00010 copy

پامپئو: شواهد منشا کرونا را موسسه ویروس‌شناسی ووهان نشان می‌دهد

به گزارش نبض خبر

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در برنامه “این هفته” شبکه ای‌بی‌سی گفت، آمریکا می‌تواند تایید کند که دو طرف در سراسر منطقه غیر نظامی شده که دو کشور کره‌شمالی و کره‌جنوبی را از هم جدا می‌کند، به سمت یکدیگر شلیک کردند. تاکنون هیچ تلفاتی گزارش نشده است.

پامپئو گفت: تعدادی شلیک از سمت کره‌شمالی صورت گرفت. ما گمان می‌کنیم که این تیراندازی تصادفی بوده باشد. نیروهای کره‌جنوبی هم آتش آن‌ها را پاسخ گفتند. تا بدین لحظه می‌توانیم بگوییم که هیچ کدام از طرف‌ها تلفاتی نداشته‌اند.

رهبران نظامی کره‌جنوبی می‌گویند، نیروهای کره‌شمالی چندین مرتبه به سمت پست مرزی کره‌جنوبی شلیک کردند. براساس گزارش آسوشیتدپرس، نیروهای کره‌جنوبی هم ۲۰ بار تیر هشدار شلیک کرده و بیانیه هشداردهنده‌ای صادر کردند.

این حادثه یک روز پس از آن رخ داد که کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی بعد از حدود سه هفته غیبت در انظار عمومی دیده شد و به شایعات درباره بیماری یا حتی مرگ خود پایان داد. رسانه کره‌شمالی تصاویری از حضور کیم در افتتاحیه کارخانه‌ای در نزدیکی پیونگ‌یانگ منتشر کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به این اخبار گفت: به نظر می‌رسد رئیس کیم زنده و سلامت است.

مایک پامپئو افزود: صرف‌نظر از هر یک از این‌ها، ماموریت ما به همان صورت باقی مانده است، اینکه کره‌شمالی را متقاعد کنیم که تسلیحات هسته‌ای خود را کنار بگذارد، همان را تأیید کند و بعد آینده‌ای روشن‌تر برای مردم کره‌شمالی ایجاد شود. این موضوعی است که رئیس جمهوری ترامپ از ابتدای زمان حضور در دفتر خود بر آن متمرکز شده است و ما بر روی آن کار خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین درباره همه‌گیری کرونا گفت، “شواهد بسیار زیادی” برای پشتیبانی از این تئوری که کروناویروس از موسسه ویروس‌شناسی ووهان سرچشمه گرفته است نه از بازار حیوانات نزدیک آن، وجود دارد.

پامپئو گفت: شواهد بسیار زیادی هست که نشان می‌دهد ویروس از آنجا منتشر شده است. ما از اول هم این را گفتیم؛ اینکه این ویروسی است که منشاء آن ووهان چین است. ما از اول هم بابت آن عمیقا ناراحت شدیم. اما گمان می‌کنم جهان اکنون می‌تواند آن را ببیند. به یاد داشته باشید، چین سابقه آلوده کردن جهان را دارد و آن‌ها سابقه راه‌اندازی آزمایشگاه‌های زیر سطح استاندارد را دارند. این‌ها اولین باری نیستند که ما جهانی را داریم که بابت ناکامی‌های یک آزمایشگاه چینی با ویروس‌ها مواجه می‌شود.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
  • اخبار مرتبط
  • تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *