امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Sunday, 19 May , 2019
امروز : یکشنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۳۹۸ - 15 رمضان 1440
شناسه خبر : 13543
  پرینتخانه » اخبار, خبرهای گیلان تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶ |

۲۰ پروژه شیلاتی در گیلان افتتاح می‌شود

مدیرکل شیلات گیلان‌ ‌گفت:‌ ۲۰ پروژه شیلاتی بزرگ و کوچک در حوزه تولید و پرورش انواع ماهیان دهه فجر امسال در استان گیلان افتتاح می‌شود.

اسحاق شعبانی در دهه فجر امسال حدود ۲۰ پروژه بزرگ و کوچک شیلاتی عمدتاً در حوزه تولید انواع ماهیان سردآبی در استان گیلان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیرکل شیلات گیلان در مورد سایر طرح‌های این دستگاه در ایام دهه فجر امسال عنوان کرد: مراسم کلنگ‌زنی پروژه تولید و پرورش ماهی در قفس به ظرفیت ۵۰۰ تن که در محدوده چابکسر واقع شده نیز از جمله برنامه‌های دهه فجر امسال است.

شعبانی میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در طرح‌های مذکور را برشمرد و تصریح کرد: برای افتتاح و آماده‌سازی پروژه‌های شیلاتی در دهه فجر امسال ۲۵ میلیارد تومان اعتبار‌ توسط سرمایه‌گذاران و صاحبان طرح‌های مربوطه صرف شده است.

وی میزان سرمایه‌گذاری ارزی انجام شده در این طرح‌ها را نیز حدود ۷ هزار و ۸۰۰ یورو اعلام کرد و اظهار داشت: با بهره‌برداری از ۲۰ طرح یاد شده در دهه مبارک فجر امسال برای ۲۰۱ نفر به‌صورت مستقیم فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

مدیرکل شیلات گیلان از افزایش تولید و پرورش ماهی به مقدار هزار و ۲۰۰ تن به واسطه افتتاح طرح‌های دهه فجر امسال خبر داد و تصریح کرد: علاوه بر پروژه‌های یاد شده یک طرح پرورش ماهی در قفس با ظرفیت ۵۰۰ تن در ناحیه انزلی افتتاح می‌شود.

شعبانی نوع ماهیانی که در طرح‌های آماده افتتاح گیلان پرورش داده می‌شوند را نیز برشمرد و ابراز داشت: قزل‌آلا و ماهیان خاویاری از جمله این گونه‌ها هستند که جهت پرورش و تولید انبوه مورد استقبال سرمایه‌گذاران استان گیلان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اکثر طرح‌های قابل افتتاح شیلات در محدوده غرب گیلان و شهرستان صومعه‌سرا واقع شده‌اند عنوان کرد: اداره کل شیلات گیلان برای استقرار طرح‌های پرورش ماهی از انجام هیچ‌گونه مساعدت و کمکی به سرمایه‌گذاران علاقمند دریغ نمی‌کند.

| منبع خبر : تسنیم
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد