امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Monday, 8 March , 2021
امروز : دوشنبه, ۱۸ اسفند , ۱۳۹۹ - 25 رجب 1442
شناسه خبر : 32060
  پرینتخانه » اخبار, اخبار گیلان, خبرهای گیلان

میزبانی جشنواره ملی تئاتر مجازی نینواییان در گیلان حفظ شود

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: گیلان و رشت با حمایت مسئولان و متولیان هنری باید بتوانند برند جشنواره ملی تئاتر مجازی نینواییان را حفظ کرده و حتی به شکل منطقه‌ای و بین‌المللی آن را در آینده برگزار کنند.

نبض خبر جشنواره ملی تئاتر مجازی نینواییان در گیلان

محمدحسن عاقل‌منش  در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ملی تئاتر مجازی نینواییان، اظهار کرد: رشت به عنوان نخستین شهری که در کشور، تئاتر در آن اجرا شده است حالا افتخار دارد که میزبان برگزاری نخستین جشنواره ملی تئاتر مجازی نینواییان باشد.

وی افزود: با حمایت متولیان امر و همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت این فعالیت فرهنگی و هنری در رشت به‌طور مجازی برگزار می‌شود و این فرصتی ایده آل است که رشت با استعدادهای هنری خود پیام عاشورا را زنده نگه دارند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت افزود: نکته دوم تداوم و استمرار این جشنواره در سال‌های آینده است و من امیدوارم با حمایت مسئولان و متولیان هنری، گیلان و رشت بتواند این برند را حفظ کرده و حتی به شکل منطقه‌ای و بین‌المللی آن را در آینده برگزار کند.

وی ادامه داد: روزهای کرونایی محدودیت‌هایی برای حرفه‌های مختلف، فعالیت‌های صنفی و حتی هنرمندان ایجاد کرده و من امیدوارم در چنین شرایطی بتوانیم از فرصت مخاطبان پرشمار فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به شکل نیکو استفاده کنیم.

عاقل‌منش ادامه داد: نکته آخر حائز اهمیت مفهوم این شعر است که “کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود” و هنرنمایی هنرمندان پرتعداد و با استعداد کشور به‌ویژه در گیلان و رشت می‌تواند سبب شود تا از زبان بسیار پرطرفدار هنر برای انتقال مفاهیم، ارزش‌ها و پیام‌های واقعه کربلا به جهانیان بهره برده شود.

وی تصریح کرد: برای این جشنواره ۴۶ اثر هنری به دبیرخانه رشت ارسال شد که پس از بازبینی و داوری ۱۱ اثر به بخش نهایی مسابقه راه یافتند.

عضو شورای شهر رشت افزود: مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی تئاتر مجازی نینواییان امشب (پنج‌شنبه) برگزار و این جشنواره با اعلام اسامی برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد. جشنواره ملی تئاتر مجازی نینواییان در گیلان 

جشنواره ملی تئاتر مجازی نینواییان در گیلان

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد