امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Tuesday, 15 June , 2021
امروز : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ - 6 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 27459
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, سلامت

​شناسایی ۲۸۸۶ بیمار جدید کووید۱۹ / ۸۱۳۴ جان باخته

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۸۸۶ بیمار جدید کووید۱۹ خبر داد.

​شناسایی ۲۸۸۶ بیمار جدید کووید۱۹

به گزارش نبض خبر 

کیانوش جهانپور رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

وی ادامه داد: از بین مبتلایان جدید، ۵۲۷ مورد بستری و دو هزار و ۳۵۹ مورد از افراد معادل حدود ۸۲ درصد از موارد جدید، در تماس نزدیک با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۷ هزار و ۱۵۶ نفر رسید.

جهانپور خاطرنشان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۱۳۴ نفر رسید.

به گفته وی خوشبختانه تا کنون ۱۲۹ هزار و ۷۴۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. اما ۲۵۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: تا کنون یک میلیون و ۴۰ هزار و ۲۸۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

جهانپور تاکید کرد: وضعیت خوزستان همچنان قرمز است. استانهای هرمزگان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، بوشهر و آذربایجان های شرقی و غربی در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی تصریح کرد: در ۱۳ استان هیچ مورد فوتی نداشتیم در ۵ استان فقط یک مورد فوت گزارش شده است و امیدواریم این روند در روزهای اتی ادامه پیدا کند و امیدواریم با رعایت مردم این روند کاهشی ادامه داشته باشد هنوز هم هیچ روشی جز رعایت بهداشت فردی و عمومی و رعایت فاصله گذاری برای مقابله با این بیماری در هیچ جای جهان وجود ندارد.

| منبع خبر : ایلنا
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد