امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Tuesday, 21 May , 2019
امروز : سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۸ - 17 رمضان 1440
شناسه خبر : 7809
  پرینتخانه » اخبار, خبرهای گیلان, مدیریت و اقتصاد تاریخ انتشار : ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶ |

۵۰۰ هزار تن کالای گیلانی صادر شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از صادرات ۵۴۱ هزار و ۶۵۸ تن کالا از استان طی سال گذشته خبر داد. نبض خبر : فرهاد دلق پوش افزود: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش سه درصد رشد و از نظر وزن چهار درصد کاهش داشته است. وی ارزش […]

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از صادرات ۵۴۱ هزار و ۶۵۸ تن کالا از استان طی سال گذشته خبر داد.
نبض خبر : فرهاد دلق پوش افزود: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش سه درصد رشد و از نظر وزن چهار درصد کاهش داشته است.
وی ارزش محصولات صادر شده را ۳۵۰ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۳۸۵ دلار از گمرکات استان عنوان و تصریح کرد: کالاهای صادر شده شامل محصولات نباتی( سبزیجات، میوه ، خرما ، کشمش چای و…) ، محصولات معدنی ( سیمان، کلینگر ، سنگ ساختمانی ، آجر و سرامیک …)، محصولات صنایع غذایی( بیسکویت و کلوچه، رب، نوشیدنی و…)، محصولات نساجی( پوشاک، پارچه، توری و …) و محصولات پلاستیکی بوده است.
وی با بیان اینکه ترکمنستان، افغانستان ، گرجستان ، اوکراین ،هند، سوریه ، امارات و ترکیه کشورهای طرف صادرات از استان هستند، افزود: محصولات صادر شده از گمرکات استان عمدتا به کشورهای آذربایجان ، روسیه، قزاقستان و عراق بوده است.
کاهش ۵۲ درصدی ارزش واردات
دلق پوش به میزان واردات استان نیز اشاره و بیان کرد: سال گذشته دو میلیون و ۳۹ هزار و ۲۱۸ تن کالا با ارزش یک میلیارد و ۱۲ میلیون و ۷۴۴ هزارو ۶۷۵ دلار از گمرکات استان وارد کشور شده است.
وی این واردات را شامل آهن آلات ، گندم و جو ، چوب و تخته و محصولات شیمیایی ، ماشین آلات صنعتی و لوازم برق و قطعات عنوان و تصریح کرد: این کالاها از کشورهای روسیه، قزاقستان ، آذربایجان، چین ، ژاپن و کره جنوبی و آلمان وارد و ترخیص شده است .
وی خاطر نشان کرد: میزان واردات نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۵۲ درصد و از نظر وزن ۲۵ درصد کاهش داشته است .
وی تمدید کارت مبادلات مرزی ۲۶۱ خانوار،۹ مورد پذیرش از کشورهای روسیه ، گرجستان ، استرالیا، انگلستان ، آذربایجان ، ژاپن توسط بخش خصوصی و دولتی استان و ۱۳ مورد اعزام به کشورهای روسیه ، اذربایجان ، گرجستان ، ارمنستان ، اکراین ، کروواسی، توسط بخش خصوصی و دولتی را از اقدامات در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان در سال گذشته عنوان کرد.
وی تصریح کرد: همچنین هشت هزار و ۲۲۵ فقره ثبت سفارش واردات کالا به ارزش ۹۱۸ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۸۳۸ دلار ، ۴۹ مورد عضویت در بانک اطلاعات صادر کنندگان،۳۹۴ مورد کارت بازرگانی صادر و تمدید شده و برگزاری ۳۶ نمایشگاه تخصصی از دیگر اقدامات انجام شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است.
گیلان دارای دو هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی است که ۵۷ واحد استان صادر کننده هستند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد