00010 copy

همه اماکن نگهداری معتادان در گیلان بازرسی می‌شود

رئیس کل دادگستری گیلان به دادستان ها و روسای واحدهای قضایی استان دستور داد تاهمه اماکن نگهداری معتادان در شهرستان‌ها بازرسی شود.

به گزارش نبض خبر به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز یکشنبه با اشاره به حادثه تلخ کمپ ترک اعتیاد لنگرود اظهار کرد: کلیه دادستان‌ها و روسای واحدهای قضایی باید از کمپ‌ها و مراکز نگهداری معتادان بازرسی کنند و گزارش خود را به دادگستری کل استان ارسال نمایند.

وی با تاکید بر اینکه باید کرامت جامعه هدف در این اماکن حفظ شود، بیان کرد: استانداردهای لازم و رفتارهای خلاف ضابطه توسط مسئولان کمپ مورد بررسی قرار گرفته و در صورت مشاهده قصور، اخطار قضایی مقتضی صادر شود.

رئیس شورای قضایی گیلان خاطرنشان کرد: اداره بهزیستی مکلف به نظارت مستمر و بازدید میدانی به صورت دوره‌ای از کمپ‌های ترک اعتیاد بوده و باید در صورت کوتاهی به عنوان ترک فعل، پرونده قضایی برای مسئولان مربوطه تشکیل شود.

حوالی ساعت ۵:۴۵ دقیقه صبح جمعه ۱۲ آبان ماه در یک کمپ ترک اعتیاد در شهرستان لنگرود واقع در شرق گیلان دچار آتش سوزی شد که این حریق منجر به فوت ۳۲ نفر در صحنه حادثه و مصدومیت ۱۵ نفر شد که تا کنون ۴ نفر از مصدومان نیز جان باخته اند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
  • اخبار مرتبط
  • تبادل نظر