امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Tuesday, 16 July , 2019
امروز : سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸ - 14 ذو القعدة 1440
شناسه خبر : 9918
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰ |

۶ استان در معرض سوءتغذیه شدید

به گزارش نبض خبر: مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: بهزیستی موظف شده شش استان در معرض سوءتغذیه را از طریق روستا مهدها و حاشیه مهدها تحت پوشش یک وعده غذای گرم قرار دهد.  محمد نفریه با اشاره به توزیع ۱۰۰ درصدی یک وعده غذای گرم در همه مهدهای کودک‌ مناطق روستایی […]

به گزارش نبض خبر: مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: بهزیستی موظف شده شش استان در معرض سوءتغذیه را از طریق روستا مهدها و حاشیه مهدها تحت پوشش یک وعده غذای گرم قرار دهد.

 محمد نفریه با اشاره به توزیع ۱۰۰ درصدی یک وعده غذای گرم در همه مهدهای کودک‌ مناطق روستایی تصریح کرد: امسال ۲۲۷ هزار کودک روستایی از یک وعده غذای گرم در مهدکودک بهره‌مند می‌شوند

وی افزود: حدود ۲۰۰ هزار کودک در هشت هزار روستا مهد و حاشیه مهد با سرانه روزانه دو هزار تومان برای ۱۳۰ روز در سال، مشمول طرح یک وعده غذای گرم بهزیستی شده اند. همچنین بین ۵۰ تا ۷۵ درصد از مهدهای مناطق حاشیه شهر نیز با اولویت شهرهای دارای سوء تغذیه، یک وعده غذای گرم دریافت می‌کنند.

به گفته وی شش استان شامل سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، بوشهر، کرمان و ایلام در معرض سوء تغذیه قرار دارند که مشمول طرح یک وعده غذای گرم می شوند.

یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس نیز درباره این موضوع با تاکید بر این که یکی از اهداف مصوبه دولت مبنی بر ارائه بسته های غذایی ، رفع سوء تغذیه در برخی مناطق کشور است گفت: البته می توان برای رفع مشکلات تغذیه ای دانش آموزان و کودکان مجدد برنامه ریزی کرد.

سهیلا جلودارزاده تصریح کرد: ما در کشور برای کاهش فاصله طبقاتی و حتی رفع مشکلات تغذیه ای کودکان به قانون جدید نیاز نداریم بلکه باید قوانینی که موجود است اجرا شود. وی گفت: سازمان بهزیستی تا کنون گزارشی از سوء تغذیه در برخی استان های کشور به مجلس ارائه نداده است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد