم، آقای شهردار بفرمایید چگونه با وجود عدم اتفاق افتادن بودجه سال گذشته، بودجه را به هزار و دویست میلیارد تومان رسانده ایم؟

فرهاد شوقی به عنوان مخالف اظهار داشت: تقریبا از چهار هفته قبل بحث استیضاح مطرح شد و آقای شهردار تقریبا یک ماه فرصت داشتند و حقوق کارکنان را پرداخت کردند، امروز در اتوبوسرانی اعتراضاتی انجام شد و اتوبوسران ها به دلیل عدم دریافت حقوق خود سر کار حاضر نشدند.

وی ادامه داد: در بحث آسفالت حرف های آشنایی می شنویم! حرف از آینده زده می شود؛ چیزی که مرا یاد استیضاح قبلی می اندازد!

شوقی اضافه کرد: چه نیازی است که با دادستانی مکاتبه شود که کیوسک های بانک شهر جمع آوری شود؟ وقتی که شما رئیس هیأت مدیره بانک شهر هستید!! این حرف ها یعنی اعضای شورا را آدم های ساده ای فرض کرده ایم!
وی در پایان تصریح کرد: پروژه هایی انجام می گیرد که نظر شخص آقای ثابت قدم است نه چیزی که اولویت این شهر است.

اعتراض شوقی به ثابت قدم و درخواست وی برای معرفی افرادی را که باج خواه دانسته اند مورد اعتراض شیرزاد و حاجی پور قرار گرفت و این دو نفر به اعتراض قصد ترک جلسه را داشتند.

مجید رجبی ویسرودی به عنوان مخالف، با اعتراض به روند جلسه گفت: نمی شود که آقای شهردار صحبت کند بعد ما به عنوان مخالف اظهار نظر کنیم و سپس آقای شهردار صحبت کنند تا خود را بچه مثبت جا بزنند!! این اعتراض رجبی مورد قبول کاظمی، ریاست شورا قرار نگرفت و وی به متن صریح قانون اشاره کرد.

سیدامیرحسین علوی به عنوان مخالف گفت: با توجه به حجم بدهی ها به پیمانکاران حجمی یک ماه دیگر مجددا این وضعیت تکرار خواهد شد پس خواهش بنده این است که از همین امروز در این خصوص تدبیر شود. گفته شده حجم بدهی های شهرداری ۱۳۰ میلیارد تومان است، این نباید بار دیگر تکرار شود.

علوی ادامه داد: دوستان، زمانی که برنامه ریزی در مورد بودجه مشخص می شود و می گویند ۶۰ درصد برای پروژه های عمرانی تعیین شده و ۴۰ درصد برای پروژه های جاری، به این هم فکر کنند و باید ببینند که بودجه ی جاری ۴۰ درصد انجام شده اما عمرانی تنها ۱۹ درصد!

محمود باقری خطیبانی گفت: برای جمع آوری کیوسک های بانک شهر ۱۴ نفر رأی دادند، چه ارتباطی وجود دارد که با این وجود کیوسک های بانک شهر سر جای خودشان باقی مانده است؟ ایشان جواب نامه من را که عضو شورا هستم را نمی دهند، البته ما که دهان مان بو می دهد!

رضا رسولی به عنوان موافق گفت: بنده مانند همیشه در موافقت صحبت می کنم و دلیل آن حمایت و دفاع ازمدیریت شهر است، جریاناتی در میان ما نمی خواهد ما کنار هم بنشینیم.
وی ادامه داد: بنده خط پررنگی روی کسانی که برای مطامع شخصی قصد تغییر در مدیریت شهری دارند می کشم.
در این میان محمود باقری خطیبانی نسبت به اظهار نظر رسولی اعتراض کرد و گفت: لطفاً مشخص بفرمایید چه کسانی بدنبال مطامع شخصی خود هستند؟

رسولی ادامه داد: برادر عزیزمان آقای باقری در خصوص بیمه اعتراضاتی را داشتند که به درستی نیز بود اما این موضوع مربوط به گذشته است. در بحث حقوق پرسنل هم این دغدغه وجود دارد مگر اینکه کسی مشکل روحی روانی داشته باشد که بگوید حقوق پرسنل انجام نشود!

حجت جذب اظهار داشت: مشکلات مالی و عدم پرداخت حقوق پرسنل بسیار زیاد است، اما با وجود تمام مشکلات ما در شورا نشسته ایم و میگوییم که نگران هستیم! اما این نگرانی های ما چه خروجی ای دارد؟ خانواده ی این پرسنل در حال از هم پاشیده شدن هستند اما ما همچنان نگران هستیم!

ثابت قدم، شهردار رشت سخنان خود را در جهت آخرین دفاع آغاز کرد، وی ادامه داد: بودجه ی سال گذشته تا ۵۰ درصد عملی شده است و با توجه به سه ماه آخر سال ۹۴ می توان گفت تا هفتاد الی هشتاد درصد بودجه تحقق یافته است.

وی ادامه داد: دو ماه از عقب ماندگی پرداختی حقوق مربوط به یارانه دولتی است که باید پرداخت شود. ما اما می توانیم سهم دولت را از بودجه حذف کنیم. به هرحال ما بر اساس اعداد و ارقام پرداختی ها را انجام خواهیم داد.

شهردار رشت اضافه کرد: در خصوص لایحه بانک شهر که به شورا فرستاده شد بازهم اختیار با شوراست و باید منافع عمومی را در نظر بگیریم.

با توجه به فرارسیدن وقت اذان یک ربع تنفس اعلام شد

منبع:شهر باران

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد