امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Tuesday, 25 June , 2019
امروز : سه شنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۸ - 22 شوال 1440
شناسه خبر : 7903
  پرینتخانه » اخبار, خبرهای گیلان, مدیریت و اقتصاد تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰ |

رشت‌‌|‌ گیلان از استان‌های برتر کشور در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است

دبیر مجمع خیرین انقلابی کشور ‌با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است گفت: ‌گیلان از استان‌های برتر کشور در زمینه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است. نبض خبر : به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت،‌ حجت‌الاسلام ذکریا نیکویی ظهر امروز در جریان بازدید از طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان گیلان اظهار داشت:‌ […]

دبیر مجمع خیرین انقلابی کشور ‌با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است گفت: ‌گیلان از استان‌های برتر کشور در زمینه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

نبض خبر : به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت،‌ حجت‌الاسلام ذکریا نیکویی ظهر امروز در جریان بازدید از طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان گیلان اظهار داشت:‌ گیلان از ظرفیت‌های بسیار مطلوبی در حوزه‌های مختلف برخوردار است و عملکرد مسئولان آن در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی جایگاه استان را در کشور ارتقاء بخشیده است.

دبیر مجمع خیرین انقلابی کشور به همسایگی استان گیلان با کشورهای روسیه و آذربایجان اشاره کرد و بیان داشت:‌ چنین ویژگی‌های بارز و مزیت‌های مهمی که استان گیلان از آن برخوردار است بدون شک می‌تواند با برنامه‌ریزی‌های اصولی، مسیر توسعه و زمینه ورود سرمایه‌گذاران را فراهم کند.

نیکویی با بیان اینکه وجود بنادر در گیلان این استان را در موقعیتی استراتژیک و ویژه قرار داده است عنوان کرد:‌ فراهم کردن بستر لازم جهت حضور پررنگ‌تر سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و مشارکت آنان در طرح‌ها و پروژه‌های مختلف می‌تواند جایگاه گیلان را در حوزه‌های مختلف ارتقاء دهد.

وی با ابراز خرسندی از عملکرد مسئولان و مجموعه استانداری گیلان در جهت تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد:‌ اقدامات بارز و ابتکارات مدیریتی، نرم‌افزاری و ساختاری اقتصاد مقاومتی مسئولان استان گیلان در تشکیل شورای کشاورزی ‌و‌ کارگروه رفع موانع تولید بسیار قابل تقدیر است.

معاون تعلیم،‌ تربیت و آموزش سازمان بسیج رسانه کشور به برخی دیگر از اقدامات مؤثر انجام شده در استان گیلان اشاره کرد و ابراز داشت: ‌تشکیل کارگروه‌ تعیین تکلیف واحدهای جانشین شده توسط بانک‌ها در شهرک‌های صنعتی و کارگروه وصول مطالبات معوق بانکی از جمله این برنامه‌های مؤثر است.

دبیر مجمع خیرین انقلابی کشور اجرای طرح روستای فاقد بیکار را بسیار اثرگذار و مطلوب عنوان کرد و افزود: عملکرد مسئولان استان گیلان در‌ ایجاد و راه اندازی سامانه جامع ارائه خدمات الکترونیک سرمایه‌گذاری خارجی، تشکیل ساختار اجرایی توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و اجرای طرح مشترک توانمندسازی جامعه هدف در گیلان بسیار مثبت بوده است.

نیکویی با تأکید بر اینکه پیگیری برنامه‌های اقتصاد مقاومتی تنها راه برای حل مشکلات اقتصادی کشور است تصریح کرد: ‌مسئولان رده‌های مختلف و مدیران باید بر این اصل مهم اعتقاد داشته باشند و برای تحقق هرچه بهتر و جامه عمل پوشاندن به توصیه‌های راهبردی مقام معظم رهبری در حوزه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.

معاون تعلیم،‌ تربیت و آموزش سازمان بسیج رسانه کشور خاطرنشان کرد:‌ باید با حذف واسطه‌گران و حمایت از تولیدکنندگان زمینه بهره‌مندی آنان را از سود نهایی محصول تولید شده فراهم آورد و در کنار این، خارج کردن امکان صادرات از انحصار،‌ حذف پدیده قاچاق و حمایت از بنگاه‌های خرد و جوان را در دستور کار قرار داد.

دبیر مجمع خیرین انقلابی کشور به بحث واردات بی‌رویه محصولات به کشور اشاره کرد و گفت:‌ از اقدامات مهم استاندار و مسئولان گیلان این بوده است که از واردات بی‌رویه یقه سفیدها جلوگیری و با ایجاد بنگاه‌های جوان و فعال در استان، جهت ایجاد صادرات محصولات کشاورزان زحمتکش دست واسطه‌ها و افراد منفعت طلب را قطع کرده‌اند.

نیکویی با تأکید بر اینکه همه مردم ولی‌نعمت ما هستند و رسیدگی به امور آنان در اولویت برنامه‌های مجمع خیرین انقلابی کشور و استانداری گیلان قرار دارد عنوان کرد: رسیدگی به مشکلات مردم کار شایسته و جهادی است که در استان گیلان جهت رفع آن اقدام شده است و مسئولان ‌نیز در انجام وظایف خود کوتاهی نکرده‌اند.

وی با درخواست از رسانه‌ها جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری در حوزه پیشبرد سیاست‌های راهبردی اقتصادمقاومتی اظهار داشت: رسانه‌ها ‌با جایگاه بسیار ویژه‌ای که در جامعه دارند باید حامی جدی و بلندگوی اهداف عالیه اقتصادمقاومتی در کشور باشند و علمکرد قوی مسئولان به‌ویژه مسئولان استان گیلان را به گوش عموم مردم برسانند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد