امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Wednesday, 19 June , 2019
امروز : چهارشنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۸ - 16 شوال 1440
شناسه خبر : 7402
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۲ |

فرهاد دلق پوش:صنعت دارو ، بعنوان یک صنعت پیشرو و آبروی بخش تولید است/ تولید دارو، یک صنعت حیاتی برای بشر است

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی نبض خبر : به نقل از روابط عمومی فرهاد دلق پوش در بازدید از شرکت کاسپین تامین در شهر صنعتی رشت، اظهار داشت: لازم است جهت جلوگیری از اخلال در بخش تولید، مطالبات شرکت های داروسازی پرداخت گردد تا چرخه تولید با برگشت سرمایه از زنجیره اقتصاد، باز نماند و […]

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی نبض خبر : به نقل از روابط عمومی فرهاد دلق پوش در بازدید از شرکت کاسپین تامین در شهر صنعتی رشت، اظهار داشت: لازم است جهت جلوگیری از اخلال در بخش تولید، مطالبات شرکت های داروسازی پرداخت گردد تا چرخه تولید با برگشت سرمایه از زنجیره اقتصاد، باز نماند و متوقف نشود.

وی برنامه ریزی برای اعتلای وضعیت تولید در کنار چالشهای موجود را لازمه فعالیتهای صنعتی دانست و تصریح کرد: تلاش برای بقا ، پایداری و حفظ موقعیت موجود باید استراتژی راهبردی مدیران بخش صنعت باشد.

دلق پوش تاکید نمود: تولید دارو، یک صنعت حیاتی برای بشر است، سیاستگذاری کلان کشور باید به نحوی باشد که از صنایع و تولیدات استراتژیک نظیر داروسازی ها، حمایت های اساسی انجام گردد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تعداد شرکتهای داروسازی را ۶ واحد اعلام کرد و افزود: گیلان با سرمایه گذاری های انجام شده در حوزه دارو و درمان، بعنوان قطب داروسازی کشور شناخته می شود‌ و این موضوع تکلیف مسئولین ملی و استانی در جهت توجه به این صنعت حیاتی را مضاعف می کند.

وی با اشاره به اینکه شناساندن ظرفیتهای دارویی و تولیدات پیشرفته ضرورت دارد، گفت: معرفی و تبلیغ این نوع تولیدات می تواند مبنای صادرات و ارز آوری برای کشور باشد.

دلق پوش اصلاح نظام پولی و رویه بانکی جهت حمایت از صنایع را رکن و اساس پویایی و تحول اقتصادی کشور برشمرد و اذعان کرد: رویکرد نظام مالی صرفا نباید سودجویی و منفعت طلبی باشد، این موضوع در دراز مدت باعث خسران زیادی در حوزه اقتصاد و اشتغال کشور خواهد شد.

متولی بخش صنعت، معدن وتجارت استان گیلان خاطرنشان کرد: به صنایع دانش بنیان وصادرات محور باید با درجه اولویت بالا پرداخته شود و زمانی علم و تکنولوژی ارزشمند است که ثمره آن در رفاه و درمان مردم آشکار گردد.

فرهاد دلق پوش عزم و اراده جمعی را جهت رفع مشکلات بخش تولید کارساز دانست و گفت: ما حتی با برگزاری هفته های تجاری در کشورهای همسایه می توانیم به معرفی و بازار صادراتی محصولات داخلی کمک نماییم.

دو شرکت دارویی کاسپین تامین و سبحان انکولوژی توانسته اند زمینه اشتغال ۱۱۰۰ نفر به صورت مستقیم با تولید داروهای ویژه و شاخص صعب العلاج را در استان فراهم نمایند.

گفتنی است فرهاد دلق پوش با هیئت همراه کارشناسی از پروژه صنعتی تولید فیبر و ام دی اف و طرح توسعه آن بازدید نمود و از نزدیک در جریان میزان پیشرفت فیزیکی آن طرحها نیز قرار گرفت.

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد