00010 copy

دستاوردهای حوزه سلامت گیلان در دولت مردمی

وزیر بهداشت با اشاره به دستاوردهای دولت مردمی در حوزه سلامت استان گیلان، از افتتاح ۱۳۸ پروژه بهداشتی و درمانی و اضافه شدن ۳۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت این استان خبر داد .

نبض خبر: دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه افتتاح بخش های جدید بیمارستان دکتر حشمت رشت با بیان اینکه ضریب اشغال تخت بیمارستانی در استان گیلان از ۶۰ به ۷۱ درصد افزایش یافته است، افزود: خوشبختانه در دولت مردمی در گیلان شاهد کاهش مرگ و میر نوزادان از ۵.۹۹ در سال ۱۴۰۰ به ۴.۸ در سال جاری هستیم.

وی یادآور شد: در راستای تشدید نظارت های بهداشتی و تسهیل امور اصناف و صنایع، تعداد دفاتر خدمات سلامت در گیلان از ۲ به ۱۳ دفتر افزایش یافته است. همچنین تعداد داروخانه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ۳۶۷ به ۵۲۷ داروخانه رسیده است.

وزیر بهداشت از جذب ۳۸ عضو هیات علمی در این دانشگاه در طول دو سال گذشته خبر داد و گفت: تولید علم و مقالات اعضای هیات علمی این دانشگاه با رشد ۸۰ درصدی از سه هزار و ۱۵۸ مقاله در سال ۱۴۰۰ به ۵ هزار و ۶۸۶ مقاله رسیده و شاهد افزایش ۵ برابری فروش محصولات فناورانه نیز بوده ایم.

دکتر عین اللهی تصریح کرد: مجوز مراکز مراقبت پرستاری در منزل در گیلان، رشد ۲۱ درصدی داشته و در این مدت ۱۷ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای و دو پایگاه اورژانس بانوان در این استان راه اندازی شده است. همچنین در حوزه تحقق قانون جوانی جمعیت علاوه بر راه اندازی یک کلینیک ویژه سلامت باروری، شناسایی ۴ هزار زوج نابارور و کاهش سقط جنین در گیلان، مراکز سطح یک و دو درمان ناباروری در رشت و تالش افتتاح شده و در لاهیجان نیز به زودی راه اندازی می شود.

وی افتتاح مرکز شیمی درمانی سرپایی و تشخیص زودرس سرطان در بندر انزلی را از دیگر اقدامات حوزه سلامت در گیلان دانست و گفت: پس از تصویب درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال و با تکمیل امکانات مورد نیاز درمان سرطان در سراسر کشور، برنامه دولت، پوشش هزینه های درمان سرطان است. وزیر بهداشت از افتتاح اولین پژوهشکده ترومای کشور در گیلان و اخذ مجوز پذیرش در رشته های فلوشیپ جراحی سوختگی، کارشناسی ارشد فیزیوتراپی، دکترای فیزیولوژی و همچنین دکترای آناتومی به عنوان دیگر دستاوردهای حوزه سلامت در این استان یاد کرد. دکتر عین اللهی از افتتاح همزمان ۲۰ پروژه حوزه سلامت در روز جاری در استان گیلان با زیربنای ۷ هزار و ۱۴۵ متر مربع و ارزش ۴۷۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: این پروژه ها در ۱۱ شهرستان این استان افتتاح می شود که طرح توسعه بیمارستان امام خمینی(ره) صومعه سرا با ۵۰ تخت، یک کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی، ۲ دستگاه ام آر آی، یک دستگاه سی تی آنژیوگرافی، یک دستگاه سی تی اسکن و ۴ دستگاه رادیولوژی در ۴ بیمارستان و همچنین ۶ خانه بهداشت از مهمترین این پروژه هاست.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
  • اخبار مرتبط
  • تبادل نظر