امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Thursday, 22 April , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 11 رمضان 1442
شناسه خبر : 348
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار

سید محمد علی ثابت قدم : شهرداری صرفا با ۱ درصد دریافتی عوارض از شهروندان، ۱۰۰درصد هزینه ها را پرداخت می‎کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبری نبض خبر: سید محمدعلی ثابت قدم  شهردار رشت در نشست  با  اصحاب رسانه گفت : اصحاب رسانه  در انعکاس اهداف و عملکرد شهردار یار و همراه شهرداری معرفی کرد گفت : ما در مدیریت شهری  از انتقادات و پیشنهادات اهالی خبر استفاده خواهیم کرد  شهردار رشت با اشاره  به روز […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبری نبض خبر: سید محمدعلی ثابت قدم  شهردار رشت در نشست  با  اصحاب رسانه گفت : اصحاب رسانه  در انعکاس اهداف و عملکرد شهردار یار و همراه شهرداری معرفی کرد گفت : ما در مدیریت شهری  از انتقادات و پیشنهادات اهالی خبر استفاده خواهیم کرد

 شهردار رشت با اشاره  به روز دانشجو ،مبنای بسیاری از تحولات و توسعه  را در سطح کشور،استان و شهر را از دانشگاه دانست وافزود : شهرداری در بهبود و افزایش روند توسعه شهر به دانشگاهیان نیازمند است.

ثابت قدم خاطر نشان کرد:  شهر از امکانات اولیه برخوردار است که مشخص نیست متعلق به چه زمانی می باشدو  ما به آن  افتخار کنیم. این که فکر می‌کنیم اوضاع خیلی خوبی داریم فقط یک طبل توخالی است و اگر نگاه چندین سال گذشته را داشته باشیم وضع به همین‌گونه باقی خواهند ماند.

وی ادامه داد :  فقر گیلان و فقر رشت نشان‌دهنده این طبل توخالی است و حاشیه های شهر و سراوان و مباحث دیگر شهری ما نشان دهنده این فقر است .

شهرداررشت گفت : وقتی دو ورزشکار مدال کسب می کنند و این مقام  افتخار محسوب می‌شود و ما فقط به نصب بنر اکتفا کنیم. سیاست امروز بنده این است که با مشارکت عینی و عملی  اصحاب رسانه شهر و شهروندان باید روند پیشرفت را طی کنند.

ثابت‌قدم افزود : با بومی سازی و با استفاده از اطلاعات و هویت ، خلاقیت‌هایی که داریم سبک تولید کنیم .به دنبال چگونگی پیشرفت وتولیددیگران نباشیم.

وی گفت : سبک های استفاده شده همه وارداتی نیست کسی که سبکی تولید کرد می‌تواند چراغ راهی باشد تا با عقلانیت خود تولیدکننده سبک جدیدی باشیم و این به معنای گذاشتن سبک دیگران و منزوی شدن در دنیا نیست.

ثابت‌قدم بیان کرد:دولت‌ها  با هم روابط بین المللی ندارند بلکه شهرها هستند که تبدیل به دولت‌شهرها شده‌اند و شهرهایی هستند که می‌توانند به‌عنوان یک سیستم بوروکراتیک ،مدیریت آن منطقه را فراسوی مرزها به نحو بهینه پیش ببرند.

ثابت‌قدم  این  فرامرزی بودن  رابا برنامه  یک روز در کربلا و یک روز شهردار رشت  عنوان کرد و افزود : در هریک از این کشورها چیزی  که موجب توسعه آنها شده، را باید مبنای خود قرار دهیم، و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری “در مبانی با آنها تفاوت‌هایی داریم؛ آنها می‌گویند توسعه و ما می‌گوییم پیشرفت و عدالت.”

او بابیان اینکه چگونه باید پیشرفت و عدالت را به یکدیگر وصل کرد تا این استراتژی حاکمیت، به عمل تبدیل شود، گفت: اقدامی که انجام می‌دهیم باید در سال جاری و سال‌های دیگر تداوم داشته باشد. و باید بدانیم که پیشرفت و عدالت چگونه به هم متصل می‌شوند.

شهردار رشت در خصوص انتقادات وارده به ترافیک رشت اظهار کرد: باید جرائت پذیرفتن واقعیت ها را داشته باشیم، ترافیک می بایست برای حمل و نقل عمومی وجود نداشته نباشد اگر شهروندان از وضعیت ترافیک ناراحت هستند ماشین تک سرنشین بیرون نیاورند

ثابت قدم با اشاره به اجرای پروژه جمع آوری آب های سطحی در رشت اظهار کرد: نمی توان انتظار داشت یک گردشگر وسط شهر بماند تا او را آب بگیرید. اگر سالی چند جای شهر را بکنیم همین وضع باقی خواهد ماند. اما در سال ۹۵ هدایت آب های سطحی به اتمام می رسد و دیگر کنده کاری وجود ندارد و کسی هم نگران فوت و برق گرفتگی در این شهر نخواهد بود.

وی افزود:  ما مجبوریم یک دوره گذار را بگذرانیم تا بتوانیم یه سری موضوعات را اساسی حل کنیم.

شهردار رشت   با بیان اینکه شهر اسلامی در شعار بوجود نمی آید بلکه با عمل به واقعیت تبدیل می شود اظهار داشت : در حالی از توزیع عادلانه ثروت در شهرصحبت می کنیم ، ولی پول مردم در جیب اشخاصی است که لایق آن پول نیستند.

شهردار ر شت به بدهکاری دو بخش خصوصی و دولتی اشاره کرد و گفت : کی گفته شد پول مردم شهر در جیب  اقلیت باشد؟ شهرداری صرفا با ۱ درصد دریافتی عوارض از شهروندان ۱۰۰ درصد هزینه ها را پرداخت می‎کند. اگر شهروند کیفیت را ببیند هرگز از افزایش عوارض ناراحت  نمی شود وآنوقت گفته می شود  آقای بدهکار دانه درشت شما فعلا پول نده و شهروند هم عوارض را نده و همچنان با بدبختی به زندگی ادامه بدهید.

وی ادامه داد: پس از انتشار لیست ۲۰ بدهکار دانه درشت، ۸ نفر از آنها بدهی ها خود را به شهردار پرداخت کردند.

شهردار رشت  خاطر نشان کرد : لایحه خرید امتیاز تیم فوتبال سپیدرود رشت به شورا فرستاده شد و از فوتسال بانوان  رشت حمایت خواهیم کرد . نبض خبر

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد