امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Monday, 21 January , 2019
امروز : دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷ - 15 جماد أول 1440
شناسه خبر : 7895
  پرینتخانه » اخبار, خبرهای گیلان, مدیریت شهری تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۴ |

به منظور ایجاد برقرای ارتباط و تعامل متقابل شکل گرفت : امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری رشت با شهرداری اصفهان

شهرداران رشت و اصفهان به منظور ایجاد برقراری ارتباط و تعامل متقابل ، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند . نبض خبر : به گزارش اداره اطلاع رسانی وامور بین الملل شهرداری رشت ، تقویت و توسعه همکاری فی مابین درحوزه های فرهنگی ، اجتماعی ، گردشگری ، اقتصادی و تفریحی با در نظرگرفتن تمامی امکانات و اختیارات […]

شهرداران رشت و اصفهان به منظور ایجاد برقراری ارتباط و تعامل متقابل ، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند .

نبض خبر : به گزارش اداره اطلاع رسانی وامور بین الملل شهرداری رشت ، تقویت و توسعه همکاری فی مابین درحوزه های فرهنگی ، اجتماعی ، گردشگری ، اقتصادی و تفریحی با در نظرگرفتن تمامی امکانات و اختیارات طرفین در موضوع های مرتبط و در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موضوع تفاهم نامه امضا شده میان دوشهردار رشت و اصفهان بود .

تشکیل دبیرخانه مشترک شهرهای خلاق ایرانی رشت که در شبکه شهرهای خلاق یونسکو عضو هستند ، ایجاد پایگاه مجازی اطلاع رسانی با رویکرد آشنایی با مفاخر فرهنگی و هنری ، آثار تاریخی و فرهنگی ، ترویج هنرهای سنتی و ظرفیت های گردشگری ، تشکیل کارگروهی متشکل از مسئولان ‌و کارشناسان مرتبط با حوزه شهر خلاق جهت گسترش و توسعه فعالیت های مراکز شهرهای خلاق در راستای امور مرتبط با صنایع خلاق ثبت شده در حوزه خوراک شناسی و صنایع دستی از اهم محورهای این تفاهم نامه بود.

همچنین ، علاوه بر ترویج فرهنگ و اخلاق گردشگری با رویکرد توسعه پایدار شهری دو شهر رشت و اصفهان ، برگزاری جشنواره های بین المللی مشترک مرتبط با صنایع خلاق ثبت شده رشت و اصفهان باهدف زمینه سازی بستر مناسب برای حضور بازرگانان و سرمایه‌گذاران کشورهای مختلف برای توسعه همه جانبه این دو شهر ، دعوت ازکشورهای عضو شبکه خلاق یونسکو در زمینه های ثبت شده در رشت و اصفهان و راه اندازی تورهای گردشگری نیز از دیگر محورهای تفاهم نامه امضاشده میان شهرداران این دو کلانشهر بود .

این تفاهم نامه دستاوروهای دیگری همچون ایجاد زمینه صلح و دوستی از راه برگزاری جشنواره ، همایش و نمایشگاه های بین المللی با هدف ترویج فرهنگ و آیین کشورهای عضو شبکه شهرهای خلاق خوراک یونسکو و برگزاری نمایشگاه های داخلی مرتبط با حوزه صنایع خلاق ثبت شده اصفهان و رشت نیز داشت .

فراهم نمودن امکانات فضا و نیازهای لازم برای تحقق اهداف یاد شده ، قرار دادن لینک پرتال و لینک سایت مرکز خلاقیت ونوآوری شهرداری رشت در پرتال و در سایت مدیریت خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری اصفهان و انجام‌وظایف تعیین شده توسط کارگروه مشترک از جمله تعهدات شهرداری اصفهان به عنوان طرف اول قرارداد اعلام شد

شهرداری رشت نیز به عنوان طرف دیگر قرار متعهد شد تمامی موارد متعهد شده طرف اول را اجرایی نماید .

رعایت حقوق مالکیت‌معنوی در تمام فعالیت های زیرمجموعه این‌تفاهم‌نامه نیز برای طرفین الزامی بوده و براین اساس هردو طرف متعهد شدند که طلاعات و اسناد دریافتنی را محرمانه تلقی کنند .

همچنین در صورت بروز هرگونه اختلاف در موارد مطرح شده ابتدا از طریق افراد حقیقی و حقوقی معتمد طرفین پیگیری می شود و درصورت برطرف نشدن‌اختلافات از این طریق ، موارد توسط مراجع قضایی قابل پیگیری خواهد بود .

این تفاهم‌نامه در ۷ ماده و ۲ نسخه که دارای ارزش یکسانی هستند منعقد شده است و از تاریخ امضا به مدت ۴ سال اعتبار دارد و تمدید آن‌نیز منوط به رضایت طرفین خواهد بود .

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد