امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Sunday, 19 May , 2019
امروز : یکشنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۳۹۸ - 15 رمضان 1440
شناسه خبر : 11314
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳ |

۲۲ ایراد و اشکال شورای نگهبان به لایحه جنجالی CFT اعلام شد

به گزارش نبض خبر: شورای نگهبان پس از بررسی‌، یکی از لوایح مربوط به FATF موسوم به CFT را شامل ۲۲ مورد اشکال و ایراد دانست؛ متن کامل نامه این ایرادات و اشکالات را که به مجلس شورای اسلامی ارسال شده، منتشر شد. لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) که […]

به گزارش نبض خبر: شورای نگهبان پس از بررسی‌، یکی از لوایح مربوط به FATF موسوم به CFT را شامل ۲۲ مورد اشکال و ایراد دانست؛ متن کامل نامه این ایرادات و اشکالات را که به مجلس شورای اسلامی ارسال شده، منتشر شد.

لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) که یکی از لوایح مربوط به FATF است پس از آنکه در خردادماه سال جاری در مجلس شورای اسلامی بررسی و به‌دلیل اعتراض برخی از نمایندگان به‌مدت دو ماه مسکوت گذاشته شد، در جلسه روز یکشنبه ۱۵ مهرماه قوه مقننه با ۱۴۳ رأی موافق، ۱۲۰ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۷۱ نماینده حاضر در جلسه علنی پارلمان تصویب شد.

پس از تصویب این لایحه جنجالی در مجلس، قوه مقننه این لایحه را برای اعلام نظر به شورای نگهبان ارسال کرد تا این شورا نیز نظرات خود را اعلام کند که شورای نگهبان نیز طی نامه‌ای به‌مورخه ۹۷/۸/۶ به مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که ۲۲ مورد اشکال به این لایحه وارد است.

قرار است این لایحه باردیگر در کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس بررسی و ایراد آنان رفع شود و پس از آن باردیگر در صحن علنی پارلمان نمایندگان نظرات خود درباره ایرادات رفع‌شده را اعلام کنند.

بر اساس این گزارش ایرادات شورای نگهبان به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) به‌شرح زیر است:

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد